اشتراک گذاری

دلایل چاپ نکردن پرینتر شارپ

چاپ نکردن دستگاه ممکن است دلایل متعددی داشته باشد. هم عوامل انسانی و هم نقص فنی دستگاه و یا نقص نرم افزاری می تواند در چاپ نکردن پرینتر شارپ تأثیرگذار باشد. برای پی بردن به علت اصلی چاپ نکردن در پرینتر باید بسیاری از موارد ابتدایی را چک کنید و در آخر برای رفع مشکلات سخت افزاری، دستگاه را به متخصصان تعمیر پرینتر بسپارید.

برخی از مهمترین دلایل پرینت نگرفتن پرینتر شارپ عبارتند از: خاموش بودن پرینتر، قطع بودن ارتباط با کامپیوتر یا خرابی کابل usb، عدم ارتباط اتصال بی سیم در صورت استفاده از چاپ بی سیم، خالی بودن سینی کاغذ، خالی بودن کارتریج، نصب نبودن درایو پرینتر بر روی سیستم، خرابی کارتریج و درام پرینتر، خرابی مین برد پرینتر.

چاپ نکردن پرینتر شارپ

چرا پرینتر شارپ چاپ نمی کند؟

یکی از مشکلاتی که گاهاً کاربران چاپگر شارپ با آن مواجه می‌شوند، چاپ نکردن پرینتر شارپ است. در بسیاری از مواقع کاربر دستور چاپ یک سند را به دستگاه می دهد اما هیچ برگه ی پرینت شده ای از دستگاه خارج نمی شود. در این شرایط معمولاً پیغام هایی نیز روی صفحه نمایش پرینتر شارپ و یا بر روی سیستم کامپیوتری نمایش داده می شود. این پیغام ها که در برخی مدل ها با ارائه یک کد چند رقمی همراه است، بیان کننده مشکل دستگاه می باشد. تعمیرکاران با استفاده از این کد خطا اقدام به رفع مشکل چاپ نکردن پرینتر شارپ می‌کنند.

در برخی شرایط چاپ نکردن چاپگر دلیل مشخصی نداشته و پیغامی نیز نمایش داده نمی‌شود. در مقاله پیش رو برآنیم تا علل چاپ نکردن پرینتر را بررسی کرده و راهکارهای موجود جهت رفع این مشکل را به اشتراک بگذاریم. اگر شما نیز در طول روزهای اخیر متوجه این اشکال در چاپگر خود شده‌اید می‌توانید با دنبال کردن مطلب پیش رو اطلاعاتی چند درباره این اشکال و شیوه رفع آن کسب نمایید. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با این اشکال می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر پرینتر شارپ تماس بگیرید.

رفع مشکل چاپ نکردن پرینتر شارپ

همانطور که در بخش دلایل چاپ نکردن پرینتر شارپ توضیح داده شد، دلایل متعددی می‌تواند در بروز این اشکال دخیل باشد. از مشکلات نرم افزاری گرفته تا سخت افزاری، همه بر روی عملکرد دستگاه تأثیرگذار بوده و ممکن است باعث چاپ نشدن اسناد شوند. برای رفع مشکل چاپ نکردن پرینتر شارپ ابتدا باید دلیل اصلی بروز چنین مشکلی را شناسایی کرد. با بررسی هریک از موارد فوق می توانید اقدام مناسب را برای رفع مشکل انجام دهید. از این نظر در ابتدا از روشن بودن پرینتر، سالم بودن اتصالات، وجود کاغذ در سینی و نصب درایو پرینتر مطمئن شوید.

برای اطمینان از نصب درایو، می توانید وارد منوی استارت شده و گزینه device and printer را انتخاب کنید. در این قسمت تمامی درایوهای نصب شده قابل مشاهده هستند. کابل usb که به پرینتر متصل است را جدا کنید و چند دقیقه صبر کنید. حال اگر شکل پرینتر به حالت فریز یا کمرنگ درآمد یعنی پرینتر شما به درستی نصب نشده است. از دیگر اقدامات برای رفع مشکل چاپ نکردن پرینتر شارپ، بررسی قسمت های سخت افزاری دستگاه است. کارتریج، درام، مین برد، لیزر و تمامی قطعاتی که با چاپ در ارتباط هستند باید مورد بررسی قرار گیرند. توجه داشته باشید این کار توسط تعمیرکاران صورت می گیرد و در صورت خرابی قطعات، آنها را تعویض یا تعمیر می کنند.

رفع مشکل چاپ نکردن پرینتر شارپ

نمایندگی تعمیر پرینتر شارپ

نمایندگی تعمیر پرینتر شارپ، یکی از تخصصی‌ترین مراکز عیب یابی، سرویس و تعمیر چاپگر های شارپ است. در این مرکز، با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته و سازگار با پرینترهای شارپ، تمامی عیوب دستگاه قابل شناسایی و برطرف می‌شوند. قابل توجه است که کارشناسان مستقر در این مرکز از خبره‌ترین و باتجربه ترین تکنسین‌های تعمیر پرینتر می‌باشند و از دانش بالایی در این حوزه برخوردار هستند. برخی از مهمترین خدمات این مجموعه شامل تعمیر مین برد پرینتر، تعویض درام، شارژ کارتریج، تعمیر لیزر، تعویض بلید، رفع مشکل چاپ نکردن پرینتر، تعمیر کاغذکش و … هستند. کلیه خدمات ارائه شده توسط کارشناسان نمایندگی تعمیر پرینتر شارپ دارای گارانتی و ضمانت معتبر هستند.