اشتراک گذاری

چرا دستگاه کپی صورتی چاپ می کند؟

چاپ صورتی دستگاه کپی، به دلایل مختلفی اتفاق می افتد و خوشبختانه می توان این مشکل را با راه حل های ساده و کم هزینه برطرف کرد. با این حال گاهی صورتی شدن کپی، دلایل مهم تری داشته و برای از بین بردن آن حتما باید از یک تعمیرکار مجرب کمک گرفت. نکته مهم این است که کپی صورتی، تنها در دستگاه های رنگی اتفاق می افتد و کاربران فتوکپی های سیاه و سفید، هیچ وقت با آن مواجه نمی شوند.

در ادامه مطلب، دلایل چاپ صورتی دستگاه کپی را بررسی می کنیم و راهکارهای کاربردی را برای برطرف کردن آن به شما آموزش می دهیم. اگر با این روش ها موفق به حل مشکل نشدید، می توانید برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان از کارشناسان تعمیرات دستگاه کپی، با نمایندگی تعمیر فتوکپی شارپ در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

چاپ صورتی دستگاه کپی شارپ

دلایل چاپ صورتی دستگاه کپی شارپ

فرقی نمی کند که دستگاه شما از چه شرکت و برندی باشد؛ در هر صورت اگر از فتوکپی رنگی استفاده کنید، ممکن است گاهی شاهد صورتی شدن برگه چاپ شده و یا ایجاد هاله هایی به همین رنگ در آن باشید. مهم ترین دلیل بروز این مشکل، تمام شدن رنگ اصلی است. در تمام دستگاه های کپی رنگی، چهار رنگ سیاه، قرمز، آبی و زرد وجود دارد که کارتریج دستگاه کپی آنها را به صورت مساوی تقسیم می کند. به این ترتیب چاپ و کپی تصاویر رنگی برای ما میسر می شود.

چنانچه هریک از این رنگ های اصلی تمام شود، رنگ آن در برگه چاپ شده صورتی یا متمایل به آن خواهد بود. به عنوان مثال اگر رنگ آبی دستگاه تمام شود، تمام قسمت های آبی موجود در تصویر به رنگ صورتی یا رنگی غیر از آبی و متمایل به صورتی چاپ می شوند. بنابراین می توان گفت که چاپ صورتی دستگاه کپی شارپ و سایر برندها ناشی از خالی شدن کارتریج است.

روش های حل مشکل صورتی شدن رنگ تصاویر در دستگاه کپی شارپ

شارژ یا تعویض کارتریج فتوکپی

اگر دیدید برگه هایی که در دستگاه کپی شما چاپ می شوند صورتی رنگ هستند، بد نیست نگاهی به کارتریج انداخته و در صورت نیاز، آن را شارژ یا تعویض کنید. برای این کار باید کارتریج چهار رنگ قرمز، آبی، مشکی و زرد را چک کنید؛ اگر جوهر تمام شده بود، برای حل مشکل چاپ صورتی دستگاه کپی، رنگ آن را شارژ کرده و یا در صورت نیاز، کارتریج را تعویض کنید.

در برخی دستگاه ها کارتریج های یک بار مصرف تعبیه شده است که در این صورت باید کارتریج را تعویض کرده و بعد از خارج کردن کارتریج های قدیمی، قطعات جدید را جایگزین کنید. البته بسیاری از کاربران به جای تعویض، اقدام به شارژ کارتریج کپی می کنند. این کار ممکن است موجب بروز مشکلاتی همچون تونرریزی شود و به همین دلیل، تعویض کارتریج کپی شارپ برای تکنسین ها اولویت دارد.

بررسی عملکرد جوهر دستگاه

راهکار دیگر برای حل مشکل چاپ صورتی دستگاه کپی، بررسی عملکرد جوهر است. این کار را باید در شرایطی انجام دهید که از پر بودن کارتریج ها مطمئن هستید و همچنان چاپ صورتی کپی مشاهده می شود. بهتر است با کمک تکنسین های تعمیرات فتوکپی، Nozzle Check را برای رفع مشکل چاپ صورتی دستگاه کپی بررسی کنید. در این صورت با انجام چند کپی بدون اتلاف وقت بیشتر متوجه می شوید که کدام یک از جوهرها مشکل دارند و می توانید مشکل را به سرعت برطرف کنید.

بدین منظور کافی است چند بار از یک صفحه مشخص کپی بگیرید تا مطمئن شوید جوهر دستگاه کپی شما خشک نشده است. اگر رنگ دستگاه کپی شما خشک شده باشد، Nozzle در دستگاه کپی دچار مشکل شده و کار آن مختل می شود. اگر بتوانید Nozzle را کنترل کنید، روند به صورت اتوماتیک انجام می شود و Nozzle را به صورتی تنظیم می کند که به هیچ عنوان جوهر بیش از حد مورد نیاز استفاده نشود. به این ترتیب از مصرف بیش از حد جوهر و اتمام آن به صورت متوالی جلوگیری می شود.

چگونه تشخیص دهیم که رنگ کارتریج دستگاه کپی تمام شده است؟

برای عیب یابی و حل مشکل چاپ صورتی دستگاه کپی، باید بدانید که رنگ کارتریج تمام شده یا خیر. بدین منظور می توانید از منوی Start و در بخش Devices and Printer در کامپیوتر خود این موضوع را بررسی کنید.

اما اگر در انجام این کار تجربه یا مهارت کافی ندارید، تیم تعمیر دستگاه فتوکپی شارپ برای ارائه مشاوره رایگان و خدمات تعمیر فتوکپی در محل، در خدمت شما هستند؛ کافی است از طریق شماره های موجود در صفحه تماس با ما، با نمایندگی sharp تماس بگیرید تا همکاران ما خدمات مورد نیاز را به شما ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

11 − 1 =