اشتراک گذاری

علت کم شدن مکش جاروبرقی شارپ چیست؟

چرا مکش جاروبرقی کم شده است؟ تنظیم اشتباه ارتفاع دسته جاروبرقی، پر بودن کیسه جاروبرقی، گرفتگی لوله خرطومی جاروبرقی، گرفتگی سر جاروبرقی و هوابندی نشدن این دستگاه همه از رایج ترین عواملی هستند که موجب کم شدن مکش جاروبرقی می شوند. اگر شما هم با مشکل کاهش مکش جاروبرقی مواجه شده اید باید تمامی این احتمالات را در نظر بگیرید. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا بیشتر با عواملی که در کاهش مکش جاروبرقی شارپ دست دارند و نحوه برطرف کردن آن ها آشنا شوید.

دلایل کم شدن مکش جاروبرقی

  • تنظیم اشتباه ارتفاع دسته جاروبرقی

رایج ترین اشتباهی که کاربران، حین کار با جاروبرقی دارند این است که ارتفاع دسته جاروبرقی را به درستی تنظیم نمی کنند و همین مسئله موجب می شود که سر جاروبرقی به خوبی به سطح زمین نچسبد و آن ها فکر کنند که مکش جاروبرقی کم شده است؛ درصورتی که در این حالت مشکل از کم شدن مکش جاروبرقی نیست، بلکه جاروبرقی برای اینکه بتواند مکش بالایی داشته باشد و به بهترین شکل ممکن سطح زمین را تمیز کند باید سر آن به سطح زمین به ویژه اگر سطح مورد نظر سرامیک یا چوب باشد، بچسبد. تنظیم اشتباه ارتفاع دسته جاروبرقی موجب می شود که سر این دستگاه به سطح مورد نظر نچسبد و کاربر به اشتباه فکر کند که مکش جاروبرقی اش کاهش پیدا کرده است؛ با این وجود اول از همه باید از تنظیم درست ارتفاع دسته جاروبرقی خود مطمئن شوید.


  • پر بودن کیسه جاروبرقی

پر بودن کیسه جاروبرقی رایج ترین عاملی است که موجب کم شدن مکش جاروبرقی شارپ می شود؛ چراکه وقتی کیسه جاروبرقی پر می شود و هیچ جایی برای ورود آشغال های جدید به کیسه جاروبرقی وجود ندارد، جاروبرقی مکش خود را از دست می دهد. بنابراین اگر احساس می کنید مکش جاروبرقی شما کم شده، بهتر است کیسه آن را چک کنید و مطمئن شوید که خالی است و اگر پر بود آن را خالی کنید تا مکش جاروبرقی شما افزایش پیدا کند.

کم شدن مکش جاروبرقی
  • گرفتگی لوله خرطومی جاروبرقی

گاهی اوقات مو و آشغال های درشت در لوله خرطومی جاروبرقی گیر می کنند و موجب می شوند که جاروبرقی مکش خود را از دست بدهد؛ بنابراین یکی دیگر از دلایل کم شدن مکش جاروبرقی شارپ گرفتگی یا مسدود شدن لوله خرطومی آن با آشغال های درشت است. اگر ارتفاع دسته جاروبرقی و کیسه آن را چک کردید و مطمئن شدید که مشکل از آن ها نیست، بهتر است به سراغ بررسی لوله خرطومی جاروبرقی بروید و مطمئن شوید که دچار گرفتگی نشده باشد.

اگر دیدید که لوله خرطومی جاروبرقی دچار گرفتگی شده، بهتر است با احتیاط لوله خرطومی را از جاروبرقی جدا کنید و با یک چوب یا لوله ای که نوک تیز نباشد آشغال های درشت را هل دهید تا از سمت دیگر لوله خرطومی خارج شوند؛ اینگونه می توانید مشکل گرفتگی لوله خرطومی جاروبرقی و کاهش مکش جاروبرقی خود را نیز حل کنید.


  • گرفتگی سر جاروبرقی

جدا از اینکه مسدود شدن لوله خرطومی جاروبرقی می تواند موجب کم شدن مکش جاروبرقی شود، گرفتگی سر جاروبرقی نیز می تواند در بروز چنین مشکلی دست داشته باشد؛ چراکه به مرور زمان پرز فرش و مو در سر جاروبرقی جم شده و موجب گرفتگی این قسمت می شوند. شما می توانید سر جاروبرقی را نیز چک کنید و اگر مسدود شده بود پرزها و موهایی که در این قسمت انباشته شده است را از سر آن جدا کنید.


  • هوابندی نشدن جاروبرقی

و اما آخرین عاملی که در بروز مشکل کم شدن مکش جاروبرقی شارپ دست دارد، هوابندی نشدن آن است. منظور از هوابندی نشدن جاروبرقی، وجود سوراخ روی لوله خرطومی یا درست پیچ نشدن لوله خرطومی و دسته جاروبرقی است که موجب ورود هوا به داخل جاروبرقی است؛ با این وجود باید از نبود هیچ سوراخ و پارگی بر روی لوله خرطومی جاروبرقی و درست پیچ شدن لوله خرطومی و دسته جاروبرقی مطمئن شوید. اگر لوله خرطومی جاروبرقی شما دچار پارگی شده است یا سوراخی بر روی آن ایجاد شده باید آن را تعویض کنید. اگر تمام این نکات را انجام دادید ولی مشکل رفع نشد می توانید از نمایندگی تعمیر جاروبرقی شارپ کمک بگیرید.