اشتراک گذاری

کد ریست دستگاه کپی شارپ

کد ریست دستگاه کپی شارپ ، زمانی کاربرد دارد که بخواهید این دستگاه را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. گاهی با ریست کردن دستگاه کپی، می توان برخی از مشکلات سیستمی آن را برطرف کرد. البته ریست کردن همیشه یک روش تعمیراتی نیست و گاهی هیچ مشکلی را حل نمی کند! مثلا برخی از ارورهای کپی شارپ را تنها با وارد کردن یک کد، می توان از بین برد. منظور از ریست کردن فتوکپی، بازگردانی تنظیمات این دستگاه به حالت کارخانه است. یعنی پس از پایان عملیات، تمام تنظیمات دستگاه کپی حذف شده و به حالت پیش فرض بازگردانی می شوند؛ درست  مثل روز اولی که آن را راه اندازی کردید. در ادامه ضمن معرفی کد ریست دستگاه کپی شارپ، نحوه ریست کردن آن را به شما آموزش می دهیم.

کد ریست دستگاه کپی شارپ

کد ریست دستگاه کپی شارپ در مدل های مختلف

کد ریست دستگاه فتوکپی شارپ، در مدل های مختلف این دستگاه مشابه نیست و تفاوت هایی دارد. بسیار مهم است که کد ریست را بر اساس مدل دستگاه، به درستی وارد کنید. در غیر این صورت ممکن است نتیجه دلخواه را نگیرید. در زیر کد ریست دستگاه کپی شارپ برای مدل های مختلف را معرفی کرده ایم:

  • کد ریست فتوکپی شارپ مدلهای AR-150, 151, 155
  • ,Clear , Exposure Select Key , Clear , Exposure Select Key   Start Key
  • کد ریست دستگاه کپی sharp مدلهای AR-160, AR-162, AR-163, AR-164, AR-200, AR-201, AR-205, AR-207; DM-2000, DM-2005, DM-2010, DM-2015
  • Clear, Interup , Interupt۱۴Start KeyT ,
  • کد ریست دستگاه فتوکپی شارپ مدلهای AR-M160, AR-M205
  • #,Interupt , Clear, Interupt ۱۴Start Key,
  • کد ریست کپی دیجیتال شارپ مدلهای AR-168S, AR-168D, AR-208D, AR-208S, AR-M162, AR-M162E, AR-M207, AR-M207E
  •  #, *, Clear, *۱۴ Start Ke
بیشتر بخوانید: دلیل خط انداختن دستگاه کپی

چه موقع باید دستگاه کپی را ریست کنیم؟

بهترین زمان برای استفاده از کد ریست دستگاه کپی شارپ، وقتی است که دستگاه ارور می دهد. ارورهای کپی شارپ و دیگر برندها نشان می دهند که ایرادی در یکی از بخش های دستگاه وجود دارد و مانع از عملکرد عادی و بی نقص کپی شده است. بعضی از این ارورها با تعمیرات سخت افزاری برطرف می شوند و برای از بین بردن برخی دیگر هم باید درایور کپی را مجددا نصب کرد. البته گاهی هم با خاموش و روشن کردن فتوکپی، مشکل برطرف می گردد. اما برای رفع بعضی از این ارورها، نیاز به ریست کردن دستگاه کپی است. در مجموع می توان گفت که ریست کردن دستگاه فتوکپی شارپ و سایر برندها با هدف ترمیم برخی از ایرادات، نه همه ی آنها، انجام می شود.

بیشتر بخوانید: آشنایی با قطعات دستگاه کپی شارپ

نحوه ریست کردن فتوکپی شارپ 

قبل از وارد کردن کد ریست دستگاه کپی شارپ، باید مطمئن شوید که فیوز حرارتی سالم است و درست کار می کند. در غیر این صورت ممکن است دستگاه به شدت آسیب ببیند. همچنین ضروری است که ولتاژ برق ورودی به برد را چک کنید. البته بهتر است برای انجام این کار از یک کارشناس ماهر کمک بگیرید. در نهایت اتصالات و لامپ گرم کننده را هم بررسی کرده و مطمئن شوید که ایرادی ندارند. اگر برای ریست کردن دستگاه فتوکپی خود با مشکل مواجه شدید، کافی است با نمایندگی شارپ در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. همکاران ما تخصصی ترین خدمات را به شما ارائه می دهند تا مشکل برطرف گردد.