اشتراک گذاری

تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی شارپ

یکی از قطعات موجود در ظرفشویی‌های امروزی که امکان بروز اشکال و خرابی در آن وجود دارد، پمپ تخلیه است. همانگونه که از نام این قطعه پیداست، پمپ تخلیه وظیفه تخلیه آب وارد شده به ظرفشویی را برعهده دارد. عدم تخلیه آب ظرفشویی، غالباً ارتباط مستقیمی با خرابی پمپ تخلیه این دستگاه دارد. بنابراین توصیه می‌شود در صورت بروز این اشکال، نخست، پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی شارپ و عملکرد آن بررسی گردد. اگر ظرفشویی شارپ شما نیز در طول روزهای اخیر دچار خرابی پمپ تخلیه شده است، می‌توانید با طی مراحل درج شده در بخش زیر جهت تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی شارپ خود اقدام نمایید.

تعمیر و تعویض پمپ تخلیه ظرفشویی شامل این مراحل خواهد بود: به پشت قرار دادن ماشین ظرفشویی، خارج‌سازی صفحه زیرین، خارج‌سازی سنسور آنتیفلود، بررسی واشر (کاسه نمد) پمپ جدید، تعویض پمپ تخلیه، بستن پیچ و نصب اتصالات الکتریکی و در نهایت نصب مجدد صفحه و سنسور آنتی‌فلود. اکیدا توصیه می‌شود در صورت عدم داشتن تخصص از انجام این کار خودداری کرده و با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی شارپ تماس بگیرید.

تعمیر پمپ ظرفشویی خود را به ما بسپارید

آموزش تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی شارپ

به پشت قرار دادن ماشین ظرفشویی:

برای دسترسی به پمپ تخلیه ظرفشویی باید صفحه‌ی زیری را درآورید. برای این کار لازم است که از یک نفر دیگر کمک بخواهید تا برای به شپت قرار دادن ماشین ظرفشویی به شما کمک کند. این کار می بایست با احتیاط انجام شود تا آسیبی به ماشین ظرفشویی وارد نشود.

خارج کردن صفحه زیرین ماشین ظرفشویی:

در این مرحله از تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی شارپ، پس از اینکه ماشین ظرفشویی به پشت قرار داده شد، می بایست پیچ‌های صفحه باز شده و صفحه به سادگی در آورده شود. البته در برخی از مدل‌های ماشین ظرفشویی لازم است که پایه‌ها نیز خارج شود.

خارج کردن سنسور آنتی‌فلود:

در این مرحله از تعویض پمپ تخلیه ظرفشویی شارپ می بایست سنسور آنتی‌فلود از دستگاه خارج شود. خارج‌سازی سنسور آنتی‌فلود را می توان با باز کردن کل سنسور و یا با در آوردن اتصالات الکتریکی انجام داد. توصیه می شود که اگر راه انتخاب شده شما، باز کردن اتصالات الکتریکی سنسور است، یک عکس از آن گرفته شود.

نصب کردن صفحه و سنسور آنتی‌فلود:

در این مرحله از تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی می بایست سنسور آنتی فلود را مانند قبل سرجایش نصب کرده و در نهایت صفحه را سرجایش برگردانده و پیچ‌هایش را سفت کنید. با انجام این موارد، می توان ماشین ظرفشویی را به حالت اولیه برگرداند و و شیلنگ آب و برق را مجدداً وصل کرد.

بررسی کردن واشر (کاسه نمد) پمپ جدید:

پمپ جدید را وارسی کنید و ببینید که دارای واشر آب بندی (کاسه نمد) می‌باشد یا نه، اگر نداشت نگران نباشید می‌توانید از واشر پمپ قبلی استفاده کنید.

تعویض پمپ تخلیه ظرفشویی:

پیچ‌های پمپ تخلیه ظرفشویی را باز کنید و اتصالات الکتریکی را جدا کنید. حالا پمپ جدید را به همراه واشر در جای پمپ قبلی قرار دهید.

نصب کردن و بستن پیچ و اتصالات الکتریکی:

این مرحله از تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی شارپ اختصاص به بستن پیچ و نصب اتصالات الکتریکی دارد. در این مرحله می بایست پیچ‌ها را سفت کرده و اتصالات الکتریکی را به پمپ جدید وصل کرد.

 نمایندگی شارپ در تهران

نمایندگی شارپ در تهران ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر و فروش محصولات Sharp به متقاضیان است. نمایندگی تعمیرات شارپ با همکاری مجموعه‌ای از مهندسان جوان و متخصص و با بهره‌مندی از تجهیزات پیشرفته روز دنیا در تلاش است تا به تمامی دستگاه‌های معیوب شما تولد دوباره بخشیده و با افزایش عمر مفید آن‌ها، لذت استفاده از یک محصولِ با کیفیت را مجدداً به شما ارزانی دارد.

اگر شما نیز دارنده یکی از محصولات شارپ هستید لیکن دستگاه شما به هر دلیل دچار اختلال و افت در عملکرد گشته است می‌توانید با حضور در نمایندگی تعمیرات شارپ از خدمات ارائه شده توسط کارشناسان فنی این مجموعه بهره‌مند گردید. نمایندگی شارپ در تهران اصولی چون سرعت، کیفیت و اخذ دستمزد منصفانه را سرلوحه واحد خدمات خود قرارداده و ارزیابی مستمر سطح کیفی خدمات را جهت رضایتمندی هر چه بیشتر مشتریان وظیفه خود می‌داند.