اشتراک گذاری

راه اندازی فتوکپی شارپ

در صورتی که قصد نصب و راه اندازی فتوکپی شارپ خود را دارید، کافیست تا موارد درج شده در این مقاله را پیاده سازید.  اگر چه ممکن است در بعضی موارد جای دکمه و گزینه‌های ذکر شده بر روی دستگاه و صفحه دیجیتالی آنها کمی متفاوت باشد با این وجود راهنمای کلی ارائه شده در این مقاله، جهت نصب و راه‌اندازی دستگاه کپی کمک شایانی به شما خواهد کرد.

آموزش راه اندازی دستگاه فتوکپی که در این بخش ارائه می‌گردد مربوط به دستگاه‌های فتوکپی رومیزی و ساده است. توصیه می‌شود جهت راه‌اندازی دستگاه‌های فتوکپی پیشرفته از حضور کارشناسان این حوزه –یعنی راه‌اندازی و تعمیر فتوکپی شارپ– برخوردار گردید تا کارشناسان پس از نصب دستگاه شما را با استاندارهای کار با دستگاه کپی و نگهداری از آن آشنا سازند.

نمایندگی شارپ ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با نصب و راه‌اندازی انواع دستگاه کپی به متقاضیان است. در صورت نیاز به این سرویس کافی است تا از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان تعمیرات شارپ تماس بگیرید.[kkstarratings]

راه اندازی فتوکپی شارپ

آموزش راه اندازی فتوکپی شارپ

اگر دستگاه فتوکپی شارپ خود را به تازگی خریداری کرده‌اید در وهله نخست، نیاز است تا به آرامی دستگاه کپی را از کارتون آن خارج کرده و یونولیت‌ها و چسب‌های حفاظتی را از آن جدا کنید. پس از این کار و قرار دادن دستگاه کپی در محل مورد نظر، پیچ نگهدارنده صفحه اسکن را از دستگاه جدا نمایید. در ادامه، درب بغل دستگاه و سپس درب جلو دستگاه را بازنمایید.

پس از بازکردن درب جلو دستگاه، یونیت دولوپر دستگاه را خارج نمایید و آن را شارژ نمایید. پس از شارژ شدن دولوپر، درب بغل را ببندید. در ادامه کشوی مربوط به نگهدارنده کاغذ را کشیده و نگهدارنده کاست و کاغذ را خارج نمایید. با این کار دستگاه برای کار آماده می‌گردد. کافی است تا فتوکپی شارپ خود را به برق بزنید و تنظیمات لازم را برای کپی گرفتن انجام دهید. پیش از آغاز به کپی گرفتن کارشناسان تعمیر فتوکپی شارپ توصیه می‌کنند

موارد درج شده در بخش زیر را انجام دهید:

1.صفحه اسکنر دستگاه کپی را پاک کنید. برای پاک کردن صفحه اسکنر دستگاه کپی، کمی از پاک کننده شیشه را بر روی یک اسفنج یا یک دستمال تمیز و نرم بریزید و بر روی صفحه اسکنر بکشید.

2.کاغذ مناسب دستگاه کپی را تهیه کرده و در درون کاست مربوطه قرار دهید. توجه داشته باشید تعداد کاغذهایی که در دستگاه قرار داده می شوند باید متناسب با ظرفیت سینی دستگاه باشد.

3.نکته دیگر:

که در آموزش راه اندازی فتوکپی شارپ می‌بایست به آن اشاره کرد، توجه به نوع سیستم تغذیه اتوماتیک است.. اگر دستگاه شما دارای سیستم تغذیه اتوماتیک یا همان ADF نباشد، می‌بایست برگه های کاغذ را، برگ به برگ (جداگانه) روی شیشه دستگاه بگذارید. اما اگر دستگاه کپی شما دارای ADF باشد نیازی به این کار نیست و فقط باید دسته کاغذها را بر روی دستگاه قرار دهید.

در صفحه اسکنر یک خط‌کش به صورت عمودی و افقی وجود دارد که اندازه کاغذها بر روی آنها درج شده است. با توجه به نوع کاغد مورد استفادهA3 ،A4 ، A5 و.. آنها را روی صفحه اسکنر تنظیم کنید. در صورتی که تنظیم کاغذ به درستی انجام نشود ممکن است بخشی از کاغذ کپی گرفته شده سیاه و یا به صورت ناقص کپی گرفته شود.

در کار با فتوکپی شارپ به این موارد دقت نمایید: تعداد کپی‌های گرفته شده، میزان ظرفیت دستگاه، تنظیم درست کنتراست، نوع کپی مورد نیاز (سیاه و سفید یا رنگی بودن) و …. .

4.امکان گرفتن کپی دو رو:

در بعضی از دستگاه‌های کپی وجود دارد. در صورت نیاز به گرفتن یک کپی دو رو، ابتدا تنظیمات مرتبط با این کار را انجام دهید. زیرا در حالت پیش‌فرض، غالب دستگاه‌های کپی به صورت تک رو کپی می گیرند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر فتوکپی شارپ تماس بگیرید.

5.برای آنکه فتوکپی شارپ بتواند چاپی باکیفیت از اسناد ارائه دهد، می‌بایست اندازه کاغذی را که قرار است متن بر روی آن چاپ شود بداند. تشخیص اندازه کاغذ کمک می‌کند تا دستگاه کپی به صورت خودکار بزرگنمایی یا کوچک کردن تصاویر را انجام دهد. (تعیین اندازه کاغذ مورد استفاده در دستگاه بسیار مهم است. از این رو توصیه می‌شود اندازه کاغذ در دستگاه تنظیم شود).

6.پس از انجام مراحل درج شده در بخش فوق، دکمه Copy کپی را فشار دهید تا فرآیند کپی آغاز شود. در صورتی که نیاز به توقف عملیات کپی باشد، بسته به نیازتان می‌توانید از دکمه‌های Stop یا Cancel استفاده کنید. (نکته: پیش از دادن دستور کپی‌های متعدد به دستگاه، ابتدا یک برگ را جهت تست، کپی بگیرید تا از کیفیت چاپ دستگاه مطمئن شوید)

7.نکته آخری که در آموزش راه اندازی فتوکپی شارپ ارزش پرداختن دارد آن است که سعی نمایید برای چاپ از بهترین فرمت و تنظیمات استفاده نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در ارتباط با فرمت و تنظیمات دستگاه می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر فتوکپی شارپ تماس بگیرید.