اشتراک گذاری

آموزش اتصال تلویزیون شارپ به اینترنت

تکنولوژی هوشمند به اکثر دستگاه‌ها پا گذاشته است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها تلویزیون است. تلویزیون هوشمند هم قابلیت اتصال به اینترنت را دارد و هم دارای سیستم عامل است. بنابراین تمامی کاربرانی که تلویزیون هوشمند دارند این دستگاه را یا با استفاده از کابل یا با استفاده از وای فای به اینترنت متصل می‌کنند. اگر شما هم به تازگی یک تلویزیون هوشمند خریده‌اید اما نمی‌دانید چگونه باید آن را به اینترنت متصل کنید ادامه این مطلب را از دست ندهید چرا که قرار است نحوه اتصال تلویزیون شارپ به اینترنت را به شما آموزش دهیم.

آموزش اتصال تلویزیون شارپ به اینترنت

بررسی نحوه اتصال تلویزیون شارپ به اینترنت با کابل و وای فای

اتصال تلویزیون شارپ به اینترنت با کابل

همانطور که اشاره کردیم برای اتصال تلویزیون هوشمند به اینترنت دو راه وجود دارد یا استفاده از کابل یا استفاده از وای فای اما نحوه اتصال تلویزیون شارپ به اینترنت با استفاده از کابل چگونه است؟ منظور از اتصال تلویزیون به اینترنت با کابل این است که از یک کابل LAN برای اتصال تلویزیون به اینترنت استفاده می‌شود. به گونه‌ای که یک سر کابل LAN به تلویزیون و یک سر دیگر آن نیز به مودم متصل می‌شود. بنابراین اگر کابل LAN دارید که هیچ اما اگر ندارید یک کابل LAN خریداری کنید و همانطور که اشاره کردیم با استفاده از این کابل تلویزیون را به مودم متصل کنید.

  • حالا به منوی تلویزیون شارپ بروید و گزینه Setup را انتخاب کرده و OK کنید.
  • حالا باید نوع اتصال تلویزیون به مودم را در تنظیمات آن انتخاب کنید. برای انجام این کار از بخش Network، Network Selection گزینه Cable را انتخاب کنید. چرا که برای برقراری ارتباط بین تلویزیون و مودم از کابل LAN استفاده کرده‌اید.
  • زمانی که گزینه Cable را انتخاب می‌کنید وارد بخش Cable Network Setup می‌شوید که در این بخش باید حالت گزینه Internet Protocol Setup را بر روی Auto Setup قرار دهید.
  • با این کار به تلویزیون اجازه می‌دهید که به صورت خودکار از مودم آی پی دریافت کند.

در این میان ممکن است مشکل وصل نشدن اینترنت تلویزیون براساس دلایل مختلفی به وجود آمده و دردسرساز شود. در این صورت می توانید مطلب مورد نظر را مطالعه کنید.

اتصال تلویزیون شارپ به اینترنت با وای فای

به شما پیشنهاد می‌کنیم که به جای استفاده از روش قبل یعنی اتصال تلویزیون به اینترنت با استفاده از کابل از این روش استفاده کنید. چرا که با استفاده از وای فای برای اتصال تلویزیون به اینترنت دیگر نیازی به کابل نخواهید داشت. از همه مهم‌تر اینکه مجبور نیستید با محدودیت‌هایی که استفاده از کابل برای شما به وجود می‌آورد دست به یقه شوید. یکی از این محدودیت‌ها، فاصله است. از آن جایی که باید یک سر کابل را به تلویزیون و سر دیگر آن را به مودم وصل کنید نمی‌توانید مودم را جابجا کنید و باید آن را در کنار تلویزیون رها کنید. یا اگر مودم در اتاق باشد و امکان انتقال آن به کنار تلویزیون وجود نداشته باشد باید از اتاق تا پذیرایی کابل‌کشی راه بیاندازید که اصلا چهره زیبایی در منزل شما نخواهد داشت.

حالا که قانع شدید استفاده از وای فای برای اتصال تلویزیون به اینترنت بهتر است باید با نحوه اتصال تلویزیون شارپ به اینترنت با وای فای آشنا شوید.

اتصال تلویزیون به اینترنت با وای فای
  • در واقع اتصال تلویزیون به اینترنت با استفاده از این روش هم مانند روش قبل است با این تفاوت که در بخش Network Selection باید گزینه Wireless را انتخاب کنید تا وارد بخش Wireless Network Setup شوید.
اتصال تلویزیون شارپ به اینترنت با وای فای
  • در این قسمت نیز مانند قبل حالت Internet Protocol Setup را بر روی Auto Setup قرار دهید.
  • حالا اسامی تمامی شبکه‌های وای فای که در اطراف شما وجود دارند نمایش داده می‌شود که باید شبکه وای فای خود را انتخاب کرده، پسورد آن را وارد کنید و به راحتی به اینترنت متصل شوید.

نمایندگی فروش و تعمیر تلویزیون شارپ

تلویزیون‌های شارپ از بهترین تلویزیون‌های بازار هستند اما وجود یک مرکز معتبر که بتوان از آن مرکز تلویزیون شارپ را خریداری کرد نیز خیلی اهمیت دارد. یکی از معتبرترین مراکز در این زمینه، نمایندگی فروش تلویزیون شارپ است که خدمات فروش تلویزیون شارپ را با خدمات پس از فروش ویژه‌ای به شما ارائه می‌دهد. منظور از خدمات پس از فروش ارائه گارانتی، عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی تلویزیون شارپ است. با این وجود هم می‌توانید از نمایندگی رسمی شارپ، تلویزیون بخرید و هم اینکه تعمیر تلویزیون خود را به آن بسپارید. جهت تعمیر تلویزیون شارپ با نمایندگی تعمیرات شارپ تماس بگیرید تا تعمیرکاران این مرکز در آدرس مورد نظر حاضر شده و خدمات عیب‌یابی و تعمیر تخصصی تلویزیون شارپ را در محل به شما ارائه دهند.