اشتراک گذاری

تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ

پیش از آشنایی با روند تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ بهتر است نگاهی مختصر به کارکرد این قطعه و نقش آن در دستگاه کپی داشته باشیم. آشنایی با نقش مین برد در عملکرد دستگاه کپی سبب می‌گردد تا اشکالات مرتبط با این قطعه به درستی تشخیص داده شده و در صورت نیاز، بی‌هیچ فوت وقتی برطرف گردند.

مین برد در واقع همان قطعه‌ای است که وظیفه پردازش اطلاعات در دستگاه کپی را برعهده دارد. در روند چاپ، داده های مورد نیاز جهت پردازش در اختیار مین برد دستگاه کپی  قرار گرفته و از این طریق، مین برد درباره ی نحوه ایجاد خروجی مورد نظر تصمیم می گیرد. در صورت خرابی مین برد، عموماً عملکرد سایر قطعات هم دچار اختلال شده و روند چاپ دچار اشکال می‌گردد. از همین رو، در صورت نیاز به کار با دستگاه، تعمیرات این قطعه می‌بایست در اسرع وقت انجام شود. تأخیر در این کار خرابی و استهلاک سایر قطعات را در پی خواهد داشت. تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ با حضور در مرکز تعمیر دستگاه کپی قابل دریافت است.

تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ

علائم خرابی مین برد فتوکپی شارپ

برد اصلی در دستگاه های کپی، به نوعی با دیگر قطعات در ارتباط است و خرابی آن می تواند مشکلاتی را در روند کاری دستگاه ایجاد کند. مهم ترین نشانه خرابی یا سوختن مین برد، خاموش شدن دستگاه فتوکپی است. در اثر بروز مشکلاتی مثل نوسانات جریان برق، مین برد یکی از اولین قطعاتی است که در معرض خطر قرار می گیرد. معمولا در این شرایط برد دستگاه فتوکپی می سوزد و دستگاه را به طور کلی از کار می اندازد.

اینو بخون حتما به کارت میاد :چرا دستگاه کپی روشن نمی شود؟

البته باید بدانید که نوسانات شدید ولتاژی هم یکی دیگر از اختلالاتی است که می تواند منجر به خرابی و یا حتی سوختن مین برد شود. اگر کارتریج را به تازگی شارژ کرده اید اما عملیات چاپ انجام نمی شود، احتمالا نیاز به تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ است. گاهی هم در اثر وجود یک ایراد در درگاههای خروجی و ورودی کپی، ممکن است مین برد دچار ایراد گردد. با این حال نشانه اصلی خرابی یا سوختن برد در دستگاه های کپی، روشن نشدن دستگاه و یا خاموش شدن آن در حین کار است.

تعمیر مین برد دستگاه کپی sharp چگونه انجام می شود؟

برای تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ، باید اجزای آن را ترمیم کرده و یا به طور کامل این قطعه را تعویض نمود. درواقع اگر یکی از قطعات برد آسیب دیده باشند، آن قطعه تعویض شده و مشکل برد برطرف می شود. اما در صورت سوختن برد، امکان ترمیم آن وجود ندارد و باید این قطعه را با یک برد جدید جایگزین کرد. البته تلاش تکنسین های تعمیرات کپی شارپ این است که ضمن تعویض قطعاتی همچون مقاومت ها، خازن ها، ترانزیستورها و … از تعویض برد جلوگیری کنند. با این حال گاهی بهترین کار، جایگزین مین برد با نمونه جدید است.

هزینه تعمیر و تعویض مین برد کپی شارپ

هزینه تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ در اغلب موارد بالا نیست. برای ترمیم این قطعه باید اجزای آن بررسی شده و تعویض گردند. این کار معمولا هزینه زیادی ندارد. اما همیشه مسئله به همین سادگی نیست. گاهی شدت آسیب دیدگی و خرابی قطعات برد به اندازه ای است که عملا نمی توان آن را ترمیم کرد. در این صورت باید برد را با یک نمونه جدید جایگزین کرد تا عملکرد دستگاه به حالت عادی بازگردد. تعویض مین برد کپی شارپ یا هر برند دیگری معمولا هزینه بر است. برآورد نهایی با توجه به قیمت قطعه جدید محاسبه می شود و قطعات اورجینال معمولا گران تر هستند.

واحد تخصصی تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ

تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ در این مرکز به دست کارشناسانی انجام می‌پذیرد که به دلیل حضور در دوره‌های تخصصی و کارشناسی، مهارت تعمیر این بخش از دستگاه را بر اساس متدهای روز دنیا آموخته و از این راهرو موفق به بازیابی کیفیت اولیه کپی های ریکو گشته‌اند. تست محتوایی و پایه ای اختلالات جهت تشخیص شکستگی های برد الکترونیکی با استفاده از اسیلوسکوپ، سیگنال ساز، آمپرسنج، ولت متر و نرم افزارهای عیب یابی تخصصی از خدمات ارائه شده در واحد تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ است که به همراه ضمانت و گارانتی برای مراجعان انجام می پذیرد. کاربران کپی های شارپ می توانند در صورت مواجهه با هر گونه نقص و ناکارامدی در دستگاه خویش به مرکز تعمیرات کپی شارپ مراجعه کرده و تخصصی‌ترین سرویس های مورد نیاز را دریافت نمایند. تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ در این مرکز منطبق با استانداردهای جهانی و با استفاده از بروزترین ابزارآلات تخصصی تعمیر انجام می‌پذیرد.

