اشتراک گذاری

مشکل آبگیری و تخلیه همزمان لباسشویی

برای آنکه ماشین لباسشویی، فرآیند شستشو را به پایان برساند می‌بایست مراحلی چون آبگیری، چرخش، وارد کردن پودر، تخلیه، چرخش سریع، تخلیه آب را به ترتیب انجام دهد. مشکلی که گاه در این میان به وجود می‌آید تداخل یک یا چند برنامه‌ی ماشین لباسشویی است. برای مثال ممکن است ماشین لباسشویی کار آبگیری و تخلیه آب را به صورت همزمان انجام دهد. بدیهی است که آبگیری و تخلیه همزمان لباسشویی سبب بروز اشکال در فرآیند شستشو و عدم انجام صحیح آن می‌گردد. چرا که شستشوی صحیح البسه زمانی به درستی انجام می‌شود که  اجزاء مختلف ماشین لباسشویی درست کار کرده و با یکدیگر هماهنگ باشند. در بخش‌های آتی این مقاله برآنیم تا مشکل آبگیری و تخلیه همزمان لباسشویی شارپ را مورد بررسی قرار داده و شیوه رفع این اشکال را با شما کاربران گرامی در میان بگذاریم.

برای شروع بد نیست بدانید که بروز این اشکال ممکن است به دلیل وجود ایراد در شیر برقی آب ورودی، میکرو سویچ سطح و فشار آب باشد. بنابراین در صورت مواجهه با این اشکال می‌بایست این موارد مورد بررسی قرار گیرد. توصیه می‌شود جهت سرویس تخصصی دستگاه و رفع همه جانبه اشکال پیش آمده با کارشناسان تعمیر لباسشویی شارپ تماس گرفته و از دستکاری خودسرانه دستگاه پرهیز نمایید.

تعمیر مشکل آبگیری و تخلیه همزمان لباسشویی

همانگونه که گفته شد برای تعمیر و رفع مشکل آبگیری و تخلیه همزمان لباسشویی می بایست مواردی چون شیر برقی آب ورودی، میکرو سویچ سطح و فشار آب مورد بررسی قرار گیرد. چرا که اشکال پیش امده به احتمال زیاد به دلیل وجود ایراد در یکی از این سه بخش اتفاق افتاده است. در بخش‌های آتی شیوه بررسی و رفع اشکالات پیش آمده در این سه بخش با شما کاربران گرامی به اشتراک گذاشته می‌شود.

اینو بخون حتما به کارت میاد :تعمیر شیر برقی لباسشویی شارپ

شیر برقی آب ورودی

پر کردن مخزن با آب سرد و گرم یا داغ مورد نیاز برای شستشوی لباس بر عهده شیر برقی آب ورودی است. شیر یا دریچه‌ی آب به یک سیم‌پیچ الکتریکی مجهز است که توسط تایمر یا برد الکترونیکی و میکروسویچ سطح یا فشار آب کنترل می‌شود. از همین رو یکی از عللی که ممکن است سبب آبگیری و تخلیه همزمان لباسشویی گردد، همین شیربرقی آب ورودی است.  برای بررسی این مورد، ابتدا وقتی این حالت رخ داد دو شاخه‌ی ماشین لباسشویی را از پریز در آورید.

اگر دید که وارد شدن آب به مخزن همچنان ادامه دارد، به این معنی است که شیر برقی خراب شده است. ولی اگر جریان آب قطع شد مشکل به سیستم‌های کنترل کننده سیم‌پیچ یعنی میکروسویچ سطح آب و یا مدار الکتریکی ربط دارد. توصیه می‌شود بررسی تخصصی این بخش از دستگاه را به کارشناسان تعمیر لباسشویی شارپ بسپارید.

میکروسویچ سطح یا فشار آب

یکی دیگر از عللی که ممکن است سبب مشکل آبگیری و تخلیه همزمان لباسشویی گردد خرابی میکروسویچ سطح یا فشار آب است. همانگونه که می‌دانید میکروسویچ سطح آب سویچی است که با فشار فعال می‌شود و برای تعیین سطح آب در مخزن بکار می‌رود. این بخش معمولاً پشت کنترل پنل قرار دارد و دارای یک شیلنگ یا تیوب گنبدی شکل هوا است که به مخزن وصل شده است. ماشین‌ لباسشویی‌هایی که دارای کنترل الکترونیکی هستند این میکروسویچ در قسمت تخلیه زیر مخزن قرار می‌گیرد. هنگامی که آب مخزن پر می‌شود، هوای داخل تیوب فشرده شده و این دیافراگم داخی سویچ را فشار می‌دهد.

آب ورودی توسط سویچ شیر برقی کنترل می‌شود و با رسیدن آب به سطح معینی، برق آن را قطع می‌کند. اگر تیوب نشتی شده باشد، فشار کافی برای فعال کردن سویچ ایجاد نمی‌شود و ماشین لباسشویی به طور مداوم آبگیری و مخزن بیش از اندازه پر می‌شود. البته خرابی میکروسویچ و عمل نکردن آن نیز می‌تواند سبب بروز چنین اشکالی گردد. برای تشخیص خرابی یا عدم خرابی سویچ، ابتدا سالم بودن شیلنگ و تیوب را بررسی نمایید به دنبال نشتی آب در لوله و محل اتصالات بگردید.

برای آزمایش بیشتر، شیلنگ را در آورده و در آب فرو کنید، یک سر آن را گرفته و از طرف دیگر داخل آن فوت کنید. در صورت مشاهده حباب در آب، شیلنگ را تعویض نمایید.  اگر حباب در آب مشاهده کردید باید شیلنگ را عوض کنید. در صورت سالم بودن شیلنگ، به احتمال زیاد خرابی پیش آمده مربوط به میکروسویچ است. در این صورت میکروسوییچ می‌بایست تعویض گردد. در صورت تدوام اشکال آبگیری و تخلیه همزمان لباسشویی، توصیه می‌شود بررسی تخصصی این بخش از دستگاه را به کارشناسان تعمیر لباسشویی شارپ بسپارید.

 نمایندگی لباسشویی شارپ

نمایندگی لباسشویی شارپ یکی از تخصصی ترین مراکز فعال در کشور است که در آن پیشرفته ترین سرویس های مرتبط با بهسازی، ارتقاء، فروش و تعمیرات لباسشویی های شارپ به متقاضیان ارائه می گردد. متقاضیان هر یک از سرویس های مذکور می توانند پس از حضور در نمایندگی شارپ و مراجعه به پارت مربوطه، خدمات تخصصی مورد نظر خود را دریافت نمایند. در نمایندگی لباسشویی شارپ سرویس های مرتبط با فروش، در فروشگاه مرکزی شارپ، سرویس های مرتبط با تعمیر، بهسازی، ترمیم و تعویض قطعات در مرکز تعمیرات شارپ و سرویس های مرتبط با آموزش تعمیرات نیز در ساختمان مرکزی آموزش تعمیرات شارپ ارائه می گردد.