اشتراک گذاری

آموزش اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون شارپ

اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون در نگاه اول بسیار ساده به نظر می رسد. البته این کار ساده است و دشواری چندانی ندارد؛ اما نکات بسیار مهمی دارد که عدم اطلاع از آنها موجب بروز مشکلاتی می شود. به عنوان مثال ممکن است تنها به دلیل یک اشتباه کوچک، هارد از کار بیفتد و یا حتی پورت یو اس بی تلویزیون آسیب ببیند. این درحالی است که تنها با دانستن و البته رعایت کردن چند نکته، هم اتصال بهتری انجام می شود و هم می توانید حفاظت بیشتری از هارد و اطلاعات ذخیره شده در آن داشته باشید. لازم است بدانید که اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون شارپ و سایر برندها به شکل مشابه انجام می شود.

اما با توجه به سیستم عامل و منوی انواع تلویزیون ها، ممکن است گزینه های متفاوتی برای تنظیمات در اختیار شما قرار بگیرند. در هر صورت ما مراحل و نکات مهم وصل کردن هارد اکسترنال به تلویزیون را به شما آموزش می دهیم. اما اگر در این زمینه به راهنمایی بیشتر یا خدمات تخصصی نیاز داشتید، با نمایندگی شارپ در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا همکاران ما به شما مشاوره رایگان ارائه دهند.

اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون شارپ

مراحل اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون شارپ

یک نکته مهم که باید هنگام وصل کردن هارد اکسترنال به تلویزیون sharp و سایر برندها مد نظر داشته باشید، فرمت دستگاه است. درواقع فرمت هارد شما باید به  گونه ای باشد که تلویزیون از آن پشتیبانی کند. پس از آن کابل را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که کاملا سالم و بدون ایراد است. پس از این که از این موارد مطمئن شدید، مراحل زیر را جهت اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون اجرا کنید:

  • کابل هارد را به یکی از پورت های تلویزیون وصل کنید (پیشنهاد تکنسین های تعمیر تلویزیون شارپ، پورت HDD REC  است)
  • بهتر است پیش از اتصال هارد، ویژگی you wiew را در تلویزیون غیرفعال کنید؛ این ویژگی گاهی موجب شناسایی نشدن هارد اکسترنال در تلویزیون می شود.
  • توصیه می شود که قابلیت رمزنگاری هارد را غیرفعال کنید تا به درستی در تلویزیون شناسایی شود.
  • در برخی از مدل ها نیاز به رجیستر کردن هارد است که در گام آخر، باید این کار را انجام دهید.

نحوه رجیستر هارد در تلویزیون های اندروید

برخی از مدل های تلویزیون، در مرحله پایانی اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون از کاربر می خواهند که دستگاه را رجیستر کنند. در این صورت باید وارد منوی home شده و یا بسته به مدل و برند تلویزیون، به هر شکل دیگری به تنظیمات یا settings دستگاه دسترسی پیدا کنید. سپس وارد بخش recording hdd set up شده و گزینه  hdd registrationرا بزنید.

میخوایی تلویزیون رو به اینترنت وصل کنی اما نمیدونی چطوری؟ پس بیا این مطلب رو بخون

نحوه رجیستر در سایر تلویزیون ها

اگر تلویزیون شما اندرویدی نیست هم ممکن است برای اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون نیاز به رجیستر کردن آن داشته باشید. در این صورت منوی home را باز کرده و وارد بخش تنظیمات شوید. سپس گزینه recording hdd set up را پیدا کرده و در نهایت گزینه  hdd registration را بزنید؛ به این ترتیب هارد در تلویزیون رجیستر می شود.

چرا هارد اکسترنال به تلویزیون وصل نمی شود؟

اگر مراحل اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون را به درستی انجام داده اید اما هارد به تلویزیون وصل نشده است، احتمالا مسئله به فرمت آن مربوط می شود. با بررسی دفترچه راهنما مطمئن شوید که تلویزیون شما از فرمت هارد اکسترنالی که دارید پشتیبانی می کند یا نه. همچنین بد نیست بدانید که هاردهای رمزگذاری شده معمولا در تلویزیون شناسایی نشده و مشکلاتی را ایجاد می کنند.

بهتر است پیش از وصل کردن هارد اکسترنال به تلویزیون sharp یا دیگر برندها، آن را به رایانه وصل کرده و رمز را بردارید. ممکن است پورت را اشتباهی انتخاب کرده باشید و هارد به همین دلیل در تلویزیون شناسایی نشود. دقت کنید که باید MBR هارد را نیز تغییر داده و آن را به حالت Basic  درآورید تا در تلویزیون شناسایی شده و اطلاعات آن قابل نمایش باشند.

چرا هارد اکسترنال به تلویزیون وصل نمی شود؟