اشتراک گذاری

علت کپی نگرفتن دستگاه کپی شارپ چیست؟

چرا دستگاه کپی کپی نمی گیرد؟ این سوال خیلی از کاربران دستگاه کپی شارپ است که در مخمصه کپی نگرفتن این دستگاه گرفتار شده اند و دقیقا نمی دانند که مشکل از کجاست؟ اگر شما هم با چنین مشکلی در دستگاه کپی خود مواجه شده اید لازم است بدانید که گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی و خرابی پیکاپ رولر یا همان کاغذ کش دستگاه، خالی شدن کارتریج، خرابی درام و خرابی فیوزینگ دستگاه کپی از مهم ترین دلایل کپی نگرفتن این دستگاه هستند. اگر می خواهید اصلی ترین علت کپی نگرفتن دستگاه کپی خود را پیدا کنید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

بررسی علت کپی نگرفتن دستگاه کپی

  • گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

رایج ترین علت کپی نگرفتن دستگاه کپی شارپ ، گیر کردن کاغذ درون این دستگاه است که می تواند دلایل متعددی داشته باشد از ناسازگار بودن تنظیمات چاپ دستگاه کپی با ابعاد کاغذ گرفته تا استفاده از کاغذ بی کیفیت با وزن و جنس نامناسب، استفاده از کاغذ منگنه دار یا گیره دار در دستگاه کپی و خراب شدن پیکاپ رولر یا کاغذ کش دستگاه کپی.

اگر دستگاه کپی شما پس از اینکه کاغذش را به درون خود می کشد هیچ واکنشی نشان نمی دهد و حتی هیچ کاغذی از آن خارج نمی شود شک نکنید که کاغذ به دلایلی که به آن اشاره کردیم یا در بخش میانی و یا در بخش خروجی پیکاپ رولر گیر کرده است. جهت اطمینان از این مسئله می توانید درب دستگاه را باز کنید و داخل آن را بررسی کنید.

اگر شاهد گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی شارپ بودید، باید از هر دو دست خود برای بیرون کشیدن کاغذ از دستگاه کپی استفاده کنید و این کار را با کمال آرامش و دقت انجام دهید؛ چراکه اگر کاغذ پاره شود و تکه های آن در دستگاه باقی بمانند، آسیب جدی به دستگاه کپی وارد می شود.

علت کپی نگرفتن دستگاه کپی
  • خالی شدن کارتریج فتوکپی

خالی شدن کارتریج نیز دیگر علت کپی نگرفتن دستگاه کپی است. همانطور که می دانید کارتریج مخزن نگهداری از پودر تونر یا جوهر برای انجام پروسه چاپ در دستگاه فتوکپی است. خوشبختانه دستگاه های کپی جدید که دارای نمایشگر هستند با نمایش اروری کاربر را از خالی شدن کارتریج این دستگاه مطلع می کنند اما در مقابل دستگاه های کپی قدیمی که فاقد نمایشگر می باشند با افت کیفیت چاپ، کاربر را از خالی شدن کارتریج مطلع می سازند.

اگر از دستگاه های کپی جدید استفاده می کنید که به راحتی با نمایش ارور کارتریج خالی می توانید از این مسئله مطلع شده و نسبت به شارژ کارتریج دستگاه کپی شارپ اقدام کنید. اگر هم دستگاه کپی شما قدیمی است می توانید از نشانه هایی مانند افت کیفیت چاپ به تمام شدن جوهر کارتریج پی ببرید. در هر دو صورت می توانید با نمایندگی شارپ تماس بگیرید تا تکنسین های این مرکز در محل مورد نظر حاضر شده و سرویس شارژ کارتریج دستگاه کپی را به شما ارائه دهند.

  • خرابی درام دستگاه کپی

از آن جایی که وظیفه درام انتقال تصویر بر روی کاغذ است می توان خرابی آن را به عنوان مهم ترین علت کپی نگرفتن دستگاه کپی شارپ در نظر گرفت. زمانی که کاغذ به صورت کاملا سفید از دستگاه کپی خارج می شود در حالی که کارتریج آن را به تازگی شارژ کرده اید و از پر بودن آن مطمئن هستید، مشکل می تواند از خرابی درام دستگاه کپی باشد. در این حالت بهتر است با نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی شارپ تماس بگیرید تا به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و به عیب یابی تخصصی این دستگاه بپردازند تا اگر مشکل از درام دستگاه کپی بود آن را مورد تعمیر یا تعویض قرار دهند.

  • خرابی فیوزینگ دستگاه فتوکپی

دیگر علت کپی نگرفتن دستگاه کپی شارپ ، خرابی فیوزینگ این دستگاه است. فیوزینگ وظیفه حرارت دادن به جوهر پخش شده روی کاغذ را برعهده دارد تا تصاویر و نوشته ها بر روی کاغذ حک شوند. به همین دلیل است که وقتی کاغذ از دستگاه کپی خارج می شود کمی داغ است. با این وجود اگر کاغذ به صورت کم رنگ یا کاملا سفید در حالی که سرد است از دستگاه کپی خارج می شود به این معناست که فیوزینگ آن خراب شده و به تعمیر یا تعویض نیاز دارد.