اشتراک گذاری
  • خانه
  • اخبار
  • استفاده از هر ماده‌ای در پرینتر سه بعدی Glowforge ممکن است

استفاده از هر ماده‌ای در پرینتر سه بعدی Glowforge ممکن است

پرینتر سه بعدی همانگونه که می‌دانید برای چاپ و تولید طرح های سه بعدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کافی است تا طرح های سه بعدی موجود در کامپیوتر به این دستگاه داده شود تا با استفاده از ماده های موجود، این طرح‌ها وجود خارجی یابند. استفاده از پرینتر سه بعدی در حال حاضر، نه تنها بدل به یک سرگرمی برای کاربران عادی گشته است بلکه در برخی مشاغل نظیر پزشکی و مدل سازی صنعتی، به دلیل کاربرد بالای این فناوری، جایگاه ویژه ای یافته است.

از میان پرینترهای سه بعدی موجود در بازار، پرینتر سه بعدی Glowforge، پرینتر سه بعدی لیزری بسیار جالبی است که امکان تولید اشیا از هر ماده‌ای را دارد. این پرینتر سه بعدی توانایی برش و پرینت را با استفاده از انواع مواد در اختیار کاربران قرار می‌دهد. البته استفاده از چنین پرینترهای سه بعدی‌ای در میان کاربران عادی، هنوز چندان رایج نشده است. تا حد زیادی این موضوع به دلیل قیمت بالای این دستگاه است.

پرینترهای سه بعدی از جمله‌ی گجت‌های نوپایی است که آینده‌ی روشنی در انتظار آن‌ها است. در این بین محصولات مختلفی در این رابطه روانه‌ی بازار شده که هر یک قابلیت‌های متفاوتی دارند. Glowforge یک پرینتر سه بعدی لیزری بسیار جالب است که امکان ایجاد اشیا از تمام مواد را برای کاربران امکان‌پذیر می‌کند.

استفاده از هر ماده‌ای در پرینتر سه بعدی Glowforge

با پرینتر سه بعدی Glowforge چه اشیایی می‌توان چاپ کرد؟

طراحی پرینتر سه بعدی Glowforge به گونه‌ای انجام شده است که این دستگاه توانایی برش و پرینت را با استفاده از انواع مواد داراست. کاربران می‌توانند مواد بسیار متفاوتی را در اختیار این دستگاه قرار داده و محصول نهایی خود را با توجه به طرح دلخواهشان دریافت کنند.

برای مثال می‌توان به ساخت کیف با استفاده از چرم تا جعبه‌ی چوبی برای انواع جواهرات اشاره کرد که با استفاده از این پرینت می‌توان توسعه داد. با استفاده از این دستگاه حتی امکان انجام برش بر روی انواع شکلات نیز وجود دارد. با استفاده از پرینتر سه بعدی Glowforge می‌توان انواع شکلات‌های تحته‌ای بدون شکل را به صورت یک قطعه‌ی شکلات دوست داشتنی و زیبا تغییر داد.

روش کار پرینتر سه بعدی Glowforge

دریافت اطلاعات مربوط به طرحی که قرار است توسط این پرینتر چاپ شود از طریق از نرم‌افزارهایی نظیر فتوشاپ یا ایلاستریتور ادوبی انجام می‌شود. البته دریافت اطلاعات مربوط به طرح‌های مورد نظر کاربر از طریق خود کاتالوگ پرینتر سه بعدی Glowforge نیز امکان پذیر است. این پرینتر قادر است به واسطه‌ی دوربین‌های تعبیه شده در آن، حتی طرح مورد نظر خود را از خودکار یا کاغذ نیز دریافت کند.

برای استفاده از این پرینتر نیازی به کار با نرم‌افزارهای پیچیده‌ای نظیر اتوکد نیست. گلوفورج یک پرینتر ایده‌‌آل هیبریدی است. این دستگاه برخلاف نمونه های موجود نظیر پرینتر سه بعدی Form 3 یا سایر نمونه‌های موجود که تنها می‌توانند با استفاده از پلاستیک به خلق اشیا سه بعدی بپردازند، می‌تواند جهت خلق اشیا مواد مختلفی را به کار گیرد. به عبارت دیگر جهت خلق و تولید طرح های مورد نیاز توسط این دستگاه، کاربر ملزم به استفاده از ماده‌ای خاص نیست.

کافی است تا چوب، چرم، فوم، اکریلیک، مقوا، فیبر، سنگ، فلز، شیشه و حتی مواد اولیه غذایی را درون این پرینتر قرار دارد تا بتوان با اعمال شکل مورد نظر، آنچه را که در نظر کاربر است تولید کرد. کاربران با در اختیار داشتن این دستگاه بدل به تولیدکنندگانی کوچک می‌شوند که می‌توانند با هر ماده‌ای، آنچه را که در ذهن خود دارند، تولید کنند. پرینتر سه بعدی Glowforge از فوکوس خودکار به منظور افزایش دقت خود استفاده می‌کند.

هر برش در این پرینتر بین ۲ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. به طور کلی کار با این پرینتر سه بعدی برای کاربران بسیار آسان است و پیچیدگی چندانی ندارد. برای کار با این پرینتر کافی است تا طرح مورد نظر را برای پرینتر تعریف کنید و ماده‌ی مورد نظر خود را نیز درون پرینتر قرار دهید.

نمایندگی شارپ در تهران

نمایندگی شارپ در تهران ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر و فروش محصولات Sharp به متقاضیان است. نمایندگی تعمیرات شارپ با همکاری مجموعه‌ای از مهندسان جوان و متخصص و با بهره‌مندی از تجهیزات پیشرفته روز دنیا در تلاش است تا به تمامی دستگاه‌های معیوب شما تولد دوباره بخشیده و با افزایش عمر مفید آن‌ها، لذت استفاده از یک محصولِ با کیفیت را مجدداً به شما ارزانی دارد.

اگر شما نیز دارنده یکی از محصولات شارپ هستید لیکن دستگاه شما به هر دلیل دچار اختلال و افت در عملکرد گشته است می‌توانید با حضور در نمایندگی تعمیرات شارپ از خدمات ارائه شده توسط کارشناسان فنی این مجموعه بهره‌مند گردید. نمایندگی شارپ در تهران اصولی چون سرعت، کیفیت و اخذ دستمزد منصفانه را سرلوحه واحد خدمات خود قرارداده و ارزیابی مستمر سطح کیفی خدمات را جهت رضایتمندی هر چه بیشتر مشتریان وظیفه خود می‌داند.