اشتراک گذاری

دلیل خاموش و روشن شدن تلویزیون شارپ چیست؟

چرا تلویزیون شارپ خاموش و روشن می‌شود؟ اگر شما هم با مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون شارپ مواجه شده‌اید، لازم است بدانید که یا به دلیل بروز مشکل در برد پاور یعنی همان منبع تغذیه این تلویزیون است یا به دلیل بروز مشکل در مین برد یعنی برد اصلی آن.

از آن‌جایی که برد پاور تامین‌کننده جریان برق مورد نیاز تلویزیون است و مین برد نیز در کنار تعیین نقش و مسئولیت هر یک از قطعات تلویزیون، ارتباط بین آن‌ها را شکل می‌دهد، بدیهی است که با خراب شدن هر یک از این قطعات، عملکرد تلویزیون به صورت کامل مختل شود. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا بیشتر با دلایل خاموش و روشن شدن این دستگاه و راه‌های جلوگیری از بروز چنین مشکلی آشنا شوید.

دلیل خاموش و روشن شدن تلویزیون شارپ چیست؟

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون چیست؟

  1. خرابی برد پاور
  2. خرابی مین برد
  3. مشکلات برق

خدمات تعمیر تلویزیون در نمایندگی شارپ ، شماره تماس : 54114-021 و 62948-021

دلایل خاموش و روشن شدن تلویزیون شارپ

خرابی برد پاور تلویزیون

اولین و مهم‌ترین عاملی که در بروز مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون شارپ دست دارد، خراب شدن برد پاور یا همان منبع تغذیه تلویزیون که وظیفه آن تامین جریان برق مورد نیاز تلویزیون برای روشن ماندن و کار کردن این دستگاه است؛ به گونه‌ای که منبع تغذیه جریان برق شهری که 220 ولت بوده و از نوع جریان متناوب می‌باشد را دریافت کرده و آن را به جریان برق مستقیم که قطعات تلویزیون به آن نیاز دارند، تبدیل نموده و از طریق مین برد به آن‌ها انتقال می‌دهد.

درصورتی که مشکلی برای برد پاور یا منبع تغذیه دستگاه به وجود بیاید، جریان برق مورد نیاز تلویزیون تامین نمی‌شود و موجب می‌شود که یا این دستگاه به طور کامل خاموش شود یا اینکه دائم خاموش و روشن شود. در این صورت باید برای تعمیر برد پاور تلویزیون اقدام کنید.

خرابی مین برد تلویزیون

عامل دیگری که در خاموش و روشن شدن تلویزیون شارپ دست دارد، خرابی مین برد تلویزیون است. همانطور که اشاره کردیم کار مین برد تلویزیون این است که نقش و مسئولیت هر یک از قطعات و اجزا این دستگاه را تعیین می‌کند و از همه مهم‌تر اینکه ارتباط لازم را بین اجزا مختلف تلویزیون شکل می‌دهد. 

به گونه‌ای که هر یک از دستورات کاربر از روشن کردن تلویزیون گرفته تا عوض کردن کانال‌ها و … اول از همه به مین برد تلویزیون ارسال می‌شوند و سپس توسط مین برد به قطعه موردنظر برای اجرا ارسال می شوند. به همین دلیل هم تعمیر مین برد تلویزیون از اولین گزینه هایی است تکنسین عیب یابی لازم را برای آن انجام می دهد.

مشکلات برق

یکی از شایع ترین دلایل خاموش روشن شدن تلویزیون، مشکلات برق است. اگر تلویزیون به طور مستقیم به پریز برق وصل شده باشد، ممکن است پریز مشکل داشته باشد. همچنین، اگر تلویزیون از طریق یک محافظ برق وصل شده باشد، ممکن است محافظ برق ایراد داشته باشد. برای بررسی مشکلات برق، می توانید تلویزیون را به یک پریز برق دیگر وصل کنید یا از یک محافظ برق دیگر استفاده کنید. اگر مشکل برطرف نشد، ممکن است مشکل از منبع تغذیه تلویزیون باشد.

بیشتر بخوانید: علت روشن نشدن تلویزیون

سوالات متداول درمورد خاموش و روشن شدن تلویزیون شارپ

چگونه خرابی برد باعث خاموش و روشن شدن تلویزیون می شود؟

در این مقاله مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون شارپ را که شامل: خرابی برد پاور و مین برد تلویزیون می‌باشند، مورد بررسی قرار دادیم. اما جالب است بدانید که یک عامل مشترک موجب خراب شدن برد پاور و مین برد تلویزیون می‌شود که آن هم نوسان برق است.

چراکه منبع تغذیه تلویزیون به عنوان تامین‌کننده جریان برق مورد نیاز تلویزیون، پس از اینکه جریان برق شهری را دریافت کرده و آن را به جریان برق موردنیاز تلویزیون تبدیل می‌کند، آن جریان برق را از طریق مین برد به تمامی قطعات تلویزیون انتقال می‌دهد؛ درصورتی که جریان برق شهری نوسان داشته باشد، این نوسان برق هم موجب آسیب‌دیدگی برد پاور یا منبع تغذیه تلویزیون می‌شود و هم اینکه به مین برد تلویزیون آسیب وارد می‌کند. در صورت خرابی قطعات تلویزیون می توانید با تکنسین های تعمیر تلویزیون شارپ تماس بگیرید.

چگونه از خاموش روشن شدن تلویزوین به دلیل خرابی برد جلوگیری کنیم؟

حالا که به عامل مشترک آسیب‌دیدگی برد پاور و مین برد تلویزیون که درنهایت موجب خاموش و روشن شدن تلویزیون می‌شوند، پی بردید لازم است با روش جلوگیری از این مشکل نیز آشنا شوید. همانطور که خودتان هم حدس می‌زنید برای اینکه مانع از بروز نوسان برق در تلویزیون شوید تا منبع تغذیه و مین برد آن آسیب نبینند، حتما باید تلویزیون خود را به محافظ برق متصل کنید؛ چراکه محافظ برق می‌تواند از بروز نوسان برق در این دستگاه جلوگیری کند و درنتیجه از خراب شدن برد پاور و مین برد تلویزیون خودداری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

هفده − پنج =