اشتراک گذاری

صدا دادن و لرزش یونیت داخلی کولر گازی

صدا دادن و لرزش کولر گازی، مشکلی آزار دهنده است که در ادامه این مقاله، دلایل و راهکارهای آن را به شما معرفی می کنیم. این مسئله، دلایل مختلفی دارد که باید با دقت بررسی شده و برطرف شوند. گاهی تنها با خاموش و روشن کرده دستگاه یا اقداماتی ساده، مشکل حل می شود. اما گاهی باید برای رفع مشکل صدا دادن و لرزش کولر گازی از تعمیرکاران متخصص کمک بگیرید. در ادامه دلایل لرزش و صدای کولر گازی را بررسی کرده و راهکارهایی را نیز برای حل این مشکل به شما معرفی می کنیم. شما می توانید برای دریافت خدمات تخصصی تر در این زمینه، با تیم تعمیر کولر گاری در نمایندگی شارپ مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

دلایل صدا دادن و لرزش کولر گازی

در بخش قبل گفتیم که صدای کولر گازی، دلایل متعددی دارد. اگر دستگاه به درستی نصب نشده و تراز نباشد، ممکن است در حین کار لرزش داشته و صدایی آزار دهنده تولید کند. بسته نشدن قاب جلویی، خرابی تیغه های فن، وجود شئ خارجی در کندانسور، خرابی کمپرسور و مشکلات موتور فن، دلایل اصلی صدا دادن و لرزش کولر گازی هستند. بسیار مهم است که هریک از این عوامل به درستی شناسایی شده و از آن مهم تر، به شکل درست، برطرف شوند. ماندگاری و تداوم این مشکلات، می تواند موجب بروز مشکلات شدیدتر در کولر و حتی خسارات سنگین شود.

راهکارهای از بین بردن لرزش و صدای کولر گازی

تراز کردن کولر گازی

اگر کولرگازی شما دچار لرزش شده و یا در حین کار صداهایی غیر عادی دارد، پیش از هرکاری آن را تراز کنید. البته بهتر است برای این کار، از کارشناسان نصب کولر گازی کمک بگیرید تا دستگاه آسیب نبیند.

بررسی قاب جلوی کولر

دومین راهکار برای حل مشکل صدا دادن و لرزش کولر گازی، بررسی قاب جلویی و بستن آن است. ممکن است فراموش کرده باشید که این بخش را ببندید و در مسیر باد کولر، سر و صدا ایجاد شده باشد.

تعمیر و تعویض تیغه های فن یکی از مهم ترین دلایل صدا دادن و لرزش کولر گازی

گاهی باید برای از بین بردن صدای کولر گازی، تیغه های فن کولر گازی را تعمیر یا تعویض کنید. ممکن است جسمی خارجی با تیغه‌ های فن برخورد کرده و این تیغه ها بشکنند. دقت کنید که بررسی موتور و تعمیر یا تعویض تیغه های آن، کاری تخصصی بوده و حتما باید توسط یک تعمیرکار مجرب و حرفه ای انجام شود.

روغن کاری موتور فن

با روغن کاری موتور فن هم می توان صدا دادن و لرزش کولر گازی را از بین برد. کولر را خاموش کرده و با تیم تعمیرات کولر گازی شارپ در محل تماس بگیرید تا ضمن مراجعه به آدرس شما، موتور فن را روغن کاری کنند.

مشکلات کمپرسور

مسئله دیگری که هنگام لرزش و صدای کولر گازی بررسی می شود، مشکلات کمپرسور است. داغ شدن بیش از حد این قطعه، نشت روغن، جدا شدن پایه و ضربه خوردن آن، موجب صدا دادن و لرزش کولر گازی و اسپلیت می شوند. با تعمیر کمپرسور و رفع این ایرادات، مشکل صدا دادن و لرزش کولرگازی هم برطرف شده و می توانید بدون نگرانی و مشکل، از این دستگاه استفاده کنید.