اشتراک گذاری

معرفی دستگاه فتوکپی شارپ AR-5516X

دستگاه فتوکپی شارپ AR-5516X در رده ی دستگاه کپی های متوسط به شمار می آید. قابلیت چاپ این دستگاه ۱۶ برگ دردقیقه است و دارای رزولوشن ۶۰۰*۶۰۰ dpi می باشد. قیمت مناسب دستگاه کپی AR-5516X و عملکرد متوسط آن موجب گشته است  تا همواره مورد استقبال کاربران قرار بگیرد. کپی ۵۵۱۶ علاوه بر پرینت ، اسکن و کپی دارای قابلیت انتخاب خودکار کاغذ نیز می باشد. به گونه ای که تعویض سینی به صورت خودکار و مرتب سازی الکترونیکی ( E-sort) و نوردهی دیجیتال در این دستگاه فراهم گشته است. تمامی این قابلیت ها موجب گشته است تا کیفیت کپی در این دستگاه افزایش یابد. از جمله مواد مصرفی در دستگاه فتوکپی شارپ AR-5516X کارتریج تونر کپی شارپ ۵۵۱۶ مدل ۰۲۱ است که توانا چاپ ۱۶۰۰۰ برگ کاغذ را دارد. همچنین یک کاست ۵۰۰-۲۵۰۰ برگی نیز جزء متعلقات اختیاری دستگاه می باشد.

تعمیرات کپی شارپ
دستگاه فتوکپی شارپ AR-5516X
تعمیرات دستگاه کپی شارپ

مشخصات فنی دستگاه فتوکپی چهارکاره شارپ AR-5516X

چاپگر:
 • وضوح چاپ: ۶۰۰*۶۰۰ dpi
 • سرعت چاپ: سیاه و سفید: ۱۶برگ A4 در دقیقه
 • رابط ورودی: USB2.0
 • سیستم عامل: Windows Vista،XP،۲۰۰۰
اسکنر:
 • قابلیت اسکن: استاندارد
 • سایز اسکن: A3
 • دقت اسکن: ۶۰۰*۶۰۰ dpi
 • سرعت اسکن: ۱۶ برگ در دقیقه
 • قابلیت فاکس: دارد
کپی :
 • سرعت چاپ در دقيقه ۱۶cpm/ppm
 • تهيه اولين كپي با سرعت (۷٫۲ ثاني
 • اسكنر سياه و سفيد A3 استاندارد
 • مرتب سازي الكترونيكي (E-sort)دارای قابلیت
 • نوردهي ديجيتال خودكار جهت بهبود كيفيت كپي
 • انتخاب خودكار كاغذ (APS)
 • انتخاب خودكار بزرگنمايي (AMS)
 • تعويض خودكار سيني كاغذ
 • ۱۱۰۰ برگ دارای ظرفیت حداکثر
 • بزرگنمايي: حداقل ۲۵%- حداكثر ۴۰۰%
 • قابلیت کپی متوالی ۹۹۹برگ
 • حداكثر سايز كاغذA3

 قیمت دستگاه فتوکپی شارپ AR-5516X

دستگاه فتوکپی شارپ AR-5516X توسط فروشندگان مختلفی در سطح کشور به فروش می رسد. در نتیجه حدود قیمت این دستگاه بین ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ريال   الی ۱۸٫۰۰۰٫۰۰۰ ريال متفاوت است.

سرویس در محل دستگاه کپی شارپ

از جمله مزایای خدمات سرویس در محل و سرویس در منزل دستگاه کپی شارپ این است که حمل و نقل دستگاه به صورت کاملا رایگان به کاربران گرامی ارائه می گردد. به گونه ای که اگر به هر دلیل نیاز به حمل دستگاه به نمایندگی باشد ، وسیله ی مورد نیاز توسط نمایندگی شارپ فراهم شده و تمامی عملیات حمل و نقل رایگان و به عهده ی نمایندگی می باشد. کاربران دستگاه کپی شارپ در مناطق مختلف تهران می توانند از خدمات رایگان حمل و نقل دستگاه کپی بهره مند شده و با آسایش خاطر تعمیرات دستگاه کپی خود را به نمایندگی شارپ بسپارند.

