اشتراک گذاری

علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون

قاطی شدن رنگها در تلویزیون شارپ و دیگر برندها، مشکل نسبتا رایجی است که بسیاری از کاربران با آن مواجه می شوند. این مشکل به شکلهای مختلفی بروز پیدا می کند که در ادامه همه آنها را بررسی می کنیم. اما به نظر شما چرا رنگ تلویزیون از حالت عادی خارج می شود؟ به هم ریختگی رنگها تلویزیون یا قاطی شدن رنگها ناشی از آسیب دیدگی کدام بخش است؟ آیا در این شرایط باید قطعه خاصی را تعویض کرد؟ در ادامه مطلب امروز ضمن بررسی دلایل قاطی شدن رنگها در تلویزیون شارپ، راهکارهای رفع این ایراد را نیز به شما آموزش می دهیم. البته تیم تعمیرات تلویزیون شارپ در مرکز سخت افزار ایران هم برای ارائه خدمات تخصصی تر، کنار شما هستند.

به هم ریختگی رنگها در تلویزیون شارپ

بررسی دلایل قاطی به هم ریختگی رنگها در تلویزیون شارپ

به طور کلی قاطی شدن رنگ تلویزیون به شکلهای مختلفی اتفاق می افتد. دلایل متفاوتی هم برای بروز این مشکل وجود دارد که باید بررسی و برطرف شوند. یکی از مهم ترین دلایل قاطی شدن رنگها در تلویزیون ، خرابی پنل تلویزیون است. گاهی استفاده بیش از حد از تلویزیون یا مجاورت این دستگاه با حرارت بالا هم می تواند باعث قاطی شدن و بهم ریختگی رنگها در تلویزیون شود. آسیب دیدگی فلت های انتقال تصویر هم جزو دلایلی هستند که برای عیب یابی تلویزیون موقع به هم ریختن رنگها بررسی می شوند. عوامل دیگری همچون خرابی بک لایت، پیکسل سوختگی، خرابی ترانزیستورهای پیکسل ها و موارد مشابه، موجب قاطی شدن رنگ در تلویزیون های شارپ و سایر برندها می شوند.

شکل های مختلف قاطی شدن رنگ در تلویزیون

دو رنگ شدن تصاویر

یکی از شکلهای رایج بهم ریختگی رنگها در تلویزیون sharp، دو رنگ شدن تصاویر است. یعنی وقتی تلویزیون را روشن می کنید، قسمتی از تصویر تیره و کم نور‌تر از کل تصویر است. در این صورت احتمالا بک لایت دچار ایراد شده و نیاز به ترمیم دارد.  بهتر است برای اطمینان از ترمیم درست و اصولی بک لایت، از تعمیرکاران تلویزیون در نمایندگی شارپ کمک بگیرید.

وجود رنگ اضافه در تصویر یکی از دلایل به هم ریختگی رنگها در تلویزیون شارپ

گاهی تصاویر درست نمایش داده می شوند، اما رنگها واقعی نیستند و یک رنگ غیر عادی یا اضافی در تصویر وجود دارد. در این صورت احتمالا قاطی شدن رنگها در تلویزیون ناشی از خرابی پنل است. دقت کنید که عیب یابی و ترمیم یا تعویض پنل، نیاز به مهارت بالایی دارد و باید تنها توسط تعمیرکاران دوره دیده و مجرب انجام شود.

قرمز شدن رنگ تلویزیون

یکی دیگر از حالتهای قاطی شدن رنگها در تلویزیون ، به این صورت ایجاد می شود که نقطه های قرمز در تصاویر دیده می شوند. باید بدانید که پیکسل های نمایشگر، دارای تعدادی ساب و ترانزیستور هستند. اگر یک پیکسل همیشه روشن باشد یا ترانزیستورها برق دریافت نکنند، به نور اجازه می دهند تا از لایه RGB عبور کند. در نتیجه آن پیکسل قرمز شده و نقاط قرمز رنگ در تصویر به وجود می آیند. با گرم کردن پیکسل معیوب، می توان مشکل به هم ریختگی رنگها در تلویزیون شارپ را برطرف کرد.

سبز شدن رنگ تلویزیون

گاهی هم تصویر تلویزیون به رنگ سبز درآمده یا لکه های سبز در آن مشاهده می شود. ضربه خوردن پنل، جابجایی مدام تلویزیون و گرفتن آهنربا جلوی نمایشگر، مهم ترین عواملی هستند که باعث ایجاد این نوع از قاطی شدن رنگها در ال سی دی و ال ای دی می شوند. حتی گاهی ممکن است تصاویر رنگین کمانی شوند و رنگ های مختلف در نمایشگر ایجاد گردند. در این شرایط هم بهترین کار، بررسی و عیب یابی پنل است.

سیاه شدن تصویر آخرین دلیل به هم ریختگی رنگها در تلویزیون شارپ

در نهایت آخرین شکل بهم ریختگی رنگها در تلویزیون، به این صورت است که تصویر تلویزیون سیاه است. البته سیاه شدن همه یا بخشی از تصویر تلویزیون، به آسیب دیدگی پیکسل ها نیز مربوط است. اگر پیکسل ها بسوزند، نقاط سیاه رنگ در تصویر دیده می شود. در این شرایط می توان ضمن حرارت دادن پیکسل های آسیب دیده، آنها را احیا کرده و مشکل را برطرف نمود. این کار باید توسط تعمیرکارهای ماهر انجام شود و بهتر است خودتان به فکر انجام دادن آن نباشید!