اشتراک گذاری

تعمیر کمپرسور کولرگازی شارپ

کمپرسور کولرگازی شارپ قسمت اصلی و شاخص سیستم تهویه مطبوع این دستگاه است. کمپرسور گاز را از اواپراتور می کشد و به سمت کندانسور هدایت می کند. کمپرسور گاز یک دستگاه مکانیکی است که فشار گاز را افزایش و حجم آن را کاهش می‌دهد. به عبارت بهتر وظیفه کمپرسور در کولرگازی مکش گاز از اواپراتور و حرکت دادن آن به سمت کندانسور است. در صورت خرابی و اختلال این عملکرد را به درستی انجام نخواهد داد.

زمانی که مکش گاز کولرگازی به درستی انجام نشود، دستگاه، گازی برای وارد کردن به ندارد؛ در نتیجه هوای خنکی هم وارد محیط نمی کند. به طور کلی خنک بودن باد کولرگازی تنها در نتیجه سالم بودن تمام قطعات آن امکان پذیر است. به همین دلیل است که برای تعمیر کولرگازی، بررسی اجزا و قطعات داخلی بسیار مهم و سرنوشت ساز است.

تعمیر کمپرسور کولرگازی شارپ

تعمیرات کمپرسور کولرگازی شارپ

تعمیر کمپرسور کولرگازی فرایندی تقریبا ناممکن و غیر ممکن است،به همین دلیل لازم است اختلال و ایراد آن کاملا محرز شود تا بی جهت هزینه سنگین تعویض کمپرسور کولرگازی شارپ به کاربر تحمیل نشود. اجزایی نظیر سیلندر، تیغه  ها، لوله های کمپرسور و … باید بررسی شوند، زیرا ممکن است نارسایی در یکی از این اجزا سبب عملکرد نامناسب کمپرسور کولر شده باشد.

با این حال اگر ایراد به طور کلی به قطعه کمپرسور مربوط باشد، تنها گزینه روی میز تعویض است. طبیعی است که در مسیر تعویض مشکلاتی وجود داشته باشد، اما با مراجعه به یک مرکز استاندارد و معتبر می توانید با خیال راحت تعویض کمپرسور کولرگازی خود را انجام دهید.

معرفی انواع کمپرسور کولرگازی شارپ

رایج ترین کمپرسورهایی که برای تجهیزات تهویه مطبوع و کولرگازی ها از جمله کولر گازی شارپ استفاده می شود، در زیر آورده ایم. در میان آنها سه گزینه آخر بیشترین کاربرد را در کولرهای گازی دارند.

  • کمپرسورهای پره ای
  • کمپرسور پیستونی (Reciprocating)
  • کمپرسور روتاری (Rotary)
  • کمپرسور اسکرال (Scroll)
  • کمپرسورهای گریز از مرکز
  • کمپرسورهای دیافراگمی
  • کمپرسورهای دندانه دار

 بررسی وظایف رایج ترین کمپرسور های کولر گازی شارپ

1. کمپرسور روتاری

کمپرسورهای روتاری مکانیزم جابجایی مثبت و از نوع چرخشی دارند. در کمپرسور روتاری، سیال با چرخیدن غلطک های مارپیچی متراکم می شود. در مناطقی که حجم فشار و هوا بالا است (مناطق سردسیر)  از کمپرسورهای روتاری استفاده می شود که بازده بالایی دارند. کمپرسور کولرگازی شارپ از نوع روتاری را با ظرفیت های ۷۰۰۰ تا ۳۶۰۰۰ بی تی یو تولید می کنند.

2. کمپرسور پیستونی

از یک پیستون که داخل سیلندر است برای فشرده کردن مبرد استفاده می کند. کمپرسور پیستونی یا رفت و برگشتی از مدل های اولیه کمپرسور کولرگازی شارپ است. در دو مدل یک طرفه و دو طرفه تولید می شود. کمپرسورهای پیستونی در هنگام کار صدای زیادی تولید می کنند. این مسئله به عنوان عیب اصلی آنها مطرح است. ظرفیت کمپرسور پیستونی معمولا بین ۱۸۰۰۰ تا ۳۶۰۰۰ بی تی یو است.

3. کمپرسور اسکرال

در کمپرسور اسکرال یا کمپرسورهای مارپیچی حرکت مخالف دو مارپیچ داخلی فشرده شدن گاز را به دنبال دارند. یعنی یکی از مارپیچ ها ثابت و دیگری متحرک است و حرکت حلزون متحرک سبب فشرده شدن گاز می شود.

کمپرسور کولرگازی شارپ از نوع اسکرول، سیستم خنک کننده قوی دارند؛ صدا و مصرف انرژی خیلی کمتری نسبت به دو مدل قبلی دارند. اسکرال بسیار آرام و بدون لرزش است. از این کمپرسورها برای ظرفیت های بسیار  بالا استفاده می شود. ظرفیت این کمپرسورها از ۲۴۰۰۰ الی ۹۶۰۰۰ بی تی یو ( BTU )  می باشد.

سرویس کولرگازی شارپ در منزل

بدیهی است که انتقال کولرگازی شارپ به مرکز تعمیرات شارپ سخت و پر استرس باشد، زیرا کاربر در اغلب موارد باید دستگاه را از دیوار یا پنجره جدا کند یا دستگاه سنگین ایستاده را جابه جا کند. در هر صورت حمل و جا به جایی کولر گازی معمولا برای کاربر پر تنش است. به همین دلیل است که سرویس تعمیر کولرگازی شارپ در منزل را راه اندازی کردیم.

در این سرویس ویژه این تعمیرکار است که به محل مربوطه مراجعه می کند و هر آنچه را که برای بازگشت سلامت دستگاه نیاز باشد، در حضور کاربر و در منزل او انجام خواهد داد. با استفاده از این سرویس نه تنها در زمان و هزینه های خود صرفه جویی می کنید، بلکه مشقت حمل و جابه جایی کالا را نیز متحمل نخواهید شد.

نمایندگی شارپ

نمایندگی شارپ یک دپارتمان تخصصی است که خدمات و سرویس های مربوط به همه محصولات این کمپانی را ارائه می دهد. این دپارتمان از واحدهای مجزایی تشکیل شده که هر کدام در راستای ارائه خدمات مطلوب همه تلاش خود را به کار گرفته اند. این نمایندگی در دو حوزه فروش و خدمات پس از فروش فعالیت برنامه ریزی شده دارد.

امکانات و تسهیلات بسیار متنوعی برای رفاه حال کاربران در نمایندگی شارپ در نظر گرفته شده است. هر کدام از این تسهیلات بخش مهمی از خدمات را پوشش می دهند که در نهایت رضایت کاربر را به دنبال دارند. برای دریافت اطلاعات بیشتر و آگاهی از جزئیات خدمات و تسهیلات تماس بگیرید.

اخبار، اطلاعات، مقالات مرتبط و سوالات متداول کاربران درباره کمپانی شارپ را در سایر قسمت های سایت دنبال کنید