اشتراک گذاری

آشنایی با پنل فتوکپی شارپ

همانگونه که می‌دانید پنل پنل فتوکپی شارپ ، همچون پنل سایر دستگاههای کپی، امکان تنظیم عملکردهای فتوکپی را برای کاربر فراهم می سازد. با اینکه در غالب موارد، امکان تنظیم عملکردهای دستگاه کپی با استفاده از نرم افزار و یا درایور فتوکپی وجود دارد اما گاه، استفاده از پنل برای کاربر آسان‌تر بنظر می رسد.

از همین روست که اشکالات پیش آمده در این قطعه، گاه برای کاربر بسایر کلافه‌کننده می شود و در اسرع وقت می بایست تعمیرات مرتبط با پنل دستگاه کپی شارپ انجام شود. در این میان برخی از کاربران نیز هستند که آشنایی چندانی با عملکرد دکمه های موجود بر روی پنل دستگاه کپی شارپ ندارند.

از همین رو در این مقاله برآن شده‌ایم تا کارکرد برخی از دکمه های موجود بر روی پنل فتوکپی شارپ را با شما کاربران گرامی به اشتراک بگذاریم. در صورت نیاز به راهنمایی‌ها و اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر فتوکپی شارپ تماس بگیرید.

آشنایی با پنل فتوکپی شارپ

عملکرد دکمه های پنل فتوکپی شارپ (قسمت اول)

دکمه استارت:

یکی از کاربردی‌ترین و اصلی‌ترین دکمه‌های موجود بر روی پنل فتوکپی شارپ ، دکمه استارت است. وظیفه این دکمه آغاز فرآیند کپی و همچنین کد دهی به دستگاه در حین سرویس دستگاه است. این دکمه دارای یک LED سبز رنگ می باشد که با روشن شدن LED دستگاه برای شروع کپی کردن آماده می‌گردد؛مگر انکه اشکالاتی در سایر بخش های دستگاه وجود داشته باشد(مثلا عدم وجود کاغذ در سینی، نبودن تونر در کارتریج و …)

دکمه CA یا کلیر آل:

یکی دیگر از دکمه‌های موجود بر روی پنل فتوکپی شارپ ، دکمه CA یا کلیر آل Clear all است که به کاربر این امکان را می‌دهد تا تنظیمات اعمال شده پیش از این را پاک کند.به عبارتی دیگر به کمک این دکمه می‌توان تمام تنظیمات ایجاد شده را به حالت اصلی و اولیه برگرداند.

دکمه کلیر برای پاک کردن تعداد اعداد کپی های که به دستگاه داده‌ایم نیز کاربرد دارد. برای مثال اگر 15 برگ کپی گرفته‌ایم و تنظیماتی نیز به منظور تغییر در رنگ و سایز انجام داده‌ایم، می‌توانیم با فشار دادن دکمه C کلیه این تنظیمات را پاک کنیم.

دکمه انتراپت:

این دکمه برای کاربران کارایی چندانی ندارد. کاربرد این دکمه بیشتر برای سرویس کاران و تکنسین های تعمیر فتوکپی شارپ است. چرا که می‌توانند از طریق این بخش سیستم دهی به دستگاه را انجام داده و اشکالات پیش آمده در ان را مرتفع سازند.

دکمه های اعدادی:

مورد دیگر موجود بر روی پنل فتوکپی شارپ ، دکمه هایی هستند که از شماره 0 تا 9 نامگذاری شده‌اند. از این دکمه های عددی برای وارد کردن تعداد کپی ها استفاده می شود. بعلاوه با با زدن کلیدها اعداد موجود در صفحه نمایش داده می‌شود.

سون سگمنت:

مورد دیگر موجود بر روی پنل فتوکپی شارپ ، سون سگمنت است. سون سگمنت از 7 خط نورانی تشکیل شده و برای نمایش اعداد و اعلان کد های خطای دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. بد نیست بدانید که تمام رویداد های کارکرد دستگاه در این قسمت اعلان می شوند.

اعلام اتمام عمر درام:

مورد دیگر موجود بر روی پنل فتوکپی شارپ، دکمه اعلام‌کننده زمان تعویض درام است. روشن بودن این تصویر که حالت خورشید دارد، به معنای اتمام عمر درام دستگاه است. البته این اعلان با توجه به تعداد کپی های که گرفته می شوند روشن می شود.

اگر چه با وجود روشن بودن این اعلان دستگاه همچنان توانایی کار را دارد اما توصیه می‌شود با مشاهده آن دستگاه را به یکی از کارشناسان تعمیر فتوکپی شارپ نشان دهید تا از جدی نبودن مسئله مطمئن گردید.

اخطار اتمام تونر:

دستگاه کپی شارپ در صورت تمام شدن تونر موجود در آن، این موضوع را از طریق پنل به کاربر اعلام می‌دارد. آیکون مرتبط با این اعلان به صورت مثلث است و روشن شدن آن به معنای نزدیک بودن زمان اتمام تونر کارتریج است. این اخطار در ابتدا بصورت چشمک زن است.

چشمک زدن این اعلان چند دقیقه طول می کشد و در نهایت چراغ اخطار خاموش می شود. اما اگر روشن بودن این اعلان پیوسته و طولانی باشد بدین معناست که تونر داخل مخزن کارتریج تمام شده است. در وضعیتی دیگر اگر چراغ ثابت ماند تونر های داخل مخزن تمام شده است و می‌بایست سریعاً جهت تعویض و شارژ کارتریج ادقام کرد.

بی‌توجهی به این اعلان پنل فتوکپی شارپ، سبب می‌گردد تراشه الکترونیکی که در قسمت چرخ دندهای کارتربج قرار دارد بسوزد و دستگاه از کار بیافتد. در صورت بروز این اشکال دستگاه پیغامی مبنی بر F2 00 را به نمایش خواهد گذاشت.

تعمیر پنل فتوکپی شارپ

در صورتی که نیاز به سرویس های مرتبط با تعمیر پنل فتوکپی شارپ دارید می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت با کارشناسان ما در نمایندگی شارپ تماس بگیرید و درخواست خود مبنی بر حضور کارشناس تعمیر فتوکپی شارپ را ثبت نمایید.

کارشناسان سرویس در محل ما، بلافاصله پس از ثبت درخواست شما، به محل موردنظرتان اعزام شده، و اقدامات مورد نیاز جهت تعمیرات دستگاه کپی شارپ را آغاز می نمایند. پیش از این کار، بد نیست بدانید که جهت آشنایی با تنظیماتی که امکان انجام آنها از طریق کنترل پنل فتوکپی وجود دارد، می توانید به دفترچه راهنمای دستگاه کپی مراجعه نمایید.