اشتراک گذاری

چرا دستگاه کپی روشن نمی شود؟

روشن نشدن دستگاه کپی از جمله مشکلاتی است که برخی از کاربران هنگام مراجعه به نمایندگی فتوکپی شارپ آن را عنوان کرده اند. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی اتفاق افتاده باشد. زمانی که دستگاه کپی روشن نمی شود باید موارد مختلفی از جمله اتصالات برق، پاور دستگاه، سالم بودن دکمه پاور و غیره را مورد بررسی قرار داد. تمامی این موارد را در ادامه توضیح خواهیم داد. به طور کلی همیشه روشن نشدن فتوکپی نگران کننده نیست و گاهی یک مشکل حاد محسوب نمی شود.

اما برخی از مواقع نیز ممکن است به دلیل خرابی یکی از قطعات سخت افزاری دستگاه باشد و تعمیرات هزینه بری به دنبال داشته باشد. نظر به اهمیت دستگاه های کپی در ادارات، دفاتر فنی و حتی در برخی از منازل، قطعاً اگر دستگاه روشن نشود برخی از کارها مختل شده و مشکلاتی به همراه خواهند داشت. از این رو در این مطلب سعی داریم مهترین دلایلی را که باعث روشن نشدن فتوکپی می شوند را بررسی کنیم تا در صورت مواجه با این مشکل راه کار مناسب را انتخاب کنید.

چرا دستگاه کپی روشن نمی شود؟

دلایل روشن نشدن دستگاه کپی چیست؟

ابتدایی ترین دلایل روشن نشدن دستگاه می تواند به عدم اتصال به برق و یا وجود اختلال در مسیر انتقال برق به دستگاه مرتبط باشد. با یک بررسی چشمی و یا استفاده از یک پریز دیگر، می توان از سالم بودن آن اطمینان حاصل کرد. در مراحل بعد، از مهمترین دلایل روشن نشدن دستگاه کپی را باید خرابی برد فرمتر دانست. این قطعه به مین برد دستگاه کپی نیز شهرت دارد. وظیفه اصلی برد فرمتر کنترل تمام اجزای الکترونیکی و مکانیکی دستگاه کپی است.

چنانچه این برد خراب شده و دچار نقص فنی شده باشد، یکی از نشانه های آن روشن نشدن دستگاه است. استفاده بیش از اندازه از فتوکپی و گرم شدن دستگاه نیز دلیل دیگری برای روشن نشدن فتوکپی است. چنانچه بیش از ظرفیت دستگاه از آن کار کشیده شود، دمای آن افزایش یافته و پس از خاموش کردن احتمال روشن نشدن آن وجود دارد. خرابی دکمه پاور و قطع اتصالات نیز از دیگر عواملی است که باعث روشن نشدن دستگاه می شود.

رفع مشکل روشن نشدن دستگاه کپی شارپ

رفع مشکل روشن نشدن دستگاه کپی شارپ

اگر با مشکل روشن نشدن فتوکپی مواجه شده اید می توانید از طریق تماس با نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی شارپ، راهنمایی های لازم را برای رفع مشکل دریافت کنید. چنانچه از طریق اقدامات اولیه مشکل برطرف نشود، نیاز به بررسی دستگاه و تعمیر آن خواهد بود.

مین برد، پاور دستگاه کپی و اتصالات دستگاه از جمله بخش هایی هستند که برای رفع مشکل روشن نشدن دستگاه کپی بررسی شده و در صورت لزوم مورد تعمیر قرار می گیرند. توصیه می شود در صورت مواجه با چنین مشکلاتی شخصاً اقدام به باز کردن دستگاه و بررسی قطعات آن نکنید. در صورت عدم آشنایی با دستگاه و تخصص نداشتن در این زمینه، ممکن است به سایر قسمت های سالم دستگاه آسیب وارد کنید.

نمایندگی فتوکپی شارپ

نمایندگی فتوکپی شارپ با بیست سال تجربه در زمینه تعمیرات و فروش دستگاه کپی، باکیفیت ترین خدمات را به کاربران شارپ ارائه می کند. این نمایندگی با گارانتی کردن تمامی خدمات خود در هر دو بخش فروش و تعمیرات، اطمینان خاطر کافی را به مشتریان می دهد که از خدماتی مطلوب و باکیفیت بهره مند می شوند.

اگر قصد خرید دستگاه کپی را دارید با مراجعه به این مرکز می توانید تنوعی از محصولات شارپ را مشاهده کرده و پس از دریافت مشاوره های تخصصی، یکی از مدل های مناسب را خریداری کنید. جهت تعمیر و سرویس دستگاه کپی نیز کافی است با این مرکز تماس بگیرید. در اسرع وقت، کارشناسان فنی برای رفع مشکل دستگاه به محل شما اعزام می شوند.