اشتراک گذاری

گیر کردن کاغذ در پرینتر شارپ

به احتمال زیاد گیر کردن کاغذ در پرینتر شارپ ، یکی از ترسناک ترین و ناراحت کننده ترین مشکلاتی است که کاربران با آن مواجه می شوند. گاهی اوقات این مشکل به سادگی و با تعویض برگه های کاغذ و یا بر زدن دسته کاغذ حل می شود. اما گاهی مشکل جدی تر است و باید برای پیدا کردن تکه کاغذ در درون پرینتر که دلیل اصلی گیر کردن کاغذ در پرینتر شارپ است، اقدام به باز کردن پرینتر بکنید.

البته این امر نیازمند تخصص و دانش کافی است. به طور کلی در رابطه با جمع شدن کاغذ در چاپگر شارپ، پیشگیری بهتر از درمان است. استفاده صحیح و پاکیزه نگهداشتن دستگاه به شما کمک می کند تا از بروز این اتفاق جلوگیری کنید.

گیر کردن کاغذ در پرینتر شارپ

دلایل رایج گیر کردن کاغذ در پرینتر شارپ

 • کاغذهای بهم چسبیده در دسته کاغذ

وجود برگه های بهم چسبیده در سینی دستگاه پرینتر رایج ترین دلیل برای گیر کردن کاغذ در پرینتر شارپ است. قبل از قرار دادن بسته کاغذ در سینی تغذیه، سعی کنید با فوت کردن و بر زدن برگه از نچسبیدن آنها به یکدیگر مطمئن شوید. همچنین ممکن است در اثر نفوذ چسب بسته بندی کاغذ، برگه ها به یکدیگر بچسبند. برای اطمینان لبه های برگه را بعد از باز کردن بسته بررسی کنید.

 • برگ با گرم بالا

ضخامت برگه و یا به اصطلاح گرم برگه می بایست با مشخصات دستگاه هماهنگ باشد. برگه های ضخیم با گرم بیش از حد بالا می تواند منجر به گیر کردن کاغذ در پرینتر شارپ شود.

 • برگه مرطوب

اطمینان حاصل کنید که از کاغذ تمیز و بدون رطوبت استفاده می کنید. کاغذهای مرطوب یا کثیف به احتمال زیاد گیر می کنند.

 • گرد و غبار کاغذ

به مرور زمان، این امکان وجود دارد که گرد و غبار کاغذ در داخل دستگاه شما جمع شده و باعث گیر کردن کاغذ در پرینتر شارپ شود. همچنین بسیاری از مشاغل به منظور کاهش هزینه ها، به استفاده از کاغذهای ارزان قیمت و بازیافتی از زنجیره های تأمین دفتر رو می آورند. گرچه ممکن است استفاده از کاغذ بازیافتی برای محیط زیست عالی باشد ، اما برای دستگاه کپی آن چنان مناسب نیست. کاغذ بازیافتی گرد و غبار بیشتری ایجاد می کند.

 • کثیفی و زباله در سینی پرینتر

سینی های کاغذ را تمیز نگه دارید. آلودگی و زباله در سینی ها به غلطک ها منتقل می شود که باعث لغزش در کشیدن کاغذ شده ، در نهایت منجر به گیر کردن کاغذ در پرینتر شارپ می شود. بهتر است ماهانه سینی های کاغذ را تمیز کنید. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که وقتی اشیای کوچک فلزی ، مانند منگنه ها و گیره های کاغذ به داخل دستگاه کپی وارد می شوند ، با مشکلی با هزینه های بالا برای رفع آن مواجه می شوید. به احتمال زیاد نه تنها کاغذ در پرینتر گیر می کند بلکه حتی بدتر ، قطعات نیز آسیب می بینند. نقش یک منگنه یا یک گیره کاغذ روی سطح درام نشانگر این آسیب هاست. در این صورت ، باید قطعه تعویض شود.

 • ریختن مایعات و زباله های فردی (تکه های غذا)

شاید از نظر برخی احتمال ریختن مایعات و نوشیدنی های کاربران و یا تکه های خوراکی در پرینتر بسیار کم است. اما جالب است که بدانید این اتفاق به دفعات رخ داده است. پس نوشیدنی و خوراکی ها را از دستگاه پرینتر شارپ خود دور نگه دارید.

راه حل مشکل مچاله شدن کاغذ در پرینتر

در صورت بروز مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر شارپ دچار وحشت نشوید. اما چند نکته را در نظر داشته باشید: سعی نکنید تا به زور برگه را بیرون بکشید. زیرا این کار منجر به پاره شدن برگه و گیر کردن تکه ای از برگه کاغذ در درون چاپگر شارپ می شود و تنها مشکل شما بزرگتر می شود. همچنین به هیچ وجه از اشیاء تیز برای بیرون آوردن کاغذ یا تکه های آن استفاده نکنید ، زیرا می تواند آسیب های بسیار جدی تری ایجاد کند. حال با احتیاط مراحل زیر را دنبال کنید تا مشکل را حل کنید:

ابتدا سینی تغذیه کاغذ را بررسی کنید. اگر کاغذ در این قسمت گیر کرده با احتیاط زیاد آن را خارج کنید. بلافاصله برگه را بررسی کنید، اگر تکه ای از آن کنده شده، سعی کنید تا تکه را پیدا کنید و مطمئن شوید که در درون پرینتر گیر نکرده است. اگر برگه در داخل پرینتر گیر کرده است، بهتر است به یک کارشناس تعمیر برای حل این مشکل مراجعه کنید. زیرا ممکن است مجبور به تعمیر کردن دستگاه پرینتر شارپ خود شوید.برای تعمیر پرینتر شارپ خود به نمایندگی شارپ مراجعه کنید.

پشگیری از گیر کردن کاغذ در پرینتر Sharp

مانند بسیاری موارد دیگر، در رابطه با گیر کردن کاغذ در پرینتر Sharp نیز پیشگیری بهتر از درمان است. پس با در نظر گرفتن نکات زیر سعی کنید تا از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

 •   همیشه از کاغذ مناسب و با ضخامت منطبق با استاندارد دستگاه استفاده کنید.
 •   پیش از قرار دادن کاغذ در درون سینی تغذیه، سعی کنید تا از تمیزی برگه های کاغذ و جدا بودن برگه ها از یکدیگر مطمئن شوید.
 •   سینی تغذیه را بیش از حد پر نکنید و مطمئن شوید که کاغذها به درستی در جای خود قرار گرفته اند.
 •   دستگاه پرینتر شارپ خود را تمیز کنید تا از انباشت گرد و غبار بر روی غلطک ها و داخل دستگاه جلوگیری کنید.
 •   استفاده از برگه های بازیافتی به محیط زیست کمک می کند. اما به یاد داشته باشید که می تواند به دستگاه شما آسیب وارد کند.