اشتراک گذاری

تعمیر فیوزینگ پرینتر شارپ

افت کیفیت چاپ پرینتر، چاپ خطوط اضافی بر روی کاغذ، کم رنگ چاپ شدن اسناد و … همه از مشکلاتی هستند که احتمال دارد به دلیل خرابی فیوزینگ پرینتر در این دستگاه به وجود آمده باشند؛ البته زمانی می توان گفت که هر یک از این مشکلات به دلیل خرابی فیوزینگ پرینتر هستند که اسناد خارج شده از این دستگاه کاملا سرد باشند. اگر دقت کرده باشید زمانی که کاغذها از پرینتر خارج می شوند، کمی داغ هستند و دلیل اصلی داغ بودن آن ها فعالیت فیوزینگ پرینتر است؛ چراکه فیوزینگ وظیفه دارد پودر تونر را ذوب و فشرده کرده و سپس آن را با حرارت بر روی کاغذ حک کند.

به همین دلیل زمانی که کاغذها از پرینتر خارج می شوند، کمی داغ هستند و سرد بودن آن ها در کنار مشکلاتی که به آن ها اشاره کردیم، نشان می دهد که فیوزینگ پرینتر خراب شده است. اگر شما هم با چنین مشکلاتی در پرینتر شارپ مواجه شده اید، می توانید با نمایندگی تعمیرات پرینتر شارپ تماس بگیرید تا تکنسین های این مرکز به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و سرویس عیب یابی و تعمیر فیوزینگ پرینتر شارپ را در محل به شما ارائه دهند.

تعمیر فیوزینگ پرینتر شارپ در محل

نقش فیوزینگ در پرینتر چیست؟

قبل از اینکه به سراغ عواملی که در خرابی و تعمیر فیوزینگ پرینتر شارپ دست دارند، برویم لازم است کمی بیشتر درمورد نقش فیوزینگ در پرینتر توضیح دهیم. همانطور که اشاره کردیم فیوزینگ به پودر تونری که توسط درام بر روی کاغذ پخش می شود، حرارت وارد می کند تا این پودر ذوب شده و بر روی کاغذ حک شود. با این اوصاف می توان گفت که یکی از مهم ترین قطعات پرینتر که نقش بسزایی در پروسه چاپ اسناد در این دستگاه بازی می کند، فیوزینگ است که بدون وجود آن هیچ نوشته یا تصویری بر روی کاغذ حک نمی شود.

به همین دلیل است که وقتی فیوزینگ خراب می شود، یا اسناد به صورت خیلی بی کیفیت و کم رنگ چاپ می شوند یا اینکه یکسری خطوط اضافی بر روی آن ها چاپ می شود. البته فیوزینگ تنها یک قطعه نیست چراکه این بخش به تنهایی از چندین قطعه دیگر تشکیل شده است که از مهم‌ ترین آن‌ها می‌توان به غلتک ‌ها یا رول ‌های گرمایشی اشاره کرد.

دلایل خرابی فیوزینگ پرینتر شارپ

دو عامل مهم وجود دارند که در خرابی و تعمیر فیوزینگ پرینتر شارپ دست دارند؛ این دو عامل شامل: استفاده مکرر از پرینتر و سرویس نکردن این دستگاه می باشند. درواقع استفاده مکرر و بیش از ظرفیت پرینتر، موجب می شود که فیوزینگ این دستگاه به مرور زمان فرسوده شود. از طرفی سرویس نکردن پرینتر نیز موجب می شود که پودر تونر هر بار درون فیوزینگ جمع شود و در عملکرد این قطعه اختلال ایجاد کند.

با این وجود به شما توصیه می کنیم که بیش از ظرفیت تعیین شده برای کار با پرینتر در طول روز، از کار کردن با این دستگاه خودداری کنید و مهم تر از همه اینکه به سرویس مرتب پرینتر اهمیت بدهید؛ تا هم از خراب شدن فیوزینگ پرینتر جلوگیری کنید و هم اینکه طول عمر این قطعه را افزایش دهید.

آیا امکان تعمیر فیوزینگ پرینتر شارپ وجود دارد؟

اکثر اوقات که کار کردن زیاد پرینتر شارپ موجب خرابی فیوزینگ آن شده باشد، به این دلیل که فیوزینگ کارایی و بهره وری اولیه خود را از دست داده است، راهی جز تعویض آن وجود ندارد؛ اما گاهی اوقات که جمع شدن پودر تونر درون فیوزینگ، عملکرد آن را مختل کرده است، می توان با سرویس کردن پرینتر به تعمیر فیوزینگ پرینتر شارپ و کار کردن مجدد آن امیدوار بود. در کل بهتر است با بروز هر گونه مشکلی برای این قطعه با نمایندگی تعمیرات پرینتر شارپ تماس بگیرید تا تکنسین های این مرکز به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و به عیب یابی و تعمیر این قطعه بپردازند.