اشتراک گذاری

چه موقع باید درام کارتریج دستگاه کپی را عوض کرد؟

نشانه هایی وجود دارد که به شما زمان تعویض درام کاتریج دستگاه کپی را گوشزد می کند. درام دستگاه کپی به شکل میله ای استوانه ای بوده و وظیفه آن انتقال تصویر بر روی کاغذ است. درام دستگاه کپی، غلتک استوانه ای شکل است که از سطحی براق برخوردار بوده و به دلیل اینکه رسانای نور است می توان در در آن الکتریسیته ساکن ایجاد کرد. درام کارتریج، تصویر را از طریق پودر رنگ و یا جوهر بر روی کاغذ چاپ می کند. از این نظر، از قطعات اصلی دستگاه کپی محسوب می شود و نقش بسیار مهمی در کارکرد دستگاه دارد.

این قطعه به دلیل اینکه بیشترین نقش را در چاپ و کپی دارد، هر چند وقت یکبار نیاز به سرویس و در صورت نیاز تعویض دارد. نوع چاپ و عملکرد دستگاه نشان می دهد که درام کارتریج نیاز به تعویض دارد یا نه. در واقع برای اینکه بدانید زمان تعویض درام کارتریج فرا رسیده یا نه، نیازی به باز کردن و بازدید آن ندارید بلکه از روی عملکرد دستگاه نیز می توان به این موضوع پی برد. مرکز سخت افزار ایران به عنوان مرکز تخصصی تعمیرات دستگاه کپی، برخی از مهمترین نشانه های ضروری بودن تعویض درام در دستگاه کپی را برای شما آماده کرده تا در صورت مشاهده در دستگاه، نسبت به تعویض به موقع درام کارتریج اقدام کنید.

تعویض درام کاتریج دستگاه کپی

تار بودن چاپ، زمان تعویض درام کارتریج دستگاه کپی را به شما نشان می دهد

چنانچه صفحات کپی گرفته یا پرینت شده از دستگاه شما تار و غیر واضح باشند، ممکن است نشان دهنده این موضوع باشد که درام دستگاه شما آسیب دیده باشد. البته خالی شدن تونر نیز میتواند از علت های این موضوع باشد. برای اطمینان می توانید کارتریج تونر را چک کنید و ببینید در چه سطحی قرار دارد. در صورتی که سطح تونر مناسب باشد یعنی زمان تعویض درام کارتریج دستگاه کپی فرا رسیده و باید نسبت به این کار اقدام کرد. اگر دستگاه شما صفحات تار و غیر واضحی بیرون می ‎دهد، این موضوع هم می ‎تواند به این معنی باشد که درام دستگاه آسیب دیده و نیاز به تعویض دارد و هم ممکن است نیاز به تونر جدید داشته باشد. البته قبل از تعویض آن، بهتر است درام کارتریج را تمیز کنید شاید با این کار مشکل آن برطرف شود.

وجود لکه های سیاه در چاپ

لکه های سیاه در چاپ می تواند نشانه ای از مشکلات مختلفی باشد اما شاید اصلی ترین دلیل آن، آسیب دیدن سطح درام است. اگر سطح درام آسیب ببیند یا خراشیده شود در این صورت نمی تواند به طرز مناسبی تونر را به روی کاغذ منتقل کند. در اینجا نیز ممکن است سطح درام کثیف شده باشد و با تمیز کردن آن مشکل برطرف شود. در واقع وجود لکه در کاغذ همیشه به معنای زمان تعویض درام کارتریج دستگاه کپی شارپ نیست. در صورتی که با پاک کردن درام، مشکل حل نشود باید درام کارتریج را تعویض کرد.

بی کیفیت بودن چاپ و زمان تعویض درام کارتریج دستگاه کپی

واقعیت این است که بی کیفیت بودن چاپ در اغلب مواقع با تعویض درام کارتریج ارتباط داشته و می تواند به دلیل خرابی آن چاپی با وضوح نامناسب دریافت کنیم. بی کیفیت بودن چاپ از منظری با ایجاد لکه در چاپ و یا چاپ تار متفاوت است. چاپ بی کیفیت اغلب به معنی محو شدن متن و تصویر در کاغذ می باشد. البته توجه داشته باشید گاهی خالی شدن تونر نیز باعث بروز این مشکل می شود و نشانه ای دال بر رسیدن زمان درام کارتریج نیست.

بنابراین در اولین قدم، سطح تونر کارتریج را چک کنید. اگر دستگاه، متن‎ ها را با کیفیت پایین چاپ می‎ کند، احتمالا درام آسیب دیده است. کیفیت چاپ ضعیف، متفاوت از چاپ‎ تار و یا نقاط سیاه است و به معنی دیدن متنها و تصاویر محو شده است. با این حال، این مورد نیز یکی دیگر از نشانه‎هایی است که به راحتی با مشکل خالی شدن کارتریج جوهر و تونر اشتباه گرفته می‎شود. در اولین قدم میزان پودر تونر را بررسی کنید سپس به سراغ درام دستگاه بروید.

تعمیرات تخصصی دستگاه کپی در نمایندگی شارپ

جهت تعویض و تعمیر درام، شارژکارتریج و شارژ تونر دستگاه کپی خود می توانید به نمایندگی تعمیرات تخصصی شارپ مراجعه کنید. علاوه براین اگر مشکلات دیگری را در دستگاه کپی مشاهده می کنید و برای رفع آنها نیاز به کمک یک متخصص دارید، با شماره تلفن نمایندگی شارپ در تبریز، مشهد ، کرج و … تماس گرفته و از مشاوره کارشناسان فنی استفاده کنید. همچنین می توانید از خدمات سرویس در محل دستگاه کپی استفاده کرده و دستگاه را در محل خود تعمیر نمایید. این مجموعه از سال ها تجربه در زمینه تعمیرات دستگاه های فتوکپی و پرینتر شارپ برخوردار است و متخصصان و تکنسین فنی کارآمدی در اختیار دارد. «کیفیت»، «سرعت» و «هزینه مناسب» از مشخصات واحد تعمیرات نمایندگی شارپ بوده و تلاش دارد در راستای این سه ویژگی، بهترین خدمات را به مشتریان عرضه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

10 − هشت =