اشتراک گذاری

تنظیم گرمایش کولر گازی

یکی از مهم ترین مزیت های کولر گازی این است که در فصل های سرد، می توان از گرمای آن هم استفاده کرد. این گرما به فضای خانه دمای مطلوبی می دهد. در این مقاله می خواهیم به شما بگوییم که نحوه تنظیم گرمایش کولر گازی به چه صورت است.  

تنظیم گرمایش کولر گازی

نحوه تنظیم گرمایش کولر گازی

نحوه تنظیم گرمایش کولر گازی در برندهای مختلف تفاوت چندانی ندارد. ما در این مقاله دستور کلی تنظیم گرمایش کولر گازی را به شما می گوییم. سپس تنظیمات هر سیستم را به صورت جداگانه ذکر خواهیم کرد.

آیا همه کولر گازی ها دو فصله هستند؟

امروزه بسیاری از برندها کولر گازی دو فصله تولید می کنند؛ اما این بدان معنا نیست که همه کولر گازی ها دو فصله هستند. شما با استفاده از موارد زیر می توانید مطمئن شوید که آیا کولر گازی که خریده اید حالت دو فصلی دارد یا خیر.

  • ممکن است قبلا از این کولر گازی استفاده کرده باشید.
  • مراجعه به دفترچه راهنمای کولر گازی
  • جستجو در سایت شرکت تولید کننده    
  • دیدن لیبل کولر گازی
  •     تماس با نمایندگی یا مرکز فروش شرکت

این مقاله را از دست ندهید :علت گرم نکردن کولر گازی و نحوه رفع آن 

روش تنظیم گرمایش کولر گازی در فصل زمستان با ریموت کنترل

برای استفاده از حالت گرمایش کولر گازی خود، کافی است دستگاه را با استفاده از ریموت کنترل روی حالت گرمایش بگذارید.

نحوه تنظیم گرمایش کولر گازی چنین عمل کنید

در ابتدا تنظیمات دستگاه را از حالت سرما به حالت گرما در آورید. با انتخاب دکمه mode یا menu می توانید حالت های مختلف کولر گازی را ببینید و بر اساس نیاز خود حالتی خاص را انتخاب کنید.

حالت هایی که شما ممکن است روی ریموت کنترل ببینید شامل فن FAN، حالت سرما (COOL)، گرما (HEAT)، خودکار (AUTO) و خشک (DRY) است. البته شما برای تشخیص کلیدها می توانید از نماد آنها هم استفاده کنید. مثلا برای فن، شکل پنکه، برای حالت سرما، شکل دانه برف، برای حالت گرما، خورشید را روی فن می توانید ببینید.

  • پس از روشن کردن کولر، ابتدا گزینه mode را انتخاب کنید.
  • حالا گزینه HEAT را که نمایانگر حالت گرمایش است، بزنید.
  • سپس با انتخاب دکمه دما (TEMP) قادر به انتخاب درجه گرمایش هستید.
  • در بیشتر برندها در کولر گازی، بالاترین میزان گرمایش دمای 30 درجه سانتی گراد است. ما به شما دمای 25 – 26  را توصیه می کنیم.

یک نکته که باید در نظر داشته باشید، این است که حالت گرمایشی کولر گازی نمی تواند همه گرمای مورد نیاز را به فضای خانه یا محل کار شما بدهد. این سیستم فقط می تواند به عنوان یک دستگاه گرمایشی کمکی در فضا مورد استفاده قرار گیرد.

نکته دیگری که باید توجه کنید آن است که حدود 5 تا 10 دقیقه طول می کشد تا تنظیم گرمایش کولر گازی انجام شود و کمپرسور شروع به کار نماید. 

در زیر نحوه روشن کردن گرمایش کولر را در برندهای مختلف به شما می گوییم. البته همان طوری که قبلا اشاره کردیم، روش تنظیم گرماش کولر گازی در برندهای متفاوت، فرق زیادی با هم ندارند و تنها در بعضی برندها تفاوت اندکی نسبت به سایر برندها دیده می شود.

روش روشن کردن گرمایش کولر گازی جنرال

روش تنظیم گرمایش در کولر گازی جنرال، کلید Master Control را چند مرتبه فشار دهید تا گزینه مورد نظر خود را در بین گزینه Auto یا خودکار، Cool یا سرمایش، Dry یا خشک یا رطوبت زدایی، Fan یا تهویه Heat یا گرمایش انتخاب کنید. مطمئنا شما الان برای گرمایش فضا به کلید Heat نیاز دارید. بنابراین گزینه Heat را انتخاب کنید. سپس با کلید Set Temp دمای مورد نیاز خود را که درجه ای بین 18 تا 30 است، انتخاب نمایید. بالاترین دما برای گرمایش اتاق در کولر گازی 30 درجه است.