سرویس در محل شارپ

راهنمای خرید دستگاه فتوکپی شارپ AR-5516X

هنگام خرید دستگاه فتوکپی شارپ AR-5516X باید توجه داشته باشید که مواد مصرفی و لوازم یدکی آن قیمت کلانی نداشته باشد تا در هنگام خرابی یا اتمام مواد مصرفی هزینه زیادی پرداخت نکنید. اگر هر دستگاه کپی با کار کردن موادی مانند تونر و دولوپر را مصرف می نمایند. وقتی این مواد تمام شوند باید دوباره خریداری شوند. اگر مواد مورد نیاز دستگاه کپی گران باشند، هر چند وقت یک بار باید هزینه زیادی بپردازید. در هنگام خرید به این موضوع دقت نمایید که، دستگاه های کپی بعد از روشن شدن باید گرم شوند و زمانی را صرف گرم شدن می نمایند. دقت کنید که این زمان زیاد  نباشد.

البته زمان گرم شدن اغلب دستگاه های موجود در بازار زیر ۱۰ ثانیه است. نکته ی دیگر این است که، هر دستگاه کپی با سرعتی مشخص، برگه ها را چاپ می نماید. این سرعت بر حسب دقیقه محاسبه و روی دستگاه درج می شود. توجه به این مسئله، راهنمای خرید دستگاه کپی مناسبی برای شما می باشد. هر چه این عدد بالا تر باشد، سرعت چاپ در دقیقه بیشتر است و بیانگر عملکرد خوب دستگاه است. در نهایت توجه به این نکته مهم می باشد که عملکرد اسکنر دستگاه کپی چگونه است؟ هرقدر اسکنر قوی تر باشد، تصویر بهتری در چاپ و کپی به دست می آید. البته سرعت اسکن هم مهم است. سرعت اسکنر در کاتالوگ دستگاه نوشته می شود. اگر دستگاه دارای نوردهی دیجیتال باشد، می تواند نور و کنتراست اسکنر را به صورت خودکار در بهترین وضع قرار دهد.

سه نکته ی مهم در خرید دستگاه فتوکپی شارپ AR-5516X

الف ) چاپ با کیفیت در تیراژ بالا

یکی از موارد مورد نیاز برخی کاربران چاپ با کیفیت بر روی کاغذ های گرم بالا در تیراژ بالا است. متاسفانه هیچ یک از چاپگر ها و چندکاره های جوهر افشان توان چنین کاری را ندارند . بنابراین بهتر است یک دستگاه فتوکپی رنگی تهیه کنیم.این دستگاهها نیز کاغذ تا ۱۷۰ – ۱۸۰ گرم را با کیفیت بالا پرینت می گیرند.

با توجه به اینکه هزینه ی این دستگاهها بالا است، در صورتیکه استفاده ی ما مقطعی باشد و یا از کاغذ سنگین تر استفاده می کنیم بهتر است کار چاپ خود را به چاپخانه بسپاریم .

ب ) تفاوت بین دستگاه چندکاره لیزری و فتوکپی

در این جا یک سوال مطرح است و آن این است که، با وجود امکانات و سرعت برابر دستگاههای چندکاره لیزری و فتوکپی چرا دستگاههای فتوکپی قیمت بیشتری دارند؟دستگاه های چندکاره مانند دستگاه چهاره کاره شارپ AR-5516X در مقایسه با دستگاههای فتوکپی سرعت بیشتری دارند ولی توان ماهانه ی دستگاههای فتوکپی بسیار بیشتر است.

ممکن است که ما در چند دقیقه تعداد بیشتری پرینت یا کپی با یک دستگاه چندکاره لیزری بگیریم ولی دستگاه فتوکپی ساعات متوالی طولانی تری در روز کار می کند. به علاوه این که تونرهای با حجم بسیار بالا و با قیمت مناسب تر مصرف می کنند و هزینه چاپ بسیار پایین تری دارند . به عبارتی اگر ما در روز بیش از ۱۰۰۰ برگ پرینت یا کپی داریم بهتر است یک دستگاه فتوکپی تهیه کنیم. اما اگر میزان کار روزانه ما کمتر از این مقدار است بهتر است به جای هزینه کردن برای یک دستگاه کپی با قیمت بالا یک چندکاره لیزری تهیه کنیم.

ج) دستگاه های فتوکپی رنگی قیمت هایی به مراتب بالاتر از دستگاهها فتوکپی سیاه و سفید دارند.

دستگاه های فتوکپی رنگی قیمت هایی به مراتب بالاتر از دستگاهها فتوکپی سیاه و سفید دارند. اگر ما حجم کار بالایی کپی سیاه و سفید داریم و هر از گاهی نیز به چاپ رنگی نیاز پیدا کنیم یکی از راه ها، خرید یک دستگاه فتوکپی سیاه و سفید به همراه یک پرینتر جوهر افشان یا لیزری رنگی است . یکی دیگر از مزایای دستگاه فتوکپی داشتن تغذیه کننده کاغذ حجم بالا می باشد. به علاوه اینکه برای استفاده در انتشارات آپشن هایی مانند سورتر کاغذ و منگنه زن و … نیز وجود دارد و یا به دستگاه ها اضافه می شود.

