اشتراک گذاری

آشنایی با پنل فتوکپی شارپ بخش دوم

شایان ذکر است این مقاله، مقاله دوم از سه مقاله‌ای است که درباره عملکرد دکمه های پنل فتوکپی شارپ کار شده است. برای آشنایی با سایر آیکون‌ها و دکمه‌های موجود در پنل، به قسمت اول لینک به قسمت اول  و قسمت سوم آشنایی با پنل دستگاه کپی شارپ نیز مراجعه شود.

آشنایی با پنل فتوکپی شارپ بخش دوم

عملکرد دکمه های پنل دستگاه کپی شارپ (قسمت دوم)

اعلان سرویس دستگاه:

یکی از وضعیت‌های پنل دستگاه کپی شارپ ، روشن شدن آیکونی است که شبیه به آدمک است. روشن شدن این آدمک در واقع به کاربر هشدار می‌دهد که برخی قطعات دستگاه –جهت افزایش عمر مفید آنها- نیاز به سرویس دوره‌ای دارند.

(قطعاتی چون آینه ها، چرخ دندها و سایر قسمت های مکانیکی دستگاه کپی) توصیه می‌شود در صورت روشن شدن این آدمک، سرویس‌های تخصصی مورد نیاز دستگاه، توسط کارشناسان این حوزه انجام پذیرد. باید توجه داشت واگذاری این کار به افراد نابلد، سبب آسیب به سایر بخش‌های دستگاه و دوچندان شدن اشکال پیش آمده در آنها می‌گردد.

تعمیر فتوکپی شارپ خود را به ما بسپارید

بزرگ و کوچک نمودن کپی:

بر روی پنل دستگاه کپی شارپ دو دکمه وجود دارد که کاربرد آنها بزرگ و کوچک کردن کپی است. کاربر با استفاده از این دو دکمه می‌تواند سایر اسناد مدنظر خود را تغییر دهد. برای کوچک و بزرگ کردن سایر و ابعاد کپی مورد نظر کافی است این دکمه ها فشار داده شود. تغییرات اعمال شده بر روی کاغذ به مقیاس درصد بصورت تک تک انجام می‌شود.

تغییر سایز استاندارد:

یکی دیگر از قابلیت های پنل دستگاه کپی شارپ ، تغییر سایز استاندارد کاغذ است. در صورت استفاده از این قابلیت می‌توان سایز استانداردی که توسط خود کارخانه تعریف شده است را تغییر دارد. برای این کار می‌توان از دکمه مشخص شده در تصویر زیر استفاده کرد. برای مثال در صورتی که عدد 100 درصد به عدد 141 تغییر داده شود در واقع بدین معنی است که سایز A5 بزرگ توسط کاربر بزرگتر شده است. در صورتی که این عدد کوچکتر شود، مثلا عدد 81 انتخاب شود، در واقع بدین معناست که ابعاد کاغذ کوچک‌تر شده است.

گیر کردن کاغذ:

اعلان دیگری نیز بر روی پنل دستگاه کپی شارپ وجود دارد که در صورت گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی فعال می‌گردد. در واقع روشن شدن این بخش به کاربر اطلاع می‌دهد که برگه‌ای در دستگاه کپی گیر کرده است.

بر اساس تصویر درج شده در بخش زیر، در صورتی که دایره قرمز رنگ و دایره زرد رنگ مشخص شده با هم بصورت چشمک زن روشن شوند، این اتفاق حاکی از ان است که کاغذی در دستگاه کپی گیر کرده است.برای اطلاع از این مسئله که کاغذ در کدام بخش دستگاه کپی گیر کرده است می‌توان به فلش ها دقت کرد. فلش‌ها محل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی را اطلاع می‌دهند.

تعمیر دستگاه کپی در مرکز سخت افزار ایران

راهنمای فلش‌ها به صورت اختصار در این بخش آورده شده است:

  • فلش نخست از بالا به معنای گیر کاغذ در قسمت ADF است.
  • فلش دوم، به معنای گیر کردن کاغذ در فیوزینگ محل خروج کاغذ است.
  • فلش سوم، به معنای گیر کردن کاغذ در ورودی کاست اول است.
  • فلش آخر به معنای گیر کردن کاغذ در ورودی کاست دوم است.
  • اعلان موجود در تصویر به به صورت یک دایره قرمز مشخص شده است به معنای عدم وجود کاغذ در دستگاه کپی است. برای تغییر کاست مورد استفاده می‌توان از دکمه paper استفاده کرد. با روشن شدن اعلان هر کاست، در صورت فشرده شدن دکمه استارت کپی، کاغذ از کاست انتخاب شده کشیده شده و استفاده می‌شود.

نمایندگی فتوکپی شارپ

نمایندگی فتوکپی شارپ، خدمات تخصصی در زمینه ی تعمیر و ترمیم انواع مدل های دستگاه کپی شارپ را به کاربران گرامی ارائه می نماید. فروش و تعمیر انواع مدل های دستگاه کپی شارپ از جمله ؛  فتوکپی شارپ 6020  ، دستگاه کپی شارپ x201، دستگاه کپی شارپ ar 5516 ، دستگاه کپی sharp ar-x202  ، دستگاه فتوکپی SHARP AR-X311N  و… در این مرکز به کاربران ارائه می گردد. همچنین در صورتی که قصد خرید دستگاه کپی استوک را دارید کارشناسان ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.