اشتراک گذاری

مراقبت و نگهداری از کولر گازی در تابستان

مراقبت از کولرگازی در تابستان نکاتی دارد که اگر به درستی رعایت شوند، احتمال خرابی این دستگاه به حداقل می رسد. باتوجه به این که کولر گازی در تابستان ساعات زیادی روشن و در حال کار است، باید با یک سری اقدامات نه چندان دشوار، از خرابی آن جلوگیری کرد.

عدم مراقبت صحیح از کولر گازی یکی از مهم ترین دلایل از کار افتادن این دستگاه و بروز مشکلات عملکردی در آن است. در ادامه روش ها و نکات مراقبت از کولر گازی در تابستان را معرفی می کنیم. برای دریافت راهنمایی تخصصی تر و یا خدمات تعمیرات کولرگازی می توانید با نمایندگی شارپ در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. همکاران ما به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستند.

مراقبت از کولر گازی در تابستان

ترفندهای مراقبت از کولر گازی در تابستان

اگر نمی خواهید در روزهای داغ تابستان کولر گازی شما از کار بیفتد، بهتر است به درستی از آن نگهداری کنید. این کار اهمیت بسیاری زیادی داشته و موجب افزایش طول عمر دستگاه می شود. از طرفی با نگهداری از این دستگاه، قطعات دستگاه کمتر در معرض آسیب دیدگی قرار می گیرند و ناچار به پرداخت هزینه های تعمیر کولر گازی شارپ یا دیگر برندها نخواهید بود. به عنوان بخشی از کاربردی ترین ترفندهای مراقبت از کولر گازی در تابستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

خاموش و روشن نکردن کولر گازی

لطفا مدام کولر گازی را خاموش و روشن نکنید! ایرادی ندارد که بعد از چند ساعت کار کولر گازی آن را چند دقیقه ای خاموش کنید تا دمای دستگاه به تعادل برسد. اما اگر به هوای تنظیم دمای محیط دائما در حال خاموش و روشن کردن دستگاه باشید، حکم خرابی قطعات و حتی سوختن آنها را امضا کرده اید!

از طرفی با این کار مصرف برق دستگاه نیز افزایش پیدا می کند و احتمالا هنگام پرداخت قبض برق غافلگیر خواهید شد! این مسئله در کولرهای اینورتر وجود ندارد؛ چون به طور کامل خاموش نمی شوند و متناسب با دمای محیط، عملکرد خود را کنترل می کنند. با این حال بهتر است برای مراقبت از کولر گازی در تابستان، آن را زیاد خاموش و روشن نکنید.

تمیز کردن کولر گازی

اقدام مهم دیگری که باید برای نگهداری از کولر گازی در تابستان انجام دهید، تمیز کردن دستگاه است. معمولا کاربران بعد از نصب کولر، دیگر کاری با آن ندارند و اهمیتی به نظافت این دستگاه نمی دهند. این وضعیت، موجب انسداد مجاری هوا و فیلترها شده و هزینه های تعمیر و سرویس کولر را به شدت افزایش می دهد.

توصیه کارشناسان تعمیر کولر گازی sharp این است که برای مراقبت از کولر گازی، حداقل ماهی یک بار بخش های بیرونی و مجاری کولر را به خوبی تمیز کنید. حتی بهتر است فیلترها را نیز هر چند وقت یکبار بیرون آورده و شستشو دهید تا با گرد و خاک مسدود نشوند.

آشنایی با ساختار کولر

جهت مراقبت از کولر گازی، ضروری است که با مدل و ساختار آن به خوبی آشنا باشید. به عنوان مثال اگر از کولرهای دارای کانال استفاده می کنید، باید آن را به خوبی چک کرده و مطمئن شوید که نشت نمی کند. در صورت استفاده از کولرهای داکت، از محل دقیق نصب لوله های مسی مطمئن شوید تا بتوانید سالم بودن و سوراخ نشدن آنها را به راحتی چک کنید. اگر کولر شما از نوع اینورتر نیست، باید هر چند ساعت یک بار آن را خاموش کنید تا بیش از حد داغ نشود.