اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • آموزش نحوه فعال کردن حالت مهمان در تلویزیون هوشمند

آموزش نحوه فعال کردن حالت مهمان در تلویزیون هوشمند

تلویزیون های هوشمند قابلیت های مختلفی دارند که موجب شده در بسیاری از موارد به تلویزیون های معمولی ترجیح داده شوند. یکی از این ویژگی ها، قابلیتی به نام حالت مهمان در تلویزیون هوشمند است. به این قابلیت در تلویزیون های هوشمند، حالت هتل هم گفته می شود، چرا که بیشتر از هر کس دیگری، این قابلیت توسط هتل داران مورد استفاده قرار می گیرد.

با فعال کردن قابلیت  Guest Mode در تلویزیون های هوشمند می توان از راه دور به صورت کامل روی تلویزیون کنترل داشت و کانال های آن را مدیریت کرد. این مدیریت بیش از هر چیزی بر دسترسی سایرین به کانال های تلویزیون است تا کاربران نتوانند تنظیمات تلویزیون و کانال های آن را تغییر دهند. اکثر برندهای تولید کننده تلویزیون های هوشمند به قابلیت مهمان یا Guest Mode مجهزند. در این مقاله با ما همراه باشید تا ببینیم اساسا چرا چنین ویژگی در تلویزیون های هوشمند در نظر گرفته شده و آیا استفاده از چنین ویژگی مزیتی هم دارد یا خیر؟ سپس نحوه فعال سازی حالت مهمان در تلویزیون هوشمند را در ادامه آموزش می دهیم.

حالت مهمان در تلویزیون هوشمند

کاربردها و مزیت های حالت مهمان در تلویزیون هوشمند

استفاده کردن از حالت مهمان چه مزیتی دارد و آیا باید از آن استفاده کنیم؟ همانطور که پیش از این هم گفته شد حالت مهمان در تلویزیون هوشمند که به آن حالت هتل هم می گویند بیشتر در هتل ها و توسط هتل داران استفاده می شود. بنابراین می توان حدس زد که کاربرد چنین قابلیتی چیست. با استفاده از این ویژگی هتل داران می توانند مانع دسترسی مهمانان هتل به هر کانالی شوند و با محدودسازی دسترسی آنها به کانال ها، از بروز مشکلاتی مانند شاکی شدن سایر مهمانان یا نیاز به مراجعه مداوم کارکنان هتل به اتاق ها جلوگیری کنند.

این امر به نوبه خود موجب صرفه جویی در انرژی و وقت آنها می شود. علاوه بر این می توان صدای تلویزیون را روی یک درجه مشخص تنظیم کرد تا مهمانان نتوانند صدای آن را از یک حدی بلندتر کنند و برای سایرین مزاحمت ایجاد کنند. کاربرد دیگر قابلیت  Guest Mode در تلویزیون های هوشمند، محافظت کردن از پین تلویزیون از طریق قفل کردن منوی آن است. صاحبان هتل می توانند تنظیمات تلویزیون را به نحوی انجام دهند که تمامی اتاق های هتل کانال های مشابهی را نمایش دهند.

کاربرد دیگری که حالت مهمان در این تلویزیون ها دارد، فراهم کردن بستری برای تبلیغات و خوش آمدگویی هتل ها به مهمانان است. می توان از طریق صفحه اول راه اندازی تلویزیون تبلیغات هتل را پخش کنند و از آن برای اهداف و پیام رسانی های هتل استفاده کنند. علاوه بر هتل ها کسانی که می خواهند در خانه هم دسترسی به برخی از کانال ها را محدود کنند یا امکان بلند کردن بیش از حد تلویزیون به دیگران را ندهند می توانند از این قابلیت استفاده کنند.

آیا می دانید: چرا کانال های تلویزیون شارپ پاک می شوند؟

روش فعال کردن حالت مهمان در تلویزیون هوشمند

با توجه به کاربردی که این قابلیت در تلویزیون های هوشمند دارد، در پایان نحوه فعال سازی حالت مهمان در تلویزیون هوشمند را هم بررسی می کنیم. البته باید برای فعال کردن این ویژگی اول مدل و برند تلویزیون را در نظر گرفت و مطمئن شد که از چنین ویژگی پشتیبانی می کند. از طرفی هم روش و مسیر فعال کردن این ویژگی ممکن است در مدل های مختلف تلویزیون با هم فرق داشته باشد. در نتیجه بهتر است قبل از شروع دفترچه راهنمای تلویزیون را مطالعه کنید و یا از مشاوره رایگان با کارشناسان تعمیر تلویزیون شارپ بهره مند شوید.

اما به صورت کلی مرحله بعدی فعال سازی، انتخاب تلویزیون به عنوان یک منبع فعال است. برای این منظور می توانید از یک کانال DDT کمک بگیرید یا این که از طریق برنامه های پخش تلویزیونی این کار را انجام دهید. در ادامه برای فعال کردن قابلیت Guest Mode در تلویزیون هوشمند مورد نظر باید روی ریموت تلویزیون گزینه منو را بزنید تا به بخش تنظیمات دستگاه وارد شوید. دکمه منوی تنظیمات را چند ثانیه نگه دارید.

حالا می توانید اطلاعات کامل تلویزیون را مشاهده کنید. بعد از مشاهده این صفحه باید دکمه تنظیمات را رها کرده تا به این ترتیب به قابلیت Guest Mode دسترسی یابید و آن را فعال کنید. بعد از فعال شدن می توانید تنظیمات را مطابق آن چیزی که مد نظرتان است انجام دهید.

روش فعال کردن حالت مهمان در تلویزیون هوشمند شارپ