اشتراک گذاری

نصب برنامه در تلویزیون شارپ

از آنجایی که امروزه تکنلولوژی دائما در حال پیشرفت است در نتیجه مواردی که برای استفاده از یک دستگاه مورد نیاز هستند هم روز به روز بیشتر می شوند. تلویزیون های هوشمند شارپ یا دیگر برندها نیز از این موضوع جدا نبوده و برای استفاده اینکه بتوان از همه قابلیت های این نوع تلویزیون ها استفاده کرد باید در ابتدا بدانید که چطور باید یک نرم افزار یا برنامه ی خاصی را روی این دستگاه نصب کرد. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا با نحوه درست نصب برنامه در تلویزیون شارپ آشنا شوید. تعمیرات تلویزیون در تهران بهترین خدمات تعمیراتی را ارائه میدهد.

نصب برنامه در تلویزیون شارپ

روش های نصب نرم افزار در تلویزیون شارپ

استفاده از گوگل پلی استور

اولین گام در استفاده از گوگل پلی برای نصب برنامه در تلویزیون شارپ این است که یک حساب کاربری جدید برای تلویزیون خود ایجاد کنید برای این کار می توانید هم از خود گوگل پلی استفاده کنید ( به این صورت که به محض وارد شدن به این برنامه به قسمت Manage your google account رفته و در آنجا یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید.) و هم می توانید از طریق دکمه Menu روی کنترل تلویزیون وارد قسمت system Manager شده و از آنجا یک حساب کاربری جدید برای تلویزیون شارپ خود ایجاد کنید.

بعد از ساخت اکانت وارد نرم افزار گوگل پلی شده و در قسمت جستجو نام اپلیکیشن مورد نظر خود را بنویسید. حال روی آیکون اپلیکیشن کلیک کرده و سپس عبارت install را بزنید.

در آخر کمی صبر کرده تا نصب برنامه در تلویزیون شارپ شما به اتمام رسیده و امکان استفاده و دسترسی به آن محیا شود.

استفاده از فروشگاه های ابری خود تلویزیون

روش بعدی که برای نصب نرم افزار در تلویزیون شارپ وجود دارد ، استفاده از فروشگاه های ابری خود تلویزیون است. این روش برای زمانی است که روی دستگاه شما برنامه گوگل پلی استور نصب نشده باشد. برای استفاده از این قابلیت باید از روی کنترل تلویزیون دکمه Apps را انتخاب کرده و وارد قسمت برنامه ها شوید  حال در صفحه جدید به دنبال نام نرم افزار مورد نظر خود گشته و بر روی آن کلیک کنید تا این نرم افزار بر روی دستگاه شما نصب شود.

نکته قابل توجه برای استفاده از فروشگاه های ابری این است که برای نصب برنامه در تلویزیون شارپ از این طریق نیازی به ایجاد حساب کاربری ندارید و به راحتی می توانید اپلیکیشن مورد نظر را دانلود و نصب کنید.

استفاده از اندروید باکس

اندروید باکس درست مانند یک کامپیوتر کوچک بوده که دارای سیستم عامل اندروید است و به کاربران این امکان را می دهد که به راحتی برنامه مورد نظر خود را از گوگل پلی دانلود کرده و آن را روی تلویزیون شارپ خود نصب کنند.

برای نصب نرم افزار در تلویزیون شارپ به کمک اندروید باکس باید به صورت زیر عمل کنید:

  • ابتدا اندروید باکس را از طریق کابل HDMI به تلویزیون شارپ خود وصل کنید.
  • سپس تلویزیون را روشن کرده و اندروید باکس را راه اندازی کنید که در این مرحله معمولا باید زبان دستگاه ، حساب کاربری گوگل و شبکه اینترنت آن را تعیین کنید.
  • حال می توانید به گوگل پلی استور رفته و از قسمت جستجو اپلیکیشن مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را بر روی تلویزیون خود با زدن دکمه Install نصب کنید.
  • در انتها برای اجرای کامل اپلیکیشن باید پس از نصب برنامه در تلویزیون شارپ خود به صفحه اصلی اندروید باکس رفته و اپ مورد نظر باز کنید.
استفاده از اندروید باکس

این مقاله را از دست ندهید : همه چیز در مورد نصب تلویزیون روی دیوار

نکته ای که برای استفاده از اندروید باکس و نصب نرم افزار در تلویزیون شارپ وجود دارد این است که حتما تلویزیون و اندروید باکس را به یک شبکه اینترنت یا وای فای وصل کنید و همچنین برای راحت تر کار کردن با آنها می وانید از موس و کیبورد کامپیوتر که به دستگاه شما وصل می شود نیز استفاده کنید.