اشتراک گذاری

علت قفل شدن درب لباسشویی چیست؟

چرا درب لباسشویی باز نمی‌شود؟ علت قفل شدن درب لباسشویی چیست؟ چگونه می‌توان مشکل باز نشدن درب لباسشویی را برطرف کرد؟ اگر شما هم با مشکل باز نشدن درب لباسشویی روبه‌رو شده باشید، مطمئناً تمامی این سوالات در ذهنتان رژه می‌روند اما جای نگرانی نیست چراکه قصد داریم در ادامه این مطلب با بررسی تمامی علل بروز این مشکل و راهکارهای برطرف کردن آن به تمامی این سوالات پاسخ دهیم. پس ادامه این مقاله را از دست ندهید.

قفل شدن درب لباسشویی

بررسی علت قفل شدن درب لباسشویی و راهکارهای رفع این مشکل

آب ماشین لباسشویی تخلیه نشده است

طبیعتاً پس از یک الی دو دقیقه بعد از اتمام کار شستشو لباسشویی باید بتوانید به راحتی درب آن را باز کنید اما گاهی اوقات به دلیل بروز مشکلات متعددی امکان باز کردن درب لباسشویی وجود ندارد. اگر چنین مشکلی برای لباسشویی شما رخ داد، ابتدا مخزن آن را بررسی کنید. درصورتی که داخل مخزن لباسشویی هنوز هم آب وجود داشت به احتمال زیاد علت قفل شدن درب لباسشویی، تخلیه نشدن آب مخزن لباسشویی است.

راهکار:بهتر است یک بار دیگر تنظیمات آبکشی لباسشویی را انجام دهید تا ماشین لباسشویی پروسه آبکشی را از سر بگیرد. این بار لباسشویی باید پس از پایان پروسه آبکشی، آب داخل مخزن را تخلیه کند تا قفل درب آن باز شود. اگر این راهکار را امتحان کردید اما لباسشویی باز هم مخزن آب را تخلیه نکرد به این معناست که مسیر تخلیه آب لباسشویی مسدود شده است.

برای رفع این مشکل باید فیلترها یا مسیر تخلیه آب لباسشویی شسته شوند که این  پروسه به تخصص بالایی نیاز دارد. بنابراین بهتر است با نمایندگی لباسشویی شارپ تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز جهت رفع مشکل لباسشویی به محل مورد نظر اعزام شوند.

این مقاله را از دست ندهید: مشکل آبگیری و تخلیه همزمان لباسشویی

قفل درب لباسشویی خراب شده است

تمامی لباسشویی‌ها دارای قطعه‌ای به نام میکروسوئیچ یا همان قفل درب هستند. وظیفه میکروسوئیچ، بسته نگه داشتن درب لباسشویی در حین کار کردن دستگاه است. بنابراین اگر زمانی که لباسشویی را روشن می‌کنید، درب آن را به طور کامل نبسته باشید، میکروسوئیچ اجازه روشن شدن لباسشویی را نخواهد داد.

حتی برخی از لباسشویی‌های پیشرفته و مدرن درصورتی که درب آن‌ها باز باشد، پیغام خطایی را به کاربر نمایش می‌دهند. ولی گاهی اوقات درب لباسشویی را به طور کامل بسته‌اید اما لباسشویی هیچ کاری انجام نمی‌دهد یا اینکه پروسه شستشو و آبکشی لباس‌ها به پایان رسیده است اما نمی‌توانید درب لباسشویی را باز کنید. در این صورت به احتمال زیاد علت قفل شدن درب لباسشویی ، خرابی میکروسوئیچ است.

راهکار: در این حالت جهت خارج کردن لباس‌ها از ماشین لباسشویی می‌توانید از ضامن دستی برای غیر فعال کردن میکروسوئیچ استفاده کنید. این ضامن یا زیر قفل لباسشویی قرار گرفته است یا در بخش مواد شوینده. بنابراین باید ضامن دستی میکروسوئیچ را پیدا کنید تا با استفاده از آن بتوانید لباس‌ها را از لباسشویی خارج کنید. سپس با نمایندگی تعمیر لباسشویی شارپ تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز پس از حاضر شدن در محل، میکروسوئیچ را به صورت تخصصی تعمیر یا تعویض کنند.