سرویس های تخصصی تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ

مرکز تعمیرات دستگاه کپی ارائه دهنده تخصصی ترین سرویس های مرتبط با دستگاه کپی شارپ، اعم از تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ، ترمیم، بهسازی، سرویس های دوره ای و … به مراجعان محترم است. شایان ذکر است غالب سرویس‌های مرتبط با این دستگاه به دلیل ابعاد بالای آن و دشواری حمل و نقل به صورت سرویس در محل ارائه می‌گردد. برخی از تخصصی‌ترین خدمات مرتبط با تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ عبارت است از:

  • تعمیر AC power
  • سرویس تخصصی و تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ
  • بررسی و تعمیر بخش DisSharge
  • تعمیر و تعویض Blank Lamp
  • بررسی و تعمیر اشکالات مرتبط با الکترونیک پایه SMD شامل : فیوز، مقاومت، سلف، خازن، دیود، ترانس، ترانزیستور و . . .
  • رفع اشکالات مرتبط با ارتباط قطعات الکترونیک روی مین برد فتوکپی
  • تعمیرات انواع Main Board کپی
  • تعمیر قسمت High Voltagh دستگاه

تعمیرات دستگاه کپی شارپ

تعمیر دستگاه کپی شارپ (از جمله تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ)، به دلیل ابعاد بالای این دستگاه، غالباً به صورت تعمیر در محل انجام می پذیرد. مگر آنکه امکان جداسازی قطعه معیوب از دستگاه کپی و تحویل آن به تعمیرگاه مرکزی شارپ وجود داشته باشد. در غیر اینصورت، یعنی در شرایطی که امکان جداسازی قطعه معیوب وجود نداشته باشد- کارشناسان ما خود در محل حضور یافته و اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر کپی شارپ را بر روی این دستگاه اِعمال می نمایند. کارشناسان اعزامی جهت تعمیر کپی شارپ در محل، از میان زبده ترین و خبره ترین کارشناسان تعمیر برگزیده شده اند، تا با یک بار حضور در محل قادر به رفع کلیه اشکالات پیش آمده در دستگاه گردند.

این مقاله برای شما مفید است :نصب درایور دستگاه کپی شارپ

نمایندگی تعمیرات شارپ

نمایندگی تعمیرات شارپ، واحدهای فعال در مجموعه خویش را به منظور ارائه خدمات هر چه تخصصی‌تر به مشترکان و مشتریان، گسترش بخشیده است و با تجهیز آن‌ها به پیشرفته ترین ابزار و امکانات در تلاش است تا تمامی نیازهای کاربران را در حیطه تعمیرات شارپ برآورده سازد. خدمات ارائه شده در مرکز تعمیرات شارپ محدود به دستگاهی خاص نیست و تمامی تولیدات این کمپانی اعم از تلویزیون، لپ تاپ، فتوکپی، تبلت، موبایل و … را شامل می‌گردد. جهت آشنایی با خدمات تخصصی مرتبط با هر دستگاه که در مرکز تعمیرات شارپ ارائه می‌گردد به بخش زیر مراجعه نمایید.

نمایندگی شارپ

استفاده از فناوری های پیشرفته در تولیدات شارپ وظیفه خطیر کارشناسان ما را در ارائه هر چه تخصصی تر تعمیرات صدچندان ساخته است زیرا عدم تسلط بر تکنولوژی های روز دنیا و اهمال در بروزرسانی عملیات تعمیر، ممکن است آسیب های دستگاه را دوچندان ساخته و نابودی کامل آن را سبب گردد. از همین روست که نمایندگی شارپ جدیدترین تجهیزات حوزه تعمیر را در اختیار کارشناسان خویش نهاده و خواستار بالاترین کیفیت از کارشناسان خویش است؛ کیفیتی که منجر به بازیابی عملکرد اولیه دستگاه گردد و لذت کار با یک دستگاه نو را مجدداً برای کاربر فراهم آورد. کارشناسان مرکز تعمیرات شارپ به دلیل حضور در دوره های سخت‌افزاری و نرم افزاری با جدیدترین متدهای این حوزه آشنا بوده و تمامی آن‌ها را در فرآیند تعمیرات شارپ به کار می‌گیرند. شما کاربران گرامی با حضور در نمایندگی شارپ می‌توانید تخصصی‌ترین سرویس‌های تعمیر و فروش محصولات شارپ را دریافت نمایید.