اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • با ارورهای ماشین لباسشویی شارپ و نحوه برطرف کردن آن ها آشنا شوید

با ارورهای ماشین لباسشویی شارپ و نحوه برطرف کردن آن ها آشنا شوید

یکی از بهترین ویژگی های لباسشویی های جدید این است که با نمایش ارور بر روی نمایشگر خود به کاربر نشان می دهند که مشکلی در عملکرد آن ها به وجود آمده است و زمانی که کاربر ارور مورد نظر را در گوگل جستجو کند، دقیقا متوجه می شود که چه مشکلی برای لباسشویی به وجود آمده است و منشا آن از کجاست. به همین دلیل تصمیم داریم رایج ترین ارورهای ماشین لباسشویی شارپ را در این مطلب بررسی کنیم؛ تا اگر از ماشین لباسشویی شارپ استفاده می کنید و با هر کدام از ارورهای این دستگاه مواجه شدید، بدانید که هر یک از آن ها به چه مشکلی در لباسشویی شارپ اشاره می کنند و چگونه می توان آن ها را برطرف کرد.

ارورهای ماشین لباسشویی شارپ + روش های برطرف کردن آن ها

  • ارور E01

یکی از رایج ترین ارورهای ماشین لباسشویی شارپ که نشان می دهد درب این دستگاه بسته نشده است، ارور E01 است. زمانی که میکروسوئیچ درب لباسشویی خراب می شود و نمی تواند دستور قفل شدن درب لباسشویی را به برد آن ارسال کند، این ارور نمایش داده می شود. درصورتی که در لباسشویی شارپ با ارور E01 مواجه شدید، ابتدا مطمئن شوید که هیچ یک از لباس ها بین درب لباسشویی گیر نکرده اند و درب این دستگاه به درستی بسته می شود؛ اما اگر باز هم با ارور E01 مواجه شدید باید عیب یابی میکروسوئیچ و برد لباسشویی خود را به تکنسین های نمایندگی تعمیرات لباسشویی شارپ بسپارید.


  • ارور E02

اگر با ارور E02 در لباسشویی شارپ مواجه شده اید، لازم است بدانید که دلیل اصلی نمایش این ارور در لباسشویی شارپ این است که پروسه آبگیری در این دستگاه به خوبی انجام نمی شود؛ یا بهتر است بگوییم زمانی که سطح آب لباسشویی پایین نمی آید، این ارور نمایش داده می شود. بروز چنین مشکلی نشان می دهد که شیر برقی لباسشویی خراب شده است و آب وارد دستگاه نمی شود یا اینکه مشکلات دیگری مانند: مسدود شدن فیلتر ورودی آب، بروز مشکل در شیلنگ ورودی آب مثل مسدود شدن یا پیچ خوردن آن، پایین بودن فشار آب و خراب شدن برد لباسشویی در این دستگاه به وجود آمده اند.

برای رفع این ارور اول از همه باید شیر برقی لباسشویی را مورد بررسی قرار دهید، از مسدود نشدن شیلنگ ورودی آب و فیلتر ورودی آب مطمئن شوید و آن ها را با دقت چک کنید و درنهایت فشار آب را نیز بررسی کنید. درنهایت اگر مشکل از هیچ کدام یک از این موارد نبود لباسشویی خود را برای عیب یابی برد آن به نمایندگی تعمیرات لباسشویی شارپ بسپارید.

ارورهای ماشین لباسشویی شارپ
  • ارور E03

ارور E03 یکی دیگر از رایج ترین خطاهای ماشین لباسشویی شارپ است که اکثر اوقات کاربران با این ارور مواجه می شوند. این ارور نشان می دهد که آب لباسشویی به خوبی تخلیه نمی شود؛ که می تواند به دلیل مسدود شدن شیلنگ تخلیه آب لباسشویی باشد، اما این تنها دلیل تخلیه نشدن آب لباسشویی نیست؛ چراکه گاهی اوقات مشکل از فیلتر پمپ تخلیه است و گاهی اوقات هم سنسور تنظیم میزان سطح آب عمل نمی کند؛

حتی اگر خوش شانس نباشید، امکان دارد منشا مشکل از برد لباسشویی شما باشد، به گونه ای که برد لباسشویی دچار اختلال شده باشد و به همین دلیل دستور تخلیه آب را صادر نکند. اول از همه شیلنگ تخلیه آب لباسشویی را با دقت بررسی کنید و مطمئن شوید که مسدود و دچار پیچ خوردگی نشده باشد. سپس مطمئن شوید که پمپ تخلیه لباسشویی شما به درستی کار می کند؛ چراکه اگر خراب شده باشد، آب لباسشویی تخلیه نخواهد شد. اگر این عوامل در بروز مشکل تخلیه نشدن آب لباسشویی دست نداشته باشند باید شیر برقی این دستگاه، سنسور تنظیم سطح آب و برد آن بررسی شوند.


  • ارور E04

ارور E04 نیز نزدیک به ارور E03 است و نشان می دهد که به دلیل تخلیه نشدن آب، آب از ماشین لباسشویی سرریز شده است؛ که در این صورت نیز امکان دارد شیلنگ تخلیه آب مسدود شده باشد، پمپ تخلیه آب خراب شده باشد، شیر برقی لباسشویی خراب شده باشد یا مشکل از سنسور تنظیم سطح آب  و برد لباسشویی باشد. پس درصورت مواجه شدن با این ارور نیز، ابتدا شیلنگ تخلیه آب را بررسی کنید و از عملکرد صحیح پمپ تخلیه مطمئن شوید. اگر مشکل از این دو مورد نبود عیب یابی شیر برقی، سنسور تنظیم سطح آب لباسشویی و برد آن را به تکنسین های نمایندگی تعمیرات لباسشویی شارپ بسپارید.