اشتراک گذاری

نحوه اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون شارپ

اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون شارپ و سایر برندها به روش مختلفی انجام می شود که در ادامه آنها را به شما آموزش می دهیم. با استفاده از هریک از این روش ها می توانید موبایل خود را به تلویزیون وصل کرده و محتواهای آن را در نمایشگری بزرگ تماشا کنید. به عنوان مثال می توانید عکس ها یا فیلم های جشن دوستانه خود را برای اعضای خانواده پخش کنید.

در ادامه شما را با روش های اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون شارپ، مراحل و نکات مهم این کار آشنا می کنیم. این مراحل در تلویزیون های دیگر برندها هم قابل اجرا هستند و ممکن است تنها چند گزینه کمی تفاوت داشته باشند. برای دریافت راهنمایی تخصصی و مشاوره رایگان هم می توانید با نمایندگی تلویزیون شارپ در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. 

نحوه اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون شارپ

اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون شارپ با استفاده از کابل

یکی از روش های جالب برای وصل کردن موبایل شیائومی به تلویزیون sharp و دیگر برندها استفاده از کابل است. معمولا کابل HDMI گزینه خوبی برای این کار محسوب می شود. نکته مهم برای اجرای این روش این است که باید یک سمت این کابل HDMI باشد و سمت دیگر کابل USB Type C ؛ چون گوشی های هوشمند از پورت اچ دی ام آی پشتیبانی نمی کنند.

همچنین ضروری است که تلویزیون مورد نظر از قابلیت اتصال به کابل HDMI برخوردار باشد. بعد از اتصال فیزیکی، پیغامی در گوشی نمایش داده می شود که باید آن را تایید کنید تا اجازه اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون شارپ صادر شود. به این ترتیب شما از طریق تلویزیون به محتوای گوشی خود دسترسی پیدا خواهید کرد.

برای رفع مشکل پاک شدن شبکه های تلویزیون شارپ این مطلب را بخوانید.

اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون شارپ با استفاده از کابل

اگه موبایل شیائومی داری برای مشاوره رایگان 🤔بیا اینجا 👈  تعمیر موبایل شیائومی 

وصل کردن موبایل شیائومی به تلویزیون شارپ به روش بی سیم

روش دیگر برای اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون شارپ، اتصال بی سیم است. این کار از روش قبلی رایج تر است و برای اجرا کردن مراحل آن نیازی به استفاده از کابل و دیگر تجهیزات نیست. شیائومی قابلیت Wireless display را برای اتصال گوشی هایش به دستگاه های دیگر ارائه داده است که استفاده از آن بسیار ساده و کاربردی است.

برای فعال کردن این قابلیت در موبایل خود، وارد بخش Settings شده و از قسمت Network گزینه More را انتخاب کنید. در ادامه باید Wireless display را فعال کنید تا گوشی، وای فای مشترک برای اتصال به تلویزیون را پیدا کند. در مرحله بعد باید تلویزیون خود را انتخاب کنید تا صفحه گوشی در آن نمایش داده شود. چنانچه به هر دلیلی خواستید این قابلیت را غیرفعال کنید، گزینه‌ Casting Screen را از قسمت نوتیفیکیشن ها انتخاب کرده و سپس روی disconnect ضربه بزنید.

برای کالیبره کردن تلویزیون شارپ از این مطلب کمک بگیرید.

وصل کردن موبایل شیائومی به تلویزیون شارپ به روش بی سیم