اشتراک گذاری

ترموستات یخچال

در این مقاله برآنیم تا توضیحاتی مختصر درباب ترموستات یخچال و خرابی‌های مرتبط با آن ارائه دهیم. ترموستات، همانگونه که می‌دانید وظیفه‌ی ثابت نگه داشتن دمای محیط یخچال را برعهده دارد. از همین رو اگر در طول روزهای اخیر متوجه بالا و پایین‌ شدن‌های دمای داخلی یخچال شده‌اید، یکی از قطعاتی که می‌بایست بررسی کنید، ترموستات است. ترموستات از قطعات مختلفی نظیر کنتاکت های اتصال، فانوسک محتوی گاز، لوله مویی، لوله بلو، فنر و اهرم ها و پیچ تنظیم تشکیل شده است.

در صورتی که اشکال پیش آمده در یخچال، مربوط به ترموستات باشد، می‌بایست تمامی این قطعات بررسی شده و سالم بودن آنها تأیید گردد. توصیه می‌شود به دلیل تخصصی بودن سرویس‌های مرتبط با تعمیر ترموستات یخچال، تعمیر این بخش از یخچال صرفاً توسط کارشناسان انجام پذیرد. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر ترموستات یخچال می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات یخچال شارپ تماس بگیرید.[kkstarratings]

ترموستات یخچال

آموزش تعمیر ترموستات یخچال

در صورتی که از دانش، مهارت و تنظیمات لازم جهت تعمیر ترموستات یخچال برخوردار هستید می‌توانید با دنبال کردن مراحل درج شده در بخش زیر جهت تعمیر ترموستات یخچال اقدام نمایید. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در ارتباط با این سرویس می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر یخچال شارپ تماس بگیرید.

1. توصیه ایمنی:

در ارتباط با تعمیر ترموستات یخچال نیز توجه به نکات ایمنی بیش از هر چیز اهمیت دارد. بنابراین پیش از شروع به تعمیر یخچال، دوشاخه یخچال فریزر را از برق خارج کنید و تمامی نکات مربوطه را، جهت قطع اتصال ارتباط برق با یخچال درنظر بگیرید.

2. دسترسی به ترموستات

برای دسترسی به ترموستات یخچال ابتدا نیاز است درجه‌ی دما را خارج سازید. برای این کار از یک پیچ‌گوشتی تخت استفاده کنید. پیچ گوشتی تخت را زیر درجه قرار داده و به آرامی به بالا فشار دهید تا درجه‌ی دما خارج شود. با این کار خواهید توانست شفت ترموستات را ببینید. برای شل کردن شف می‌توانید از یک انبردست استفاده کنید. پس از این کار پیچی که ترموستات را به بدنه داخلی یخچال محکم کرده است را خارج کنید. این پیچ ممکن است پشت یه درپوش کوچک باشد. (دراینصورت ابتدا درپوش را برداشته و با یک پیچ‌گوشتی چهارسو پیچ را باز کنید). با این کار می‌توانید ترموستات را خارج کنید.

3. درآوردن اتصالات

کاور و پوشش ترموستات یخچال را خارج کنید. پیش از هر کار توصیه می‌شود، یک عکس از اتصالات ترموستات و اتصالات مرتبط با آن تهیه کنید تا در پایان کار تصویر واضحی برای بستن اتصالات در اختیار داشته باشید. پس از تهیه این عکس (با دوربین گوشی یا هر وسیله دیگر) اتصالات را از ترموستات جدا کنید. در صورت نیاز برای خارج کردن برخی از اتصالات می‌توانید از پیچ گوشتی استفاده کنید.

4. تعویض روکش لوله مویی در ترموستات جدید

پس از جدا کردن اتصالات ترموستات، لوله مویی را از داخل دیوار یخچال خارج کنید.، خارج کردن این لوله مویی نیاز به هیچ گونه فشاری ندارد. مویی ترموستات جدید را صاف کنید و روکش را روی آن بکشید. حالا لوله مویی را داخل یخچال فرو کنید و اتصالات آن را مطابق عکسی که انداخته‌اید وصل کنید. این مراحل را به دقت و احتیاط انجام دهید.

5. نصب ترموستات و نصب مجدد درجه دما

ترموستات را در سوارخ قرا داده و مهره شفت که از آن طرف بیرون آمده را با انبرست سفت کنید. سیم‌ها را سرجایشان قرار دهید طوری که جایی گیر نکنند. کاور ترموستات را روش بکشید و کل مجموعه ترموستات را سرجایش در دیوار یخچال برگردانید. پیچ جعبه‌ی ترموستات که اول باز کرده بودیدرا ببینید و در پوش آن را قرار دهید. با طی این مراحل کار تعویض ترموستات یخچال به سرانجام می‌رسد. پس از این کار می‌توانید دوشاخه یخچال را به برق زده و عملکرد یخچال را بررسی کنید. در صورت تداوم اشکال پیش آمده با کارشناسان ما در مرکز تعمیر یخچال شارپ تماس گرفته و راهنمایی‌ها و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

نمایندگی شارپ در تهران

نمایندگی شارپ در تهران ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر و فروش محصولات Sharp به متقاضیان است. نمایندگی تعمیرات شارپ با همکاری مجموعه‌ای از مهندسان جوان و متخصص و با بهره‌مندی از تجهیزات پیشرفته روز دنیا در تلاش است تا به تمامی دستگاه‌های معیوب شما تولد دوباره بخشیده و با افزایش عمر مفید آن‌ها، لذت استفاده از یک محصولِ با کیفیت را مجدداً به شما ارزانی دارد.

اگر شما نیز دارنده یکی از محصولات شارپ هستید لیکن دستگاه شما به هر دلیل دچار اختلال و افت در عملکرد گشته است می‌توانید با حضور در نمایندگی تعمیرات شارپ از خدمات ارائه شده توسط کارشناسان فنی این مجموعه بهره‌مند گردید. سرویس‌های تخصصی مرتبط با فروش محصولات شارپ نیز با حضور در نمایندگی فروش شارپ قابل دریافت است.