اشتراک گذاری

همه چیز درباره پاور تلویزیون شارپ

پاور تلویزیون شارپ ولتاژ مورد نیاز برای تمامی بردهای داخلی دستگاه را در اختیار آنها قرار می‌دهد. به طور کلی، منبع تغذیه، مداری الکترونیکی است که ولتاژ برق شهر را به ولتاژهای مستقیم مورد نیاز دستگاه تبدیل می کند. اگر چه منابع تغدیه در انواع مختلفی طراحی و تولید می گردند لیکن در حال حاضر، غالب پاورهای بکار رفته در تلویزیون های امروزی از نوع کلیدی است.

در منابع تغذيۀ کليدي، به کمک يک ترانزيستور، جريان عبوري از ترانس، هزاران بار در ثانيه قطع و وصل مي شود تا ولتاژ متناوب فرکانس بالا توليد مي شود. عمل قطع و وصل کليد در این بخش از دستگاه، توسط يک نوسان ساز مرجع مربعي انجام می پذیرد. با توجه به این کارکرد، در صورت خرابی پاور، دیگر امکان تأمین انرژی و برق مورد نیاز قطعات تلویزیون وجود دارد و این دستگاه، عملاً تبدیل به محصولی بی‌مصرف می‌گردد.

از همین روست که مشکلات پاور تلویزیون می‌بایست در اسرع وقت تعمیر و برطرف گردند. تعمیر پاور تلویزیون به دلیل نقش حیاتی این قطعه در عملکرد سایر بخش‌ها و حساسیت بالای آن، می بایست با دقت بالا و بی‌هیچ خطایی انجام پذیرد. به طور کلی خرابی های پاور تلویزیون شارپ همچون سایر دستگاه‌های تلویزیون، در سال‌های نخستین نمودی ندارند و معمولاً چند سال پس از استفاده از این دستگاه ظاهر می‌شوند.

همه چیز درباره پاور تلویزیون شارپ

مشکلات مرتبط با پاور تلویزیون شارپ

همانگونه که گفته شد خرابی های پاور تلویزیون در سال‌های نخستین نمودی ندارند و معمولاً چند سال پس از استفاده از این دستگاه ظاهر می‌شوند. خرابی و ناکارآمدی پاور تلویزیون ممکن است بخش‌های مختلفی از دستگاه را درگیر سازندکه در بخش زیر به برخی از این قطعات اشاره خواهد شد. برخی از شایع‌ترین مشکلات مرتبط با پاور تلویزیون شارپ عبارت است از:

خراب شدن ترانزيستورهاي پاور:

براي تعمير باید ترانزیستورها عوض شوند. (در برخی از پاورها STR به کار رفته که ممکن است این قطعه در بازار موجود نباشد. در این صورت برد پاور تعویض خواهد شد. در موارد کمي براي تعمير ال سي دي بايد برد پاور ال سي دي تعويض شود.)

چشمک زدن چراغ LED و روشن نشدن آن:

خرابی دستگاه به دلیل اشکال در بخش پاور تلویزیون شارپ است و می بایست پاور تلویزیون تعمیر گردد. (این احتمال نیز وجود دارد که خرابی به دلیل مین برد باشد. پس از بررسی و تست دستگاه علت خرابی مشخص خواهد شد.)

خاموش شدن تلویزیون پس از چند ساعت:

خاموش شدن تلویزیون به صورت خودکار بیشتر مربوط به برد پاور تلویزیون می باشد. تعمیر برد پاور تلویزیون در مدل های ال ای دی بصورت سرویس در محل امکان پذیر است.

دیر روشن شدن تلویزیون:

دیر روشن شدن تلویزیون در اکثر مواقع مربوط به برد پاور می باشد. (تعمیر مشکلات پاور تلویزیون با استفاده از سیستم سرویس در محل نیز امکان پذیر است).

خاموش شدن کامل تلویزیون:

این اشکال نیز مربوط به بخش پاور است و در این شرایط باید تعمیر پاور تلویزیون شارپ توسط کارشناسان آغاز شود. در صورتی که امکان تعمیر در برخی شرایط خاص وجود نداشته باشد امکان تعویض برد نیز وجود دارد.

روشن نشدن تلویزیون و توقف بر روی چراغ پاور:

این خرابی در تلویزیون های ال سی دی بیشتر مربوط به برد پاور می باشد. ولی در تلویزیون های ال ای دی بیشتر مربوط به برد مین می باشد. در چنین وضعیتی می بایست اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر تلویزیون شارپ با مشکلات پاور انجام پذیرد. برد پاور تلویزیون های ال سی دی در بیشتر موارد قابل تعمیر می باشد. تعمیر برد مین نیز در بعضی موارد امکان پذیر است.

تعمیرات پاور تلویزیون

در تعمیر پاور تلویزیون شارپ باید به این نکته توجه داشت که نوسانات ولتاژی و یا جریانی که برروی برد ایجاد می‌شود منوط به فاکتورهای متعددی هستند. برای مثال عواملی چون وجود خازنهایی با نشتی و حالت سولفاته، وجود لحیم سرد برروی پایه‌های برد، شل بودن قطعات ترانزیستوری موجود بر روی هیت سینک، شل بودن پایه‌های سوکت تغذیه ورودی و خروجی و مواردی از این دست می‌توانند سبب آسیب تلویزیون و سوختن پاور تلویزیون Sharp گردند.

البته راهکارهایی نیز وجود دارد که می‌توان با اِعمال آنها از سوختن پاور تلویزیون Sharp پیشگیری کرد. در هر حال، تلویزیون هایی که پس از طی مرحله عیب یابی، وجود اشکال در منبع تغذیه آنها محرز گردد، نیاز به دریافت سرویس‌های مرتبط با تعمیر پاور تلویزیون شارپ دارند.

بد نیست بدانید که غالب مشکلات پاور تلویزیون با یکی از این دو راه تعمیر می‌گردند؛ مورد نخست تعویض خازن فرسوده پاور ال سی دی است و مورد دوم تعویض برد پاور است (در موارد کم و برای تعمیر ال سی دی).

انواع پاور تلویزیون

به طور کلی، می‌توان 4 دسته اصلی را برای پاور بردهای تلویزیون شارپ در نظر گرفت:

1. پاور برد با ترانسفورماتور

2. پاور برد بدون ترانسفورماتور (SMPS)

3. پاور برد با PFC

4. پاور برد هوشمند

واحد تعمیرات تلویزیون

کاربران و متقاضیان خدمات تلویزیون می‌توانند با حضور در واحد تعمیرات این دستگاه، تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با آن اعم از فروش، تعمیر، بهسازی، ترمیم و تعویض قطعات را دریافت نمایند. واحد تعمیرات نمایندگی تلویزیون شارپ ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر و فروش دستگاه کپی و پرینتر شارپ به متقاضیان است.

تمرکز این مرکز، بر ارائه خدمات مرتبط با این دو محصول سبب گشته تا سرویس‌های ارائه شده در نمایندگی sharp در کرج برخودار از بالاترین سطح کیفی باشند. وجه اشتراک کلیه خدمات ارائه شده در این مرکز، گارانتی سرویس‌های ارائه شده و برخورداری آن ها از بالاترین سطح کیفی خدمات است.

کارشناسان حاضر در نمایندگی تعمیرات تلویزیون با صبر و حوصله پاسخگوی تمامی پرسش‌های عزیزان مراجع خواهند بود و راهنمایی های مورد نیاز را در سه حوزه فروش، تعمیرات و آموزش تعمیرات را ارائه خواهند داد.