اشتراک گذاری

همه چیز در مورد نصب تلویزیون روی دیوار

اگر فضای کمی برای قرار دادن تلویزیون دارید یا این که خرید یک میز تلویزیون مناسب برای شما هزینه بر است، می توانید به فکر نصب تلویزیون روی دیوار باشید. نه تنها در این موارد، گاهی نیز سبک دکوراسیون خانه شما به شکلی است که نصب شدن تلویزیون روی دیوار ترکیب بهتری را ارائه می دهد. گزینه بعدی هم زمانی است که می خواهید تلویزیون را از آسیب هایی که ممکن است توسط کودکان به آن برسد نجات دهید. در تمام این موارد می توانید تلویزیون را با استفاده از ابزارهای مخصوص آن روی دیوار نصب کنید. اما برای نصب تلویزیون روی دیوار به چه ابزارهایی نیاز است و نحوه انجام این کار به چه صورت است؟ در این مقاله از نمایندگی شارپ نکات مهم در مورد نصب تلویزیون شارپ روی دیوار شرح داده خواهد شد.

نصب تلویزیون روی دیوار

نکات مهم قبل از نصب تلویزیون روی دیوار

قبل از این که برای نصب کردن تلویزیون روی دیوار اقدام کنید باید چندین مورد را در نظر بگیرید. اول از همه باید محل نصب مناسب را پیدا کنید. این موارد شامل مکان مناسب برای نصب تلویزیون روی دیوار، انتخاب ارتفاع و فاصله دید مناسب برای نصب و انتخاب تجهیزات مناسب برای نصب می شود. چندین فاکتور روی انتخاب همین موارد تاثیر گذار است. میزان نور طبیعی که در خانه وجود دارد، اندازه و متراژ فضا، نوع مبلمان و فاصله و نحوه چیدمان آن در مقابل تلویزیون و اندازه و کیفیت تصویر تلویزیون همگی از جمله مواردی است که می تواند در تعیین مکان نصب تلویزیون و ارتفاع و فاصله ای که باید داشته باشد تاثیر بگذارد.

کجا برای نصب تلویزوین مناسب است؟

 انتخاب یک مکان مناسب برای نصب کردن تلویزیون بسیار مهم است. چه در سالن چه در اتاق خواب، باید مطمئن شوید که با نصب تلویزیون در این محل انعکاس نور ایجاد نمی شود و نور مستقیم و زیادی به صفحه تلویزیون نمی تابد. دیواری را انتخاب کنید که بتوان با آن بهترین فضا را برای نصب تلویزیون روی دیوار ایجاد کرد. شما باید مطمئن شوید که از فضای موجود حداکثر استفاده را می برید. شما باید مکانی را برای نصب تلویزیون انتخاب کنید که بیشترین استفاده از آن شود. نصب در مکانی که امکان چیدمان مناسب مبلمان رو به روی آن وجود ندارد یا مکانی کم تردد است، کار اشتباهی است. از طرفی هم نباید تلویزیون را ترجیحا در جایی نصب کنید که مکان استراحت کردن است. انتخاب یک فضای مناسب برای نصب تلویزیون مهم است. شما باید قبل از انجام هر کاری از مکان نصب خود مطمئن شوید، چرا که برای نصب شدن تلویزیون روی دیوار شما باید سوراخ هایی را روی دیوار ایجاد کنید.

ارتفاع تلویزیون و زاویه دید مناسب

گزینه مهم بعدی که باید در زمان نصب تلویزیون روی دیوار به آن توجه کنید، فاصله و زاویه دید تلویزیون و ارتفاعی است که تلویزیون روی دیوار نصب می شود. ارتفاع نباید به حدی باشد که برای دیدن صفحه دچار مشکل شوید. از طرفی هم نباید ارتفاع بیش از حد کم باشد. در انتخاب ارتفاع مناسب به اندازه و سایز تلویزیون و اندازه و ارتفاع مبل رو به روی آن توجه کنید. تقریبا ارتفاعی در حد 100 سانتی متر تا 110 سانتی متر برای نصب تلویزیون روی دیوار ایده آل است. این ارتفاع همچنین به فاصله ای که مبلمان از تلویزیون دارد هم بستگی دارد. در نتیجه باید محل نصب را طوری تعیین کرد که زاویه دید مناسب باشد و بتوان به راحتی و بدون هیچ مشکلی تلویزیون را تماشا کرد.

تجهیزات لازم برای نصب تلویزیون روی دیوار

برای نصب کردن تلویزیون روی دیوار شما به پایه های مخصوص برای نصب نیاز دارید. این پایه ها انواع مختلفی دارند که شامل پایه های ثابت و ایستا، پایه های دیواری متحرک یک جهته یا دو جهته و پایه های سقفی می شوند. قلاب دیواری و پیچ و رول پلاک مناسب، دریل و پیچ گوشتی و سیم پیچ از دیگر وسایل و تجهیزاتی است که برای نصب تلویزیون روی دیوار به آنها نیاز دارید. انتخاب نوع پایه و تجهیزات متناسب با آن بسته به اندازه تلویزیون و شرایطی که می خواهید آن را روی دیوار نصب کنید متفاوت است. برای نصب کردن هم کافی است ابتدا محل دقیق نصب را تعیین کرده و اندازه ها را مشخص کنید. سپس با توجه به اندازه پیچ و رول پلاک ها مته مناسب را انتخاب کرده و دیوار را سوراخ کنید. بعد از محکم کردن رول پلاک ها و اتصال قلاب دیواری به آن، باید پشت تلویزیون را روی قلاب سوار و آنها را به هم وصل کرد. برای نصب تلویزیون بهتر است بسته به مدل از دفترچه راهنمای آن کمک بگیرید و به مواردی که در دفترچه راهنما گفته شده دقت کنید. همچنین می توانید از کارشناسان تعمیر تلویزیون شارپ برای این عملیات کمک بگیرید.

مزیت های به دیوار زدن تلویزیون چیست؟

نصب کردن تلویزیون روی دیوار مزیت های زیادی دارد. یکی از مهم ترین آنها این است که دیگر نیازی به صرف هزینه برای خرید میز تلویزیون نیست. در مواردی که فضای محدودی برای چیدمان وسایل دارید نصب تلویزیون روی دیوار یک مزیت است. با نصب کردن تلویزیون روی دیوار دیگر نگران امنیت آن، خصوصا از دست کودکان تان نخواهید بود. خطر افتادن تلویزیون با نصب آن روی دیوار بسیار کمتر است. در نهایت این که نصب شدن تلویزیون روی دیوار فضای خوبی را برای چیدمان و دکوراسیون خانه به شما ارائه می دهد و می توانید با یک طراحی زیبا، فضای مناسبی را ایجاد کنید.

به دیوار زدن تلویزیون چه معایبی دارد؟

در مواردی هم نصب شدن تلویزیون روی دیوار می تواند معایبی را به دنبال داشته باشد. اول از همه این که برای نصب آن به ابزار و تجهیزات اضافی نیاز است و باید دیوار را سوراخ کرد. در نتیجه اگر بخواهیم چیدمان منزل یا محلی که تلویزیون در آن قرار دارد را تغییر دهیم با چالش هایی رو به رو هستیم. در کل با نصب شدن تلویزیون روی دیوار دست ما برای تغییر دکوراسیون زیاد باز نیست و نمی توانیم هر وقت که می خواهیم تلویزیون را جا به جا کنیم. نباید تلویزیون را بالای شومینه یا نزدیک جایی که رطوبت زیادی دارد نصب کرد، چرا که این موارد می تواند به تلویزیون آسیب برساند و شما مجبور به تعمیر تلویزیون شوید. این موارد می توانند حتی علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون هم باشند چرا که حرارت و گرما عامل مهمی در آسیب به پیکسل های تلویزیون است. از طرفی گاهی اوقات خصوصا اگر تلویزیون در فاصله و ارتفاع مناسب نصب نشده باشد، نصب تلویزیون روی دیوار و نگاه کردن به آن در دراز مدت می تواند به چشم ها و ستون فقرات فشار وارد کند.