ازدیگر مسائلی که در راهنمای خرید دستگاه فتوکپی شارپ AR-5516X، باید مورد نظر قرار دهیم این است که : فتوکپی ها در دو نوع در بازار موجود می باشند، دستگاههای کپی کنسول و دستگاههای کپی رومیزی که انتخاب آنها کاملاً به کاربرد و استفاده ما بستگی دارد. دستگاه های رومیزی کاست های کاغذ کمتری دارند و همانطور که از نامشان مشخص است روی میز قرار می گیرند. در مقابل دستگاههای کنسول دارای میز چند کاست کاغذ و کاست دستی هستند.

کاست کاغذ ، اگر حجم کاری بالایی داریم یا در ابعاد مختلف پرینت می گیریم، دستگاهی با چند ورودی کاغذ برای A4, A3, A5 و … لازم داریم. عموم دستگاههای کپی یک یا دو کاست کاغذ و یک کاست دستی (که برگ کاغذ را وارد آن می کنیم) دارند. ولی اگر برای ما این مقدار کافی نیست باید در صورت موجود بودن در بازار به دستگاه خود کاست کاغذ اضافه کنیم.

کاست دستی (By pass) :

ورودی دستی کاغذ است. اگر سایز کاغذی را به ندرت استفاده می کنیم می توانیم از کاست دستی به جای فیدر یا کاست که معمولا پر است از کاغذ هایی با سایز هایی که همیشه مورد نیاز هستند استفاده کنیم.

چاپ در بایگانی الکترونیکی :

دستگاه هایی که دارای حافظه هارد هستند، می توانند فایل ها را در بایگانی خود دستگاه (و نه کامپیوتر) پوشه بندی کرده، نگهداری کنند.

چاپ پس زمینه :

تصویر یا لوگویی که ما برای چاپ پس زمینه انتخاب کرده ایم، روی تمام پرینت هایمان کمرنگ تر از متن درج می شود.

سرعت چاپ :

سرعت چاپ با واحد ppm تعریف می شود و مشخص کننده ی تعداد برگ چاپ شده در دقیقه است.

چاپ زمان بندی شده :

این قابلیت به شما امکان می دهد که پرینت خود ارسال کنید، اما دستگاه تا زمانی که تعیین کرده اید از چاپ آن خودداری می کند.

فروش دستگاه فتوکپی شارپ AR-5516X

فروش دستگاه فتوکپی شارپ AR-5516X در این مرکز با حضور کارشناسان  صنعت چاپ و متخصصان سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دستگاه‌های چاپ انجام می‌پذیرد. این امر به منظور ارائه اطلاعات مورد نیاز به مشتریان گرامی و بهره‌مندی آنان از دانش تخصصی کارشناسان صورت گرفته است. دستگاه فتوکپی شارپ AR-5516X برای آن دسته از کاربرانی که به سبب کار یا فعالیتِ خود همواره با برندهای گوناگون دستگاه‌های کپی سر و کار دارند، نامی ‌آشنا و معتبر است.

حتی اگر کاربر حرفه‌ای دستگاه‌های کپی نباشیم، همگی ما تقریباً با کارکرد اولیه و ابتدایی دستگاه کپی آشنایی داریم زیرا برای یک‌بار هم که شده، -برای تهیه‌ی رونوشت از برگه‌ها و اسناد خود- ناچار به استفاده از دستگاه کپی بوده‌ایم. بعلاوه در سیستم اداری امروز هم، عقد بسیاری از قراردادها و تعهدنامه‌ها با استفاده از کپی اسناد و رونوشت مدارک صورت می‌گیرد، زیرا بیشتر افراد تمایل دارند اصل مدارک و اسناد را در نزد خود نگه ‌دارند؛ همین گرایش به تهیه‌ی رونوشت اسناد و حفظ اصلِ مدارک نزدِ افراد، زمینه‌سازِ رشد و توسعه‌ی بازار صنعت چاپ به ویژه فروش دستگاه‌هایِ کپی شده است.

از همین‌روست که کاربران این صنعت، برآنند تا با خرید تجهیزاتی با تکنولوژی بالا، علاوه بر حصول بیشترین خروجی، کیفیت کار را در بالاترین سطح حفظ نمایند. آنچه که در این میان سبب اطمینان کاربران به دستگاه فتوکپی شارپ گشته، علاوه بر اعتبار شرکت شارپ و سابقه چندین و چند ساله این شرکت، حضور مداوم این دستگاه بعنوان یکی از بهترین های این برند میباشد.