اشتراک گذاری

علت بهم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی شارپ چیست؟

یکی از مشکلات رایج دستگاه کپی شارپ که برای اماکن اداری، شرکت ها و مراکزی که در صنعت چاپ فعالیت دارند و حجم چاپ بالایی دارند دردسرساز می شود، بهم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی است؛ چراکه بروز چنین مشکلی موجب می شود که دستگاه کپی دو کاغذ بهم چسبیده را به عنوان یک کاغذ در نظر بگیرد و عملیات چاپ را تنها بر روی یکی از آن ها انجام دهد و درنتیجه چندین و چند برگه سفید در میان صدها برگه ای که چاپ شده اند، باقی بمانند؛ اما چرا کاغذها در دستگاه کپی به یکدیگر می چسبند و چطور می توان این مشکل را برطرف کرد؟ ادامه این مطلب را دنبال کنید تا پاسخ این سوالات را بگیرید.

علت بهم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی شارپ

بررسی دلیل به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی شارپ

اصلی ترین دلیلی که موجب بهم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی شارپ می شود، وجود بار الکتریسیته ساکن در سطح کاغذهاست؛ درواقع کم و زیاد شدن الکترون یا به زبان ساده ایجاد بار منفی و مثبت در سطح کاغذ باعث ایجاد بار الکتریسیته در سطح کاغذ می شود؛ البته زمانی بار الکتریسیته در سطح کاغذ ساکن می شود که کاغذ به دلیل رطوبت کم هوا بیش از اندازه خشک شده باشد. در ادامه مقالات نمایندگی کپی شارپ راهکارهایی را برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی در دستگاه کپی شارپ به شما پیشنهاد خواهیم داد.

چگونه مشکل بهم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی را برطرف کنیم؟

خوشبختانه دستگاهی به نام Paper Jogger وجود دارد که می تواند با از بین بردن الکتریسیته ساکن بر روی سطح کاغذ، مشکل بهم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی را برطرف کند؛ البته از آن جایی که این دستگاه قیمت بالایی دارد تنها به کاربرانی پیشنهاد داده می شود که در زمینه صنعت چاپ نقش پررنگی دارند و از حجم چاپ بالایی برخوردارند. کاربران عادی می توانند برای مواجه نشدن با چنین مشکلی به نکاتی که در ادامه اشاره کرده ایم توجه کنند:

  • میزان رطوبت محیطی که کاغذها را برای پروسه کپی گرفتن نگهداری می کنید باید بین 50 تا 55 درصد باشد تا کاغذها خیلی خشک نشوند و مسئله ساکن شدن بار الکتریسیته بر روی سطح کاغذ، به وجود نیاید.
  • در فصل های سرد سال با روشن کردن وسایل گرمایشی مانند بخاری، رطوبت محیط به طرز چشم گیری کاهش پیدا می کند و با خشک شدن برگه ها، بار الکتریسیته بر روی سطوح کاغذها ساکن می شود؛ درنتیجه مشکل بهم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی شارپ به وجود می آید؛ در این شرایط بهترین کار این است که از دستگاه های بخور و رطوبت ساز در محیط استفاده کنید؛ یا اینکه کاغذها را در محیطی که هیچ وسیله گرمایشی در آن قرار ندارد، نگهداری کنید.

فیلم آموزش رفع مشکل چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی