اشتراک گذاری

آموزش باکیفیت کردن تصویر تلویزیون شارپ

مشاهده تصاویر باکیفیت، لذت تماشای فیلم و ویدئو ها را برای شما دو چندان می کند. زمانی که کیفیت تصاویر کم باشد، علاوه بر اینکه قادر به تماشای جزئیات نخواهید بود، ممکن است احساس ناخوشایندی نیز نسبت به دستگاه خود داشته باشید. اگر به دنبال با کیفیت کردن تصویر تلویزیون شارپ هستید با ما همراه باشید تا شما را در این خصوص راهنمایی کنیم.

البته اگر تصاویر بسیار بی کیفیت هستند و شما نمی توانید به طور واضح آنها را ببینید، توصیه می شود حتماً دستگاه خود را به کارشناسان تعمیر تلویزیون سپرده تا آن را بررسی کنند. در این شرایط ممکن است بروز مشکل در پنل تلویزیون باعث ارائه ی تصاویر بی کیفیت شده باشد. در واقع آموزش ما برای بهتر کردن کیفیت تصویر است نه رفع مشکلات تصویر. در ادامه راهکارهای کاربردی رفع این اختلال را به شما آموزش می دهیم.

آموزش باکیفیت کردن تصویر تلویزیون شارپ

راهکارهای باکیفیت کردن تصویر تلویزیون شارپ

در اینجا راهکارهایی برای ارتقای کیفیت تصویر تلویزیون ارائه می شود. اغلب این راهکارها در بخش تنظیمات دستگاه قابل دسترس هستند. فراموش نکنید تمیز کردن به موقع و تعمیر پنل تلویزیون در صورت بروز ایرادات کوچک، تأثیر به سزایی در مشاهده تصاویر باکیفیت دارد. در این مورد باید دقت کنید که از پارچه مناسب استفاده کرده و در روند تمیز کردن دستگاه اصول لازم را رعایت کرده تا به صفحه نمایش آسیب نرسد، علاوه بر این کار شما می توانید راهکارهای زیر را نیز برای باکیفیت کردن تصویر تلویزیون شارپ دنبال کنید.

تغییر تنظیمات پیش فرض

اگر از زمانی که تلویزیون را خریداری کرده اید، تنظیمات آن را تغییر نداده اید، دستگاه شما از مدهای پیش فرض خود استفاده می کند. تنظیماتی که به صورت پیش فرض هستند، متناسب با زمان و مکان خاصی طراحی شده اند. گاه ممکن است در زمان پخش برخی از ویدئوها، بین آنها و تنظیمات پیش فرض ناسازگاری وجود داشته باشد و تصویر نامطلوبی دریافت کنید، بنابراین باید مود دستگاه را تغییر دهید. برای انجام این کار به مود استاندارد تلویزیون بروید. در این مود می توانید نور پشتی، کانترست، میزان درخشندگی تصویر، تیزی و تاری لبه‌های تصویر، رنگ و غیره را تنظیم کنید.

رزولوشن تلویزیون شارپ را تغییر دهید

یکی از گزینه هایی که در تنظیمات تلویزیون کمک قابل توجهی به کیفیت تصاویر می کند، انتخاب رزولوشن مناسب است. رزولوشن های 480×720، رزولوشن 1080×1290 و رزولوشن 3840×2160 پیکسل اصلی ترین رزولوشن های دستگاه هستند. در تلویزیون های HD و FULL HD رزولوشن 1080×1290 و در تلویزیون های 4K رزولوشن 3840×2160 پیکسل، مناسب ترین گزینه برای باکیفیت کردن تصویر تلویزیون شارپ هستند. این رزولوشن ها در تماشای فیلم های اکشن و یا مسابقات ورزشی پر تحرک را نقش به سزایی دارد، چراکه تصاویر با سرعت بیشتری پردازش شده و میزان تاری در آنها کاهش می یابد.

نمایندگی تلویزیون شارپ

Sharpness برای باکیفیت کردن تصویر تلویزیون شارپ

این گزینه از مواردی است که میزان تیزی و لبه دار بودن تصویر تلویزیون را تنظیم می کند. اگر میزان آن بالا باشد، تصویر تیزتر شده و اگر پایین باشد، تصویر تار و مبهم خواهد بود. معمولاً اگر میزان Sharpness را به سمت (+) بکشید، تصویر واضح تر شده و لبه های آن کمتر می شوند. این مورد به ویژه برای محتواهای 4K وFULL HD  بسیار مناسب است و با افزایش مقدار Sharpness محتوا را با کیفیت بهتری می  مشاهده می کنید.

تنظیمات تلویزیون

از قابلیت های Gaming و Sport استفاده کنید

مودهایی در تلویزیون به نام بازی و ورزش یا Gaming و Sport وجود دارند. استفاده از این دو گزینه می تواند تصاویر بهتر و صاف تری را به نمایش بگذارد. با ورود به بخش Setting و باز کردن تنظیمات تصویر می توانید حالت های فوق را انتخاب کنید. اسپرت و گیمینگ باعث می شوند حرکت تصویر با دقت بالا و با جزئیات بیشتری همراه باشد. برای باکیفیت کردن تصویر تلویزیون شارپ بد نیست این گزینه های کاربردی را امتحان کنید.

تعمیرات تلویزیون

نمایندگی رسمی شارپ

معتبرترین مرکزی که می تواند انتظارات و خواسته های شما را در رابطه با محصولات شارپ برآورده سازد، نمایندگی رسمی شارپ است. این مرکز مجهزترین مرکز ارائه دهنده خدمات به کاربران شارپ بوده و با چندین شعبه در تهران و شهرستان ها، خدمات تخصصی را به متقاضیان ارائه می نماید. زمینه ی فعالیت این مجموعه، فروش و تعمیر دستگاه های شارپ از جمله تلویزیون، مانیتور، موبایل، پرینتر، کولرگازی، دستگاه کپی، پروژکتور و لوازم خانگی شارپ می باشد. کاربران با توجه به نوع درخواست خود می توانند با مراجعه به واحدهای مربوطه از خدمات متنوع این نمایندگی بهره مند شوند.