اشتراک گذاری

یونیت درام Drum unit

یونیت درام Drum unit یکی از قطعات دستگاه پرینتر است که وظیفه انتقال پودر تونر بر روی کاغذ را برعهده دارد. در این فرآیند، پس از آنکه تونر به یونیت درام منتقل شد، قطعه‌ای بنام درام، تونرهای مرتب شده برای چاپ را به کاغذ منتقل می‌کند. پس از این مرحله، تونرهای مرتب شده بواسطه فشار و حرارت وارد شده بر روی کاغذ ذوب می‌شوند و چاپ مورد نظر به سرانجام می‌رسد.

جهت تشخیص خرابی این بخش از دستگاه، برخی از شرکت‌های سازنده، سنسور تشخیص اتوماتیک خرابی یونیت درام را در درون پرینتر تعبیه کرده‌اند. وجود این سنسور سبب می‌گردد تا بروز خرابی و اشکال در این بخش از دستگاه، به کاربر اعلام گردد.

انواع یونیت درام Drum unit

یونیت درام‌ها Drum unit با توجه به اینکه پرینترها در دون نوع رنگی و سیاه و سفید تولید می‌شوند، در دو مدل رنگی و سیاه و سفید عرضه می‌گردند. تصاویر مرتبط با یونیت درام پرینتر رنگی و یونیت درام پرینتر سیاه و سفید را در بخش زیر مشاهده می‌کنید.

در صورتیکه میزان خرابی یونیت درام drum unit بالا بوده و امکان تعمیر آن وجود نداشته باشد، می‌بایست قطعه جدیدی جایگزین آن گردد. در غیر اینصورت -یعنی در صورتی که امکان تعمیر آن وجود داشته باشد، -می‌توان سرویس‌های لازم برای بهبود و بازیابی کیفیت این قطعه را بر روی آن پیاده ساخت و یونیت درام را تعمیر کرد

این مقاله برای شما مفید است :نمایندگی شارپ

یونیت درام چگونه کار می‌کند؟

کار انتقال پودر تونر بر روی کاغذ توسط یونیت درام انجام می‌شود. پس از اینکه تونر به یونیت درام منتقل می‌شود، قطعه‌ای بنام درام، تونرهای مرتب شده برای چاپ را به کاغذ منتقل کرده تا توسط فشار و حرارت، روی کاغذ ذوب شوند. برای استفاده و راه‌اندازی دستگاه پرینتر، نیاز است که اتصال کارتریج تونر و یونیت درام انجام شود.

نمونه‌ای از اتصال یک کارتریج تونر و یونیت درام در پرینتر سیاه و سفید در تصویر روبرو نشان داده شده است:

زمان سرویس یونیت درام

کمپانی‌های سازنده پرینتر برای کیفیت تولید و چاپ، سنسور تشخیص اتوماتیک خرابی یونیت درام را در این دستگاه‌ها تعبیه نموده‌اند. این کار دو راه پیش پای کاربر قرار می‌دهد که عبارتند از: خریداری یونیت درام جدید و یا سرویس و تعویض یونیت درام. یونیت درام در قیاس با کارتریج تونر عمر بالاتری دارد.

اگر از کاربران دستگاه‌های پرینتر باشید می‌دانید که در صورت اتمام تونر شارژ کارتریج، می توان کارتریج تونر را دوباره با پودر تونر شارژ کرد و یونیت درام حدوداً در هر ۴ یا ۵ بار شارژ تونر، نیاز به سرویس دارد.

تعمیرات پرینتر شارپ خود را به ما بسپارید

نمایندگی شارپ و واحدهای تعمیرات شارپ

نمایندگی شارپ در راستای ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات، تمامی تلاش و امکانات خویش را در زمینه فروش و تعمیر محصولات شارپ به کار بسته است. این مرکز در تلاش است تا با همکاری نیروهای متخصص و مجرب، روز به‌روز خود را به استانداردهای جهانی این حوزه نزدیک‌تر سازد و بالاترین سطح کیفی خدمات را در زمینۀ فروش و سرویس‌های پس از آن به هموطنان گرامی ارائه نماید. ویژگی قابل توجه نمایندگی شارپ ضمانت و گارانتی تمامی خدماتی است که توسط کارشناسان این مجموعه ارائه می‌گردد. دیگر ویژگی‌های بارز این مرکز عبارتند از:

  • به‌کارگیری کادر متخصص و باسابقه در امر فروش و تعمیر محصولات شارپ
  • کنترل‌های دائمی محسوس و نامحسوس بر عملکرد کارمندان نمایندگی شارپ و نظرسنجی از مشتریان محترم
  • تلاش جهت رسیدن به معیارها و ضوابط بین‌المللی
  • رسیدگی به شکایات طرح شده از سوی مشتریان و پیگیری تمامی آن‌ها
  • به‌کارگیری پیشرفته‌ترین ابزار و متدهای تعمیر در واحدهای تعمیر شارپ و…

شما کاربران گرامی می‌توانید با حضور در این مرکز و مراجعه به پارت تخصصی مرتبط با دستگاه خویش، نظیر تعمیر یونیت درام، تخصصی‌ترین خدمات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مرتبط را دریافت نمایید. واحدهای تعمیرات شارپ در بخش زیر معرفی می‌گردند.