اشتراک گذاری

آبخوردگی تلویزیون شارپ

یکی از شایع‌ترین عللی که سبب بروز اشکال و خرابی در تلویزیون‌های امروزی می‌گردد، آبخوردگی تلویزیون است. منظور از آبخوردگی تلویزیون، ورود رطوبت به این دستگاه –به هر شکل و به هر میزان- است. بنابراین زمانی که از آبخوردگی تلویزیون شارپ صحبت می کنیم، منظور ما صرفاً ریخته شدن مثلاً یک لیوان آب روی دستگاه نیست بلکه موقعیت هایی از قبیل شرجی بودن هوا، نفوذ مایعات در هنگام تمیز کردن پنل (مثلا اسپری کردن مایع پاک کننده)، ورود و خروج هوای مرطوب و ریخته شدن آب روی تلویزیون نیز می‌تواند سبب آبخوردگی تلویزیون و در نهایت سولفاته شدن قطعات این دستگاه گردد.

در صورت خیس شدن تلویزیون می‌بایست بلافاصله دستگاه را خاموش کرده و از روشن کردن مجدد آن خودداری کرد. بی‌توجهی به این مسئله و ادامه کار با دستگاه، تلویزیون را با اشکالاتی در تصویر و صدا مواجه خواهد کرد که برخی از آنها عبارتند از:

ظاهر شدن خطوط رنگی عمودی در صفحه نمایش، مشاهده هاله نواری سفید رنگ بر روی تصویر، قطع شدن تصویر پس از مدت زمانی کوتاه با وجود شنیدن صدای تلویزیون و … . بنابراین در صورت آبخوردگی تلویزیون، بلافاصله دستگاه را خاموش کرده و به یکی از نمایندگی های شارپ مراجعه نمایید.

آبخوردگی تلویزیون شارپ

تعمیر آبخوردگی تلویزیون شارپ

متأسفانه در صورت بالا بودن میزان آبخوردگی، امکان تعمیر مشکلات ناشی از آبخوردگی پنل تلویزیون شارپ وجود ندارد. ضمن آنکه، در غالب موارد به دلیل بی‌توجهی کاربران، و عدم مراجعه زودهنگام به تعمیرگاه، تعمیر آبخوردگی تلویزیون شارپ ، تنها با تعویض آن امکان امکان‌پذیر می‌گردد. تعویض پنل تلویزیون نیز هزینه بالایی می‌طلبد –چیزی حدود 70درصد از هزینه خرید یک تلویزیون– از همین رو غالب کاربران، خرید یک تلویزیون نو را به تعمیر تلویزیون شارپ ترجیح می دهند.

البته در شرایطی که کاربر آگاهانه عمل کند و بلافاصله پس از آبخوردگی دستگاه، تلویزیون را خاموش کرده و به یکی از مراکز مجاز در حوزه تعمیر تلویزیون مراجعه کند، احتمال آنکه بتوان تعمیر آبخوردگی پنل تلویزیون را با موفقیت به انجام رساند بالاست. در این صورت توصیه می‌شود به مراکزی مراجعه شود که از تجهیزات پیشرفته جهت این کار نظیر بندیگ ماشین برخوردار باشند.

تشخیص آبخوردگی تلویزیون شارپ

آبخوردگی تلویزیون شارپ سبب آسیب سه قطعه در تلویزیون – برد T CON، برد آدرس و فلت‌های انتقال‌دهنده سیگنال تصویر از برد آدرس به قسمت ماژور پنل تلویزیون- می‌گردد. در صورت آبخوردگی تلویزیون Sharp نیاز است تا برد T CON، برد آدرس و فلت‌های تلویزیون بررسی شده و در صورت نیاز تعویض یا تعمیر گردند.

یکی از اقدامات انجام شده در ارتباط با تعمیر آب خوردگی تلویزیون، استفاده از پوشش سیلیکونی، ضد آب و ضد رطوبت بر روی قطعات حساس موجود در تلویزیون است. استفاده از این پوشش، قطعات آسیب پذیر را در برابر نفوذ آب مقاوم کرده و از وارد شدن آب به درون آن ها ممانعت می‌کند.

خرابی برد تی کان:

در صورت خرابی برد تی کان، امکان تعویض این قطعه به دلیل جدایی آن از دیگر قسمت‌ها امکان‌پذیر است. به دلیل آنکه ارتباط برد تیکان با دیگر بخش‌ها، توسط سوکت صورت می‌گیرد، امکان تعویض آن به آسانی امکان‌پذیر است.

خرابی کابل فلت تلویزیون:

یکی دیگر از اشکالات مشاهده شده در صورت آبخوردگی تلویزیون شارپ ، مشکل خرابی کابل فلت تلویزیون است. تعمیر فلت تلویزیون در صورتی امکان پذیر است که خرابی پیش آمده به سطح انتقالی وارد نشده باشد، در غیر اینصورت تعمیر تلویزیون شارپ صرفاً با تعویض فلت های معیوب امکان پذیر خواهد بود.

خرابی برد آدرس تلویزیون:

وضعیت تعمیر برد آدرس با دو مورد پیش متفاوت است. زیرا بردهای آدرس به شکل برد های چند لایه طراحی می‌شوند و از سوی دیگر به دلیل اتصال به فلت های پنل، قابلیت تعویض آنها به سادگی وجود ندارد. به دلیل کمی فضا در این بخش، از بردهای چند لایه در بردهای آدرس استفاده می‌شود. ارتباط میان بخش‌های گوناگون برد در بسیاری موارد از راه PIN HOLE هایی صورت می گیرد که دو سمت برد را به هم متصل می کنند. در بردهای پیچیده‌تر این ارتباط از طریق لایه‌های میانی هم برقرار می‌گردد.

تعمیر تلویزیون شارپ

تعمیر تلویزیون در محل

اگر شما نیز کاربر یکی از تلویزیون‌های شارپ هستید و در حال حاضر دستگاه شما، به هر دلیل دچار نقص و خرابی گشته است، می توانید از طریق تماس با مرکز تعمیر تلویزیون شارپ و درخواست سرویس تعمیر تلویزیون در محل تمامی خدمات مورد نیاز جهت تعمیر دستگاه خویش را دریافت نمایید. کارشناسان بخش سرویس در محل تلویزیون بلافاصله پس از تماس شما به محل اعزام شده و اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر را آغاز می کنند.

در این روش تمامی عملیات عیب‌یابی، تعمیر و سرویس تلویزیون در محل انجام می شود. بعلاوه کارشناسان اعزامی ما آرشیوی از قطعات جانبی را با خود به همراه دارند تا در صورت خرابی هر یک از قطعات، بی‌هیچ فوت وقتی، نسبت به تعویض آن‌ها اقدام نمایند.

کارشناسان اعزامی جهت تعمیر تلویزیون در محل از باتجربه‌ترین و متخصص‌ترین مهندسان حوزه تعمیر این مرکز هستند تا نتیجه مطلوب و رضایت‌بخش در همان جلسه اولیه تعمیر حاصل گردد و از تأخیر در تعمیر و بازیابی کیفتی تلویزیون حتی‌الامکان پیشگیری شود.