اشتراک گذاری

قرمز شدن صفحه تلویزیون شارپ

قرمز شدن صفحه تلویزیون یکی از اشکالات مشاهده شده در تلویزیون شارپ است که با بروز آن، صفحه نمایشِ تلویزیون شارپ، از حالت عادی خارج شده و رگه‌هایی از رنگ قرمز را، به همراه تصویر، به نمایش می‌گذارد. قرمز شدن صفحه تلویزیون شارپ، اشکال نسبتاً رایجی است که در بین تعمیرکاران از آن با عنوان پیکسل نیم سوخته یاد می‌شود. (اگرچه پیکسل نیم سوز در دنیای فنی تعمیرات تلویزیون، اصطلاحی بی‌معناست و وجود خارجی ندارد).

به واقع Stuck Pixel یا همان پیکسل گیرکرده در شرایطی رخ می‌دهد که یک پیکسل همیشه روشن باشد –و نه نیم سوز-. در این وضعیت ترانزیستور پیکسل، هیچ برقی را دریافت نمی‌کند و اجازه می‌دهد تا نور همیشه از لایه RGB عبور کند و پیکسل همیشه به یک رنگ ثابت –که معمولاً رنگ قرمز است- دیده شود. در این وضعیت است که تصویر ارائه شده توسط تلویزیون، رگه‌های شدیدی از رنگ قرمز را به نمایش می گذارد و از حالت عادی و با کیفیت خارج می شود.

تشخیص اشکال قرمز شدن صفحه تلویزیون شارپ

برای تشخیص این موضوع که آیا اشکال پیش آمده در دستگاه ناشی از قرمز شدن صفحه تلویزیون شارپ است یا خیر، نیاز است تا صفحه نمایش دستگاه به دقت بررسی شود. در بررسی صفحه نمایش باید بتوان میان مرده بودن یا گیر بودن پیکسل تفاوت قائل شد. پیکسل گیرکرده یک نقطه نورانی رنگی ثابت را نشان می‌دهد، اما پیکسل مرده به رنگ مشکی یا سفید است.

اگر پیکسل مرده باشد، بهترین راه حل این است که با گارانتی تماس بگیرد. معمولا شرایط گارانتی برای پیکسل مرده، تعویض مانیتور یا تلویزیون است. اگر گارانتی شما به اتمام رسیده بود، می‌توانید از راهکارهای ارائه شده در بخش زیر استفاده نمایید. اگرچه راهکارهای ارائه شده در بخش زیر غالباً در شرایطی موثر است که پیکسل‌های دستگاه تلویزیون گیرکرده باشند.

راهکار اول: ضربه زدن به پیکسل مرده

راهکار نخست ما جهت رفع اشکال قرمز شدن صفحه تلویزیون بدین قرار است: نخست تلویزیون خود را روشن کرده و یک صفحه تمام مشکی را به نمایش درآورید. طوریکه بتوان Stuck Pixel را به راحتی تشخیص داد. یک شی با سر گرد و باریک (که تیز نباشد) پیدا کنید. بهترین وسیله برای این کار یک ماژیک یا خودکار است.

می‌توانید از پشت یک برس یا قلم مو نیز استفاده کنید. با ضربه‌های بسیار آرام، -البته از سمت سر گرد و باریک قلم مو،- شروع به زدن بروی پیکسل مرده نمایید. سعی کنید نیرو را تنها به پیکسل خراب وارد کنید نه نواحی اطراف آن. به اندازه‌ای ضربه وارد کنید که یک هاله سفید دور نقطه‌ی برخورد دیده شود. اگر هاله سفید رنگ دیده نشد، به این معنی است که ضربه به اندازه کافی وارد نشده، مجددا با قدرت بیشتر ضربه بزنید. بعد از هر ۵ ضربه قدرت را بیشتر کنید. ضربه زدن را تا زمانی که اثری از پیکسل قرمز وجود نداشته باشد، ادامه دهید.

در صورتیکه ضربه‌های وارد شده برای نمایش هاله سفید بی نتیجه بود می‌توانید از یک کهنه یا دستمال غیر مرطوب کمک بگیرید. کهنه را تا کنید و بر روی Stuck Pixel قرار دهید. با استفاده از همان ابزار قبلی، یک فشار آرام ولی پیوسته به نقطه موردنظر وارد کنید. در صورتی که ضربه‌های وارد شده به درستی عمل کند، پیکسل مرده ناپدید شده و در نهایت پس‌زمینه مانیتور به رنگ کاملاً سفید تغییر خواهد کرد.

