اشتراک گذاری

امکانات دستگاه کپی شارپ

در این مقاله شما را با امکانات دستگاه کپی شارپ و قابلیت های مختلف آن آشنا می کنیم. پس اگر از فتوکپی های این برند استفاده می کنید، ادامه مقاله را از دست ندهید؛ در پایان این مطلب، به یک کاربر حرفه ای تبدیل می شود که می تواند از تمام امکانات دستگاه کپی شارپ استفاده کند. شارپ جزو بزرگ ترین تولید کنندگان ماشین های اداری در جهان است و دستگاه هایی با قابلیت ها و امکانات متنوع را تولید و عرضه کرده است. برخی از امکانات فتوکپی شارپ، منحصر به محصولات همین مارک هستند و در دیگر برندها مشاهده نمی شوند. برای آشنایی با امکانات کپی sharp با ما همراه باشید. در صورت نیاز به خدمات تخصصی تعمیر دستگاه کپی هم می توانید از همکاران ما در نمایندگی شارپ مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

امکانات دستگاه کپی شارپ

معرفی امکانات دستگاه کپی شارپ

تمامی دستگاه های کپی و پرینترها قابلیت ها و آپشن هایی دارند که کار کردن با آنها را برای کاربران ساده تر می کنند. محصولات شارپ هم از این ویژگی برخوردار هستند. به عنوان مثال دستگاه هایMFP  یا چند کاره این برند، علاوه بر کپی، پرینت، فکس و اسکن را نیز در اختیار شما قرار می دهند. در بخش های بعدی، امکانات دستگاه کپی شارپ را دقیق تر و کامل تر بررسی می کنیم.

قابلیت Sharpdesk در دستگاه کپی شارپ

یکی از قابلیت های منحصر بفرد در دستگاه فتوکپی sharp، شارپ دیسک است. به لطف این مورد از امکانات فتوکپی شارپ، می توانید اسناد مرتبط با رایانه، گوشی و تبلت را مدیریت کنید. نکته مثبت Sharpdesk این است که سیستم عامل های اندروید و ios از آن پشتیبانی می کنند و کاربران آیفون و دیگر گوشی ها و تبلت ها مشکلی بابت نصب و اجرای آن ندارند. با این نرم افزار می توانید پرینت ها را در بستر شبکه و  از طریق وایرلس ارسال کنید. ارسال پرینت در بستر شبکه کابلی ، وایرلس و اسکن اسناد توسط این ابزار انجام می پذیرد. همچنین امکان ارسال فایل های اسکن شده از طریق ایمیل هم فراهم است تا در این زمینه هم راحت تر و سریع تر عمل کنید.

بیتر بخوانید: مقایسه پرینتر رنگی با سیاه و سفید
قابلیت Sharpdesk در دستگاه کپی شارپ

امکان پیش نمایش برگه اسکن شده

یکی دیگر از امکانات دستگاه کپی شارپ که در مدل های چند کاره کاربرد دارد، امکان پیش نمایش برگه اسکن شده است. اگر حجم فایل مورد نظر شما کمتر از مقدار حافظه دستگاه باشد، می توانید پیش از اسکن شدن، پیش نمایشی از آن را ببینید. در واقع باید RAM دستگاه شما به اندازه ای فضای خالی داشته باشد تا بتواند پیش نمایش فایل را نمایش دهد. البته اگر از فتوکپی های جدیدتر و پیشرفته تر استفاده می کنید، این قابلیت در آن بهینه شده و می توانید فایل های با حجم بالاتر را از طریق آن ارسال کنید؛ چون ظرفیت حافظه دستگاه بیشتر است. البته همچنان می توانید با نرم افزار شارپ دیسک، بعد از عمل اسکن برای فایل شما که به صورت PDF ذخیره شده است، فایل بند انگشتی thumbnail  بسازید.

بیشتر بخوانید: نحوه اتصال گوشی به پرینتر