اشتراک گذاری

نقد و بررسی دستگاه کپی MX 202 شارپ

برای خرید دستگاه کپی بهتر است از قبل مدل مد نظر را بررسی و مشخصات و قابلیت هایی که دارد را شناخت. یکی از دستگاه های کپی پرفروش بازار، دستگاه کپی شارپ MX 202 است. این دستگاه کپی از نوع لیزری است و مشخصات و عملکرد آن، این دستگاه را برای مصارف خانگی یا در ادارات و دفاتر کوچک مناسب کرده است.

کپی شارپ MX 202 را می توان برای حجم کاری پایین و در مواردی که تعداد کپی های لازم در طول روز کم است به راحتی مورد استفاده قرار داد و از عملکرد آن راضی بود. در ادامه بیشتر با مشخصات و ویژگی های دستگاه کپی شارپ MX 202 آشنا می شویم.

نقد و بررسی دستگاه کپی MX 202 شارپ

مشخصات ظاهری دستگاه کپی شارپ MX 202

این دستگاه کپی در دسته کپی های لیزری قرار می گیرد. اندازه آن بسیار جمع و جور است و می توان آن را به راحتی در هر جایی قرار داد. ابعاد این دستگاه کپی 59.1 × 57.3 × 59.5 سانتی متر است. وزن آن هم 35 کیلوگرم است. دستگاه کپی شارپ MX 202 دارای دو رنگ سفید و مشکی است و از نظر سبک طراحی جزو پرینترهای ایستاده است. وجود یک صفحه نمایش ال سی دی بسیار با کیفیت بر زیبایی ظاهری این دستگاه کپی افزوده است.

مشخصات فنی دستگاه فتوکپی MX 202 شارپ

این دستگاه کپی یک دستگاه با قابلیت چاپ تک رنگ است و کپی ها را با تکیه بر تکنولوژی چاپ لیزری می گیرد. می توان با استفاده از این دستگاه چاپ های دو رو را هم گرفت. این پرینتر می تواند با سرعت 20 برگ در دقیقه کپی ها را بگیرد و رزولوشن چاپ نیز 600 در 600 DPI است. با این سرعت چاپ و رزولوشن کپی ها می توان گفت که دستگاه کپی MX 202 برای استفاده در شرکت ها، مدارس و اداره هایی که میزان و تعداد کپی های آنها کم است گزینه مناسبی است.

کارتریج مورد استفاده در این دستگاه کپی از نوع کارتریج تونر MX-235NT است و می تواند حداکثر تا 16000 برگ سیاه و سفید را چاپ کند. نوع پورت به کار رفته در این دستگاه کپی برای اتصال فلش ها نیز از نوع پورت USB 2.0 است.

مشخصات کاغذ مورد استفاده در کپی شارپ MX 202

حداکثر سایز کاغذهایی که می توان در این دستگاه برای چاپ قرار داد سایز A3 است. ظرفیت سینی کاغذ نیز حداکثر تا 600 برگ است. این دستگاه به صورت پیش فرض با دو سینی کاغذ ارائه می شود.

نوع کاغذهایی که می توان برای دستگاه کپی MX 202 مورد استفاده قرار داد شامل کاغذهای  card stock, transparencies, labels, glossy paper, envelopes, matte paper می شود. می توان از این دستگاه انتظار حداکثر حجم کاری 15000 برگ در ماه را داشت.

مزیت های کاربردی دستگاه کپی sharp MX 202

دستگاه کپی شارپ MX 202 یک سری مشخصات دیگر نیز دارد که موجب می شود بتوان آن را به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای خرید در نظر گرفت. یکی از مزیت های این دستگاه قابلیت فید اتوماتیک اسناد از طریق ADF است. در این دستگاه کپی می توان از قابلیت هایی همچون انتخاب زوم خودکار، زوم عرضی و طولی و قابلیت چاپ دو روی اسناد نیز بهره برد که می تواند مزیت های مهمی برای کاربران محسوب شود. این دستگاه علاوه بر قابلیت کپی به اسکنر نیز مجهز است و می توان با استفاده از آن اسکن رنگی روی فلش را تهیه کرد.

علاوه بر اسکنر، این دستگاه کپی می تواند یک پرینتر نیز باشد. حافظه پرینتر دستگاه کپی MX 202 128 مگابایت است. مزیت مهم دیگر این دستگاه قابلیت اتصال به شبکه وای فای است. در نتیجه می توان آن را به صورت یک پرینتر تحت شبکه نیز مورد استفاده قرار داد که قطعا برای شرکت ها و ادارات ویژگی مهمی است.

در نهایت مهم ترین مزیت این دستگاه کپی سرعت بالای روشن شدن و گرم شدن دستگاه است. این دستگاه تنها در مدت زمان کوتاه 25 ثانیه آماده به کار می شود و کاربران برای دریافت اولین کپی تنها 5.9 ثانیه منتظر می مانند. به این ترتیب می توان آن را جزو مدل های سریع و کارامد برند شارپ در نظر گرفت.