اشتراک گذاری

تلویزیون شارپ LC-40SA5200X

این تلویزیون شارپ یک تلویزیون 40 اینچ است که تصاویر را با کیفیت Full HD و وضوح مناسب به نمایش می گذارد. موتور پردازشگر تصویر از نوع X2 Master Engine بوده که تأثیر زیادی در خلق تصاویر شفاف دارد. تلویزیون فوق دارای دو اسپیکر است که مجموعاً 15 وات صدا تولید می کنند. نسبت به سایز نمایشگر، این میزان صدا بسیار مناسب و مطلوب می باشد.

تلویزیون 40 اینچ شارپ شارپ LC-40SA5200X از گیرنده‌ی دیجیتال DVB-T2 برخوردار بوده و تمامی کانال های داخلی را دریافت می کند. با اینکه این تلویزیون از محصولات خوب و باکیفیت شارپ است اما نمی توان ادعا کرد که هرگز خراب نشده و نیاز به تعمیر پیدا نمی کند. علاوه بر فرسودگی قطعات که یک امر طبیعی برای لوازم الکترونیکی است، عوامل دیگری نظیر، شکستگی صفحه نمایش، سوختن مین برد در اثر نوسان برق، پارگی فلت ، خرابی بک لایت تلویزیون و مواردی از این دست نیز تعمیر تلویزیون شارپ را به همراه دارند. در ادامه این موضوع را بیشتر بررسی کرده و تعمیر قطعات مختلف تلویزیون را موشکافی می کنیم.

تلویزیون شارپ LC-40SA5200X

قطعات تلویزیون شارپ LC-40SA5200X

زمانی که صحبت از تعمیر تلویزیون می کنیم در واقع منظور تعمیر قطعات معیوب و خراب شده آن است. قطعات متعددی در تلویزیون به کار رفته اند که می توان به مین برد، فلت، پنل، برد پاور یا منبع تغذیه، بک لایت، پورت های ورودی و خروجی و غیره اشاره کرد. هر یک از این قطعات نقش مشخصی در تلویزیون برعهده دارند که در صورت خرابی، ممکن است بخشی یا همه عملکرد دستگاه را مختل کنند. در این شرایط تعمیر تلویزیون شارپ LC-40SA5200X اجتناب ناپذیر خواهد بود. 

پاور تلویزیون شارپ LC-40SA5200X

پاور یا منبع تغذیه یکی از مهم ترین قطعات تلویزیون شارپ است. منبع تغذیه، یک برد الکترونیکی است که وظیفه تأمین انرژی الکتریکی دستگاه و قطعات مختلف آن را برعهده دارد. برد پاور متشکل از ترانزیستور، آی سی و خازن های متعددی است که برق شهری را به ولتاژهای پایین تر تبدیل کرده و انرژی مورد نیاز برای راه اندازی و عملکرد قطعات را تأمین می کند.

به عبارت دیگر، برد پاور کنترل جریان های الکتریکی دستگاه را بر عهده دارد. چنانچه برد پاور دچار مشکل و نقض فنی شود، تلویزیون خاموش شده یا روشن نمی شود. در برخی از مواقع نیز با وجود فشردن دکمه پاور، زمان زیادی می گذرد تا دستگاه روشن شود. در این شرایط خرابی برد پاور محرز بوده و باید برای تعمیر تلویزیون شارپ LC-40SA5200X اقدام کرد.

تعمیر بک لایت تلویزیون شارپ خود را به ما بسپارید

اسپیکر تلویزیون 40 اینچ شارپ

صدا نداشتن، خزخز کردن و کاهش کیفیت صدای تلویزیون از مشکلاتی هستند که احتمالاً منشأ آن را باید در بلندگوهای دستگاه جستجو کرد. معمولاً در شرایطی که کارکرد روزانه تلویزیون بالا باشد و یا همیشه از حداکثر صدای تلویزیون استفاده شود، اسپیکر آن دچار مشکل فنی می شود. پارگی در اتصالات بلندگو، ضعیف شدن بلندگو و یا سوختن اسپیکر از جمله مشکلات احتمالی این بخش از تلویزیون است.

در صورت بروز مشکلاتی در صدا، کارشناسان را از این امر مطلع کرده تا با عیب یابی دستگاه و بررسی بلندگو نسبت به تعمیر آن اقدام کنند.

مین برد تلویزیون شارپ LC-40SA5200X

از بخش های مهم و حیاتی دستگاه، مین برد تلویزیون است. این برد را می توان با مادربرد در لپ تاپ و موبایل مقایسه کرد. در هر یک از این دستگاه ها مین برد نقش هدایتگر را در دستگاه بر عهده دارد و بخش های مختلف را کنترل و مدیریت می کند. مین برد تلویزیون نیز همین نقش را برعهده داشته و مدیریت سایر بخش ها را بر عهده دارد. زمانی که شما دکمه افزایش صدا را فشار می دهید ابتدا این دستور به مین برد انتقال می یابد و پس از پردازش توسط آن به بخش مرتبط با صدای دستگاه منتقل می شود.

همچنین تنظیمات تصویر و سایر قسمت ها نیز ابتدا توسط مین برد پردازش شده و سپس اعمال می شوند. از این رو اگر مین برد دچار مشکل شده و با خرابی مواجه شود برای رفع مشکلات پیش آمده باید اقدامات لازم را برای تعمیر مین برد تلویزیون شارپ LC-40SA5200X به عمل آورد. معمولا مین برد در بسیاری از مواقع تعمیر می شود و با تعویض قطعات آن می توان مشکلات آن را برطرف کرد. در شرایطی نیز که امکان تعمیر وجود نداشته باشد، مین بردی متناسب با دستگاه و مدل آن جایگزین مین برد معیوب می شود.

نمایندگی تعمیر تلویزیون شارپ

نه تنها تعمیر تلویزیون شارپ LC-40SA5200X در نمایندگی تلویزیون شارپ انجام می شود بلکه تمامی مدل های تلویزیون ال ای دی و ال سی دی شارپ تحت پوشش خدمات این مجموعه هستند. این مرکز با فراهم کردن پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر تلویزیون و به کارگیری جدیدترین متدها، خدماتی مطلوب و مشتری پسند ارائه می کند. با مراجعه به این مرکز علاوه بر خدمات تخصصی، از گارانتی معتبر خدمات ارائه شده نیز بهره مند می گردید. این موضوع نشان دهنده مسئولیت پذیری و تعهد بالای این مرکز در خصوص خدمات ارائه شده می باشد.