اشتراک گذاری

علت روشن شدن چراغ خورشیدی کپی شارپ چیست ؟

اکثر مدل های دستگاه کپی شارپ دارای چراغ هایی بر روی پنل یا صفحه نمایش خود هستند که متناسب با نوع مشکلی که در دستگاه کپی به وجود آمده است، هر یک از این چراغ ها روشن می شوند. با این وجود کاربرد چراغ های قرار داده شده بر روی دستگاه کپی شارپ، آگاه کردن کاربر از بروز مشکلی در این دستگاه است. یکی از این چراغ ها، چراغ خورشیدی است که گاهی اوقات در اثر بروز مشکلی در دستگاه کپی روشن می شود. اگر دوست دارید دلیل اصلی روشن شدن چراغ خورشیدی کپی شارپ را بدانید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

همانطور که اشاره کردیم کاربرد چراغ هایی که بر روی پنل یا صفحه نمایش دستگاه کپی شارپ قرار گرفته اند، این است که هر کدام کاربر را از مشکلی که در دستگاه کپی وجود دارد، مطلع می کنند. یکی از این چراغ ها، چراغی با شکل خورشید است که وقتی روشن می شود به کاربر نشان می دهد که عمر دولوپر یونیت به پایان رسیده است و باید هر چه زودتر آن را تعویض کند. با این وجود روشن شدن چراغ خورشیدی کپی شارپ نشان می دهد که زمان تعویض دولوپر یونیت این دستگاه رسیده است.

چگونه باید مشکل روشن شدن چراغ خورشیدی کپی شارپ را برطرف کرد؟

اگر شما هم با مشکل روشن شدن چراغ خورشیدی کپی شارپ مواجه شده اید و به دنبال راه حل این مشکل می گردید لازم است بدانید که بهترین راه برای رفع مشکل روشن شدن چراغ خورشیدی دستگاه کپی شارپ، تعویض دولوپر این دستگاه است. از این رو بهتر است با نمایندگی تعمیرات کپی شارپ تماس بگیرید تا تکنسین های این مرکز به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و خدمات عیب یابی دولوپر یونیت را در محل به شما ارائه دهند.

تست و عیب یابی سخت افزاری دستگاه کپی شارپ

گاهی اوقات ممکن است که تکنسین بعد از عیب یابی دولوپر یونیت تشخیص دهد که دولوپر یونیت به درستی کار می کند و هیچ مشکلی ندارد. علاوه بر این به عیب یابی سایر قطعات دستگاه کپی شارپ بپردازد و تشخیص دهد که هیچ کدام از قطعات این دستگاه مشکلی ندارند و همگی به درستی کار می کنند.


بررسی مشکلات نرم افزاری دستگاه کپی شارپ و رفع مشکل روشن شدن چراغ خورشیدی

 به ندرت پیش می آید که روشن شدن چراغ خورشیدی کپی شارپ به دلیل بروز مشکلات نرم افزاری در این دستگاه باشد و هیچ مشکل سخت افزاری خاصی نداشته باشد. در این صورت شخص تعمیرکار با استفاده از یک کد دستوری ویژه اقدام به خاموش کردن چراغ خورشیدی می کند. این کد دستوری به ترتیب از سمت چپ به راست به شرح زیر است:

Key.interrupt key.C key. Interrupt key #*

بعد از اینکه تکنسین کد دستوری بالا را وارد می کند تمام چراغ های روی پنل دستگاه کپی روشن می شوند و حالت کد دستگاه کپی شارپ فعال می شود. سپس تکنسین عدد 20 را وارد کرده و کلید استارت را می زند و پس از آن عدد 1 را وارد کرده و مجددا کلید استارت را می زند. دستگاه کپی شارپ در این مرحله عدد 000 نشان می دهد. درنهایت یک بار دستگاه کپی را خاموش و روشن می کند. اکثر اوقات با طی کردن این پروسه مشکل روشن شدن چراغ خورشیدی کپی شارپ برطرف می شود.

روشن شدن چراغ خورشیدی کپی شارپ