این مقاله برای شما مفید است :چرا کولر گازی آب می دهد؟

نحوه تنظیم گرمایش کولر گازی برند گری Gree

اگر شما برند گری را برای منزل یا محل کار خود انتخاب کرده اید، ابتدا کلید Mode را انتخاب کنید. سپس حالت Heat mode را بزنید. حالا با استفاده از علامت های فلش که به سمت بالا و پایین است، دما را مشخص کنید.

روش تنظیم عملکرد کولر گازی گرین Green

تنظیم گرمایش برند Green هم کم و بیش مانند سایر برند ها است. ابتدا کلید Mode را انتخاب کنید. سپس گزینه خورشید را انتخاب کنید و با استفاده از فلش های رو به بالا و رو به پایین، دمای مورد نیازتان را تنظیم کنید.

نحوه تنظیم گرمایش کولر گازی ال جی LG  

تنظیمات گرمایش در کولر گازی ال جی باید کلید Mode را روی شکل خورشید قرار دهید. در برخی مدل های برند ال جی قابلیت گرمایش سریع هم وجود دارد. برای فعال کردن گرمایش سریع باید گزینه Jet یا Jet Heating را انتخاب کنید. وقتی این گزینه روشن باشد، کولر گازی در مدت کوتاه بیشترین گرما دهی را خواهد داشت. بنابراین از این روش می توانید برای گرم کردن سریع اتاق استفاده کنید.

تنظیم گرما دهی کولر گازی جی پلاس GPlus

در برند GPlus هم باید ابتدا کلید Mode را انتخاب کرده و روی حالت خورشید بگذارید. در کولر گازی GPlus اگر کلید Feel را انتخاب کنید، کولر گازی بر اساس دمایی که تشخیص می دهد، میزان گرمایش را تنظیم می کند. در برند جی پلاس، دو گزینه دیگر با نام های Super یا Turbo می بینیم. در این حالت کولر گازی با سرعت بالا دمای محیط را تا 31 درجه بالا می برد.

نحوه تنظیم گرمایش کولر گازی هایسنس

در کولر گازی برند هایسنس هم مانند بیشتر برندهای دیگر ابتدا باید کلید Mode را انتخاب کنید و با فلش بالا و پایین دمای مورد نیاز خود را مشخص کنید. کنترل کولر گازی هایسنس یک گزینه Feel  هم دارد که با انتخاب آن، کولر گازی بر اساس دمای محیط، دما را مشخص می کند.

روش تنظیم گرمای کولر گازی ایران رادیاتور

نحوه تنظیم سیستم گرمایشی در کولر گازی ایران رادیاتور نیز کلید mode را انتخاب کنید و روی حالت گرمایش بگذارید. در این برند هم مانند برخی برندهای دیگر گزینه feel وجود دارد که با انتخاب آن، کارکردش بر اساس حسگر دما کار می کند.

نحوه تنظیم گرمایش کولر گازی دایکین Daikin

برای تنظیم کولر گازی دایکین نیز باید در ابتدا کلید Mode را انتخاب کنید. سپس آن را روی حالت گرمایش بگذارید. همچنین با انتخاب کلید Feel می توانید دما را بر اساس دمای محیط تنظیم کنید در این حالت، کولر گازی بر اساس تشخیص دمای محیط، دمای مناسب را مشخص می کند.

اینو بخون حتما به کارت میاد :چرا کولرگازی یکسره کار می کند؟

روش تنظیم گرمادهی کولر گازی سامسونگ Sumsung

روش تنظیم گرما دهی در این برند نیز باید به دنبال کلید Menu  یا Mode بگردید. سپس می توانید با انتخاب گزینه گرمایش، کولر گازی را در حالت گرمایشی قرار دهید. این برند یک گزینه به نام Temp دارد که با استفاده از ان می توانید دمای دلخواه خود را مشخص کنید.

نحوه تنظیم گرمایش کولر گازی تراست Trust

در کولر گازی برند تراست نیز مانند سایر برندها باید کلید mode را انتخاب کنید و سپس با انتخاب کلید گرمایشی که با Heat نشان داده شده است، آن را در حالت گرمایش قرار دهید. این برند یک کلید به نام Turbo دارد که با انتخاب آن می توانید در مدت کوتاهی فضای اتاق را تهویه کنید.

کلام آخر

ما در  این مقاله نحوه تنظیم گرمایش کولر گازی را برای شما گفتیم. سپس سعی کردیم این تنظیمات را برای هر یک از برندهای کولر گازی نیز بگوییم. همچنین تفاوت های جزئی را که ممکن است در این برندها مشاهده کنید را برای شما بیان کردیم. درصورتی که گرمایش کولرگازی کار نمی کند برای تعمیرات کولرگازی با ما تماس بگیرید.