اشتراک گذاری

تعمیر فلت تلویزیون شارپ

یکی از قطعات موجود در تلویزیون‌های شارپ امروزی که امکان بروز اشکال و خرابی در آن وجود دارد، کابل فلت است. بروز اشکال در کابل فلت غالباً در پی آبخوردگی تلویزیون و یا وارد شدن ضربه به دستگاه اتفاق می‌افتد. در صورت وارد شدن هر گونه مایعات به پنل تلویزیون، پین‌های فلت‌ها تلویزیون –که وظیفه انتقال اطلاعات تصویر را دارند- اتصالی کرده و در نهایت سبب ایجاد خرابی در نقطه اتصال فلت به برد آدرس می‌شوند. در این شرایط نیاز است تا تصویر و کابل فلت تلویزیون Sharp بررسی گردد تا امکان و یا عدم امکان تعمیر فلت تلویزیون شارپ مشخص گردد.

در صورت بالا بودن خرابی‌های پیش آمده در این بخش از دستگاه، از تعمیر فلت صرف‌نظر شده و تعویض کابل فلت تلویزیون در دستور کار تعمیرکاران تلویزیون قرار می‌گیرد. برای تعویض و تعمیر فلت تلویزیون شارپ، در وهله نخست فلت معیوب از دستگاه جدا می‌گردد و پس از آماده سازی محل نصب، فلت جدید در محل و با دقت بسیار زیاد نصب شود. این کار تماماً بوسیله بندینگ ماشین انجام می‌شود. شایان ذکر است سرویس‌های تخصصی مرتبط با بهسازی و تعمیر تلویزیون شارپ از طریق تماس با نمایندگی مجاز شارپ قابل دریافت است.

تعمیر فلت تلویزیون شارپ

فلت تلویزیون چیست؟

فلت های بکاررفته در پنل تلویزیون در واقع قطعات و نوارهای نرم و انعطاف‌پذیری هستند که وظیفه انتقال تصویر را از برد آدرس به پنل تلویزیون برعهده دارند. بر روی هر یک از این فلت ها یک IC برای پردازش نهایی تصویر و انتقال به پنل تلویزیون وجود دارد. مشکلی که برای فلت پیش می‌آید آن است که ممکن است خطوط ارتباطی موجود بر روی این فلت‌ها، -که به صورت خطوط گرافیکی است-، در اثر عبور جریان زیاد از بین برود.

در این شرایط تنها راه ممکن جهت رفع اشکالات پیش آمده تعویض فلت تلویزیون است. (بد نیست بدانید که این شکل از خرابی عمدتاً در اثر اتصالی ناشی از ورود مایعات اتفاق می‌افتد). تعویض فلت تلویزیون، صرفاً با استفاده از بندینگ ماشین های پیشرفته قابل انجام است. از همین رو توصیه می‌شود جهت تعویض و تعمیر فلت تلویزیون شارپ تنها به مراکز مجاز و استاندارد این حوزه مراجعه شود و از حضور در مراکزی که دانش و یا تجهیزات این کار را ندارند خودداری گردد.

در مراکز پیشرفته تعمیر تلویزیون، در مرحله نخست نوع اشکال پیش آمده در دستگاه و شدت آن توسط روشهای عیب‌یابی تشخیص داده می‌شود و در ادامه پس از کسب اجازه از صاحب دستگاه، اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر و یا تعویض قطعات تلویزیون آغاز می‌گردد. شایان ذکر است سرویس‌های تخصصی مرتبط با بهسازی و تعمیر تلویزیون شارپ از طریق تماس با نمایندگی مجاز شارپ قابل دریافت است.

علت خرابی فلت تلویزیون شارپ

یکی از علل بوجود آورنده اشکال در فلت تلویزیون شارپ و البته سایر برندهای تلویزیون، آبخوردگی این بخش از دستگاه است. با ورود مایعات به این بخش از دستگاه (که در نقش یک ماده رسانا ظاهر می شوند) پین های فلت های های انتقال دهندۀ اطلاعات تصویر، که در زیر قاب و سطح جلوئی تلویزیون قرار دارند، دچار اتصالی می‌شوند و عملکرد این بخش را دچار اختلال می‌سازند.

در صورتی که خرابی پیش آمده در فلت های تلویزیون به همین میزان باقی بماند، تعمیر آن با ترمیم برد آدرس و فلت های آبخورده امکان‌پذیر خواهد بود. در غیراینصورت، یعنی در صورتی که خرابی پیش آمده به بخش‌های دیگر سرایت کرده باشد و منجر به خرابی خود فلت های، خطوط ارتباطی فلت های و آی سی پردازنده شود، تعمیر فلت تلویزیون شارپ دیگر امکان‌پذیر نیست و تنها راه باقی مانده تعویض فلت های پنل تلویزیون LED و LCD شارپ است.

در صورت مشاهده اشکال در این بخش از دستگاه خود می‌توانید تخصصی‌ترین سرویس‌های تعمیر و بهسازی را با حضور در مرکز تعمیر تلویزیون شارپ و یا به صورت تعمیر در محل تلویزیون شارپ دریافت نمایید.

از ایرادات تلویزوین می توانیم به سفیدی صفحه نمایش اشاره کنیم. یکی از دلایل سفید شدن صفحه تلویزیون خرابی فلت است، که باید توسط تکنسین بررسی شود.

نمایندگی مجاز شارپ

نمایندگی شارپ ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر و فروش محصولات Sharp به متقاضیان است. نمایندگی تعمیرات شارپ با همکاری مجموعه‌ای از مهندسان جوان و متخصص و با بهره‌مندی از تجهیزات پیشرفته روز دنیا در تلاش است تا به تمامی دستگاه‌های معیوب شما تولد دوباره بخشیده و با افزایش عمر مفید آن‌ها، لذت استفاده از یک محصولِ با کیفیت را مجدداً به شما ارزانی دارد.

اگر شما نیز دارنده یکی از محصولات شارپ هستید لیکن دستگاه شما به هر دلیل دچار اختلال و افت در عملکرد گشته است می‌توانید با حضور در نمایندگی رسمی تعمیرات شارپ از خدمات ارائه شده توسط کارشناسان فنی این مجموعه بهره‌مند گردید. نمایندگی مجاز شارپ اصولی چون سرعت، کیفیت و اخذ دستمزد منصفانه را سرلوحه واحد خدمات خود قرارداده و ارزیابی مستمر سطح کیفی خدمات را جهت رضایتمندی هر چه بیشتر مشتریان وظیفه خود می‌داند.