اشتراک گذاری

غیر فعال کردن قفل کودک تلویزیون شارپ

با توجه به ورود تلویزیون های هوشمند و نصب نرم افزارهای پیشرفته در آنها ، وجود قفل کودک در تلویزیون امری واجب است. بسیاری از تلویزیون های هوشمند شارپ یا دیگر برندها امکاناتی مانند: اشتراک گذاری فیلم یا عکس را دارند و یا به راحتی به یوتیوب و نتفلیکس وصل می شوند ؛ هر کدام از این محتواها شرایط استفاده و ذخیره سازی برای سنین مختلف را دارند که  باید تحت یک حریم خصوصی نگهداری شوند. قابلیت ایجاد قفل کودک در تلویزیون های شارپ یا دیگر برندها به کاربر اجازه می دهد تا با خیالی آسوده ، محتواهای مربوط به سنین بالا را از دسترس کودکان دور نگه دارد. اما گاهی ممکن است شما بعد از فعال کردن قفل کودک در تلویزیون شارپ خود ، دیگر نتوانید آن را باز کنید ؛ و یا با روش غیر فعال کردن قفل کودک تلویزیون شارپ آشنایی نداشته باشید. در این صورت بهتر است که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

غیر فعال کردن قفل کودک تلویزیون شارپ

مراحل شکستن قفل کودک تلویزیون شارپ با کنترل

  • اولین اقدام برای غیر فعال کردن قفل کودک تلویزیون شارپ ، این است که از روی کنترل آن دکمه Menu را فشار دهید.
  • سپس گزینه Options را انتخاب کنید.
  • در صفحه باز شده ، روی عبارت Remove Child Lock رفته و سپس دکمه Enter را فشار دهید.
  • اکنون یک پنجره برای شما باز می شود ، که باید کد چهار رقمی را که در هنگام فعال کردن قفل کودک از آن استفاده کرده اید ، وارد کنید.
غیر فعال کردن قفل کودک تلویزیون شارپ

این مقاله بری شما مفید است : نصب برنامه در تلویزیون شارپ

شکستن قفل کودک تلویزیون شارپ بدون کنترل

برای غیر فعال کردن قفل کودک تلویزیون شارپ ، در شرایطی که کنترل دستگاه را گم کرده اید ، باید از روش های زیر استفاده کنید:

  • اولین روش در چنین شرایطی ، استفاده از ریموت های سراسری است. در واقع برخی از کنترل ها هستند که با برندهای مختلف تلویزیون سازگاری دارند و شما برای رفع مشکل خود و باز کردن قفل کودک تلویزیون شارپ می توانید از این کنترل ها استفاده کنید.
  • تبدیل کردن تلفن همراه به ریموت ، دومین روشی است که هنگام گم شدن کنترل تلویزیون شارپ خود می توانید از آن استفاده کنید. برنامه های مختلفی وجود دارند که به راحتی روی گوشی شما نصب می شوند و آن را به یک ریموت تلویزیون تبدیل می کنند. کافیست یک سرچ در سطح اینترنت انجام دهید.

بعد از نصب این برنامه مخصوص روی گوشی خود ، می توانید برای باز کردن قفل کودک تلویزیون شارپ ، مطابق مراحل فوق پیش بروید.

نحوه غیر فعال کردن قفل کودک تلویزیون شارپ بدون کد

اگر کد مربوط به قفل کودک تلویزیون را فراموش کرده اید ، نگران نباشید. زیرا می توان بدون کد هم قفل کودک تلویزیون شارپ را غیر فعال کرد. برای این کار باید موارد زیر را امتحان کنید:

  • برخی مدل های تلویزیون شارپ یا کنترل ها ، یک کلید مخصوص برای فعال کردن و غیر فعال کردن قفل کودک دارند. کافیست به دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه کرده و یا دکمه های روی تلویزیون و کنترل آن را چک کنید. اگر چنین دکمه ای وجود داشت ، برای غیر فعال کردن قفل کودک تلویزیون شارپ ، دکمه مربوطه را فشار دهید.
  • برخی از مدل ها نیز از یک کد پیش فرض برای ایجاد یا شکستن قفل کودک در تلویزیون استفاده می کنند. این کد عبور ، معمولا در دفترچه راهنمای تلویزیون یا در سایت تولید کننده قرار دارد.
  • اگر دو مورد قبل برای غیر فعال کردن قفل کودک تلویزیون شارپ جواب نداد ، می توانید با استفاده از گزینه های ” بازیابی کد عبور ” یا ” کمک کاربر ” که در برخی از مدل ها وجود دارد ، برای شکستن قفل کودک تلویزیون شارپ خود اقدام کنید. در واقع با استفاده از این گزینه ها ، قادر خواهید بود تا برای تلویزیون خود ، یک کد عبور جدید تعیین کنید.

این مقاله نکات جدیدی را شرح میدهد : نحوه باز کردن منوی مخفی تلویزیون شارپ

بازگرداندن تنظیمات تلویزیون به حالت کارخانه

آخرین راه برای غیر فعال کردن قفل کودک تلویزیون شارپ این است که آن را ریست فکتوری کنید. در واقع بازگرداندن تنظیمات تلویزیون به حالت کارخانه باعث می شود تا همه اطلاعات ذخیره شده روی دستگاه به طور کامل از بین بروند ؛ و کاربر می تواند مجدد تنظیمات مد نظر خود را بر روی دستگاه اعمال کند. برای این کار باید از طریق setting اقدام کرده و یا دکمه پاور تلویزیون را به مدت پنج ثانیه نگه دارید.