اشتراک گذاری

چگونه می‌توان مشکل ظاهر نشدن تصویر لپ تاپ روی پروژکتور را برطرف کرد؟

اکثر کاربران پروژکتور مخصوصاً دانشجوها بارها با مشکل ظاهر نشدن تصویر لپ تاپ روی پروژکتور دست به یقه شده‌اند. حالا که به یاد دوران دانشجویی و خاطرات آن افتادید، مطمئناً می‌توانید به یاد بیاورید که چندین و چند بار سر کلاس‌های دانشگاه با اینکه کابل پروژکتور را به لپ تاپ خود وصل کردید نتوانستید تصاویر لپ تاپ را روی پروژکتور نمایش دهید. اگر باز هم با این مشکل مواجه شده‌اید و می‌خواهید بدانید که چطور باید آن را حل کنید، ادامه این مطلب را دنبال کنید.

ظاهر نشدن تصویر لپ تاپ روی پروژکتور

روش‌های رفع مشکل ظاهر نشدن تصویر لپ تاپ روی پروژکتور شارپ

یک بار لپ تاپ خود را ریستارت کنید

شاید بروز یکسری اختلالات نرم‌افزاری موجب ظاهر نشدن تصویر لپ تاپ روی پروژکتور می‌شود از این‌رو اولین کاری که باید انجام دهید این است که لپ تاپ خود را یک بار ریستارت کنید. اگر بعد از ریستارت کردن لپ تاپ همچنان این مشکل پابرجا بود، روش‌های بعدی را امتحان کنید.

همیشه تبدیل پورت VGA به HDMI را به همراه داشته باشید

اگر می‌خواهید سر کلاس‌ها یا جلساتی که کنفرانس دارید، لنگ نمانید و زمان را از دست ندهید همیشه باید تبدیل پورت VGA به HDMI را به همراه داشته باشید اما چرا؟ امکان دارد کابل پروژکتور شارپ از نوع RGB باشد. در این صورت حتماً باید لپ تاپ شما دارای پورت VGA باشد تا امکان اتصال کابل RGB پروژکتور به آن وجود داشته باشد.

از آن‌جایی که لپ تاپ‌های تولید شده از سال 2015 به بعد پورت VGA ندارند و به جای آن پورت HDMI دارند، امکان دارد لپ تاپ شما هم پورت VGA نداشته باشد و پورت HDMI داشته باشد. در این صورت نمی‌توانید کابل RGB پروژکتور را به لپ تاپ خود وصل کنید. اما درصورتی که یک تبدیل پورت VGA به HDMI داشته باشید به راحتی می‌توانید لپ تاپ خود را به کابل پروژکتور وصل کرده و تصاویر آن را بر روی پروژکتور نمایش دهید.

از نصب بودن درایور کارت گرافیک بر روی لپ تاپ خود مطمئن شوید

قبل از هر چیز باید مطمئن شوید که درایور کارت گرافیک بر روی لپ تاپ شما نصب است یا خیر؟ چراکه یکی از مهم‌ترین دلایل ظاهر نشدن تصویر لپ تاپ روی پروژکتور ، نصب نبودن کارت گرافیک بر روی لپ تاپ است. به این دلیل که تصاویر از پورت کارت گرافیک لپ تاپ روی ویدئو پروژکتور ارسال می‌شوند پس باید درایور کارت گرافیک بر روی لپ تاپ حتماً نصب باشد.

از کلیدهای ترکیبی ویندوز و P استفاده کنید

اگر درایور کارت گرافیک لپ تاپ شما نصب است و مشکلی از نظر اتصال پورت HDMI لپ تاپ به کابل پروژکتور ندارید، می‌توانید برای حل مشکل ظاهر نشدن تصویر لپ تاپ روی پروژکتور از کلیدهای ترکیبی ویندوز و P استفاده کنید. با فشردن این کلیدها به صورت ترکیبی گزینه‌هایی در کنار نمایشگر به شما نمایش داده می‌شود که باید از میان آن‌ها گزینه Duplicate را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه هم تصویر لپ تاپ را دارید و هم اینکه تصویر لپ تاپ بر روی ویدئو پروژکتور نمایش داده می‌شود.