علت قفل شدن درب لباسشویی

زبانه و لولا درب لباسشویی خراب شده است

درب همه ماشین‌های لباسشویی دارای زبانه و لولا است. درواقع کاربرد زبانه و لولا در لباسشویی، قفل شدن و چفت شدن درب این دستگاه است. بنابراین خرابی زبانه و لولا درب لباسشویی نیز می‌تواند، علت قفل شدن درب لباسشویی باشد.

راهکار: زبانه و لولا درب لباسشویی را مورد بررسی قرار دهید درصورتی که یکی از این دو قطعه یا هر دوی آن‌ها خراب شده بودند، تعمیر یا تعویض آن‌ها را به تکنسین‌های متخصص نمایندگی تعمیر لباسشویی شارپ بسپارید.

دستگیره درب لباسشویی خراب شده است

خرابی دستگیره درب لباسشویی، رایج‌ترین علت قفل شدن درب لباسشویی است. اگر دستگیره لباسشویی شما شل شده است، احتمال اینکه شکسته باشد وجود دارد.

راهکار: بهتر است تعمیر فلاپی یا دستگیره درب لباسشویی را به کارشناسان نمایندگی شارپ بسپارید. تعمیرکاران متخصص نمایندگی لباسشویی شارپ با بررسی نوع مشکلی که برای فلاپی لباسشویی رخ داده است، درصورت امکان آن را تعمیر می‌کنند. در غیر این صورت نیز به صورت تخصصی دستگیره درب لباسشویی را تعویض می‌کنند.

رفع مشکل قفل شدن درب ماشین لباسشویی شارپ

اگر درب لباسشویی شما به هر دلیلی قفل شده است و باز نمی‌شود، بهتر است از خدمات تعمیر لباسشویی شارپ در منزل توسط نمایندگی شارپ استفاده کنید. تکنسین‌های نمایندگی لباسشویی شارپ پس از تماس شما با این مرکز به آدرس مورد نظر شما اعزام می‌شوند. سپس با عیب‌یابی دقیق لباسشویی، دلیل قفل شدن درب لباسشویی را پیدا می‌کنند و با آغاز پروسه تعمیرات تخصصی، مشکل درب لباسشویی را به صورت حرفه‌ای برطرف می‌کنند.

چرا نمایندگی شارپ را انتخاب کنیم؟

کاربران لباسشویی پس از اینکه این دستگاه با مشکل یا اختلالی روبه‌رو می‌شود، بلافاصله به دنبال تعمیرکاری با تجربه و متخصص می‌گردند تا تعمیرات این دستگاه را به او بسپارند. درواقع تعمیرکار با تجربه با تمامی مشکلات رایج لباسشویی و نحوه برطرف کردن آن‌ها آشنا است از این‌رو پروسه عیب‌یابی و تعمیرات این دستگاه را در مدت زمان کوتاهی به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهد. درصورتی که یک تعمیرکار بی تجربه و غیر حرفه‌ای با هیچ یک از مشکلات لباسشویی و راهکار برطرف کردن آن‌ها آشنا نمی‌باشد از این‌رو نه تنها این دستگاه را به درستی تعمیر نمی‌کند بلکه ممکن است آسیب‌های دیگری هم به آن وارد کند.

اگر از کاربران لباسشویی شارپ هستید، لازم نیست که نگران پیدا کردن تعمیرکار حرفه‌ای و کاربلدی باشید چراکه نمایندگی شارپ از تکنسین‌های با تجربه و ماهری برخوردار است که با دانش بالای خود پروسه تعمیرات تخصصی لباسشویی شارپ را با سرعت بالایی انجام می‌دهند. بنابراین مهم‌ترین دلیل برای انتخاب نمایندگی شارپ، برخوردار بودن این مرکز از نیروهای ماهر و با تجربه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

هشت + 16 =