راهکار دوم: گرمابخشی به پیکسل مرده

راهکار دوم ما جهت رفع اشکال قرمز شدن صفحه تلویزیون شارپ، گرمابخشی به پیکسل مرده است. برای این کار می‌توان از یک دستمال تمیز که قدرت جذب بالایی داشته باشد، استفاده کرد. دستمال را بردارید و با آب داغ مطوب نمایید. بلافاصله پس از مرطوب شدن دستمال آنرا درون یک کیسه پلاستیکی نازک و سالم قرار دهید. (کیسه را بررسی کنید و از عدم خروج آب از آن مطمئن شوید زیرا تماس مایعات باعث ایجاد خسارت در صفحه نمایش می‌شود).

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

راهکار سوم: استفاده از برنامه عیب‌یابی JScreenFix

راهکار سوم ما جهت تشخیص و تعمیر اشکال قرمز شدن صفحه تلویزیون، استفاده از نرم‌افزارهای ارائه شده جهت این کار است. گاه، با استفاده از برنامه‌های عیب‌یابی، امکان رفع اشکال قرمز شدن صفحه نمایش تلویزیون وجود دارد.

با روشن کردن و خاموش کردن مرتب Stuck Pixelها می‌توان به آن‌ها دوباره انرژی داد. اسکرین سیورهای Screen Saverهایی(نظیر JScreenFix ) از سوی برخی از شرکت ها ارائه شده که امکان روشن و خاموش کردن بلافاصله پیکسل ها را فراهم می سازند.

راهکار چهارم: استفاده از تجهیزات سخت‌افزاری

آخرین راهکار ما جهت رفع اشکال قرمز شدن صفحه تلویزیون استفاده از برخی تجهیزات سخت‌افزاری نظیر PixelTuneup است. این تجهیزات با ایجاد سیگنال‌های ویدیویی تیون شده، پیکسل‌های مرده Stuck Pixel را با بهبود کیفیت تصویر، رنگ و کنتراست از بین می‌برند.

این راه حل بر روی تلویزیون‌های LCD، LED، پلاسما و CRT نیز قابل اعمال است. برای این کار ابتدا باید تلویزیون را خاموش نمایید. دستگاه PixelTuneup را به تلویزیون متصل و روشن نمایید. تلویزیون را روشن نمایید و ۲۰ دقیقه منتظر بمانید. دستگاه PixelTuneup را خاموش و قطع نمایید. مشاهده می‌کنید که پیکسل‌های گیرکرده از بین رفته و کیفیت و کنتراست تصویر بهتر شده است. خدمات مرتبط با تعمیر اشکال قرمز شدن صفحه نمایش تلویزیون شارپ در نمایندگی شارپ قابل دریافت است.

این مقاله کاربردی را از دست ندهید : تعمیر تلویزیون شارپ

نمایندگی شارپ و واحدهای تعمیرات شارپ

نمایندگی شارپ در راستای ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات، تمامی تلاش و امکانات خویش را در زمینه فروش و تعمیر محصولات شارپ به کار بسته است. این مرکز در تلاش است تا با همکاری نیروهای متخصص و مجرب، روز به‌روز خود را به استانداردهای جهانی این حوزه نزدیک‌تر سازد و بالاترین سطح کیفی خدمات را در زمینۀ فروش و سرویس‌های پس از آن نظیر تعمیر تلویزیون (و رفع اشکال قرمز شدن صفحه تلویزیون) به هموطنان گرامی ارائه نماید.

ویژگی قابل توجه نمایندگی شارپ ضمانت و گارانتی تمامی خدماتی است که توسط کارشناسان این مجموعه ارائه می‌گردد. دیگر ویژگی‌های بارز این مرکز عبارتند از: به‌کارگیری کادر متخصص و باسابقه در امر فروش و تعمیر محصولات شارپ، کنترل‌های دائمی محسوس و نامحسوس بر عملکرد کارمندان نمایندگی شارپ و نظرسنجی از مشتریان محترم، تلاش جهت رسیدن به معیارها و ضوابط بین‌المللی، رسیدگی به شکایات طرح شده از سوی مشتریان و پیگیری تمامی آن‌ها، به‌کارگیری پیشرفته‌ترین ابزار و متدهای تعمیر در واحدهای تعمیر شارپ و ….

شما کاربران گرامی می‌توانید با حضور در این مرکز و مراجعه به پارت تخصصی مرتبط با دستگاه خویش، تخصصی‌ترین خدمات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مرتبط را دریافت نمایید. واحدهای نمایندگی شارپ در بخش زیر معرفی می‌گردند.