اشتراک گذاری

تمیز کردن رولر پیکاپ پرینتر

تمیز کردن رولر پیکاپ پرینتر شارپ یکی از سرویس‌های دوره‌ای مرتبط با این دستگاه است که می‌بایست از سوی کاربران جدی گرفته شود. بی‌توجهی به این سرویس، کاهش قدرت دستگاه و ناتوانی پرینتر در مکش کاغذ را سبب می‌گردد. خوشبختانه گردگیری این قطعه از پرینتر، چندان دشوار نیست و با اندک دستکاری پرینتر و البته رعایت جوانب احتیاط توسط خود کاربر نیز قابل انجام است.

اگر شما نیز جزو آندسته از کاربرانی هستید که شیوه تمیز کردن رولر پیکاپ پرینتر را نمی‌دانید، می‌توانید با دنبال کردن مقاله‌ی پیش رو، شیوه انجام این کار فرا بگیرید. در صورت مواجهه با هر گونه اشکال در روند تمیز کردن پد پیکاپ پرینتر می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر پرینتر شارپ تماس بگیرید و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

تمیز کردن رولر پیکاپ پرینتر

نکات مهم در ارتباط با تمیز کردن رولر پیکاپ پرینتر شارپ

پیش از آغاز به تمیز کردن رولر پیکاپ پرینتر شارپ موارد درج شده در بخش زیر را مطالعه فرمایید.

  1. پیش از شروع بع این کار حتماً اتصال پرینتر به برق را قطع کنید و کابل پرینتر را از پریز برق بکشید.
  2. بهتر است پیش از شروع بع این کار، در مورد تمیز کردن دستگاه‌های برقی و تجهیزات چاپ، مطالعه‌ای داشته باشید.
  3. برای تمیز کردن پرینتر، از هیچ‌گونه مایعی، -چه آب و چ مایعات دیگر- استفاده کنید. بهترین روش برای تمیز کردن رولر پیکاپ پرینتر شارپ استفاده از یک پارچه‌ی نرم، بدون پرز و مرطوب است.
  4. یکی از نکاتی که می بایست در زمان سرویس، تعویض و تعمیر پیکاپ پرینتر به آن توجه داشت آن است که می بایست از دست زدن به تراسفر رولر خوداری کرد.

روش تمیز کردن رولر پیکاپ پرینتر شارپ

برای تمیزکردن رولر کاغذکش پرینتر شارپ کافی است تا مراحل درج شده در این بخش را دنبال نمایید. در صورت استفاده از روش درج شده در این بخش و مواجهه با اشکال در روند تمیز کردن رولر پیکاپ پرینتر شارپ می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در مرکز تعمیر پرینتر شارپ تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید. (نکته: آموزش درج شده در بخش زیر ممکن است با مدل پرینتر شما سازگاری نداشته باشد. بنابراین پیش از هر چیز از کارامد بودن این روش برای پرینتر خود و مناسب بودن آن مطمئن گردید).

1. برای شروع، ابتدا ارتباط دستگاه با کابل برق را قطع نمایید.

2. پس از قطع کردن ارتباط دستگاه با کابل برق، رولر پیکاپ را از دستگاه جدا کنید.

3. یک پارچه بدون پرز آغشته شده به الکل یا آب را روی رولر پیکاپ بکشید.

4. در صورت استفاده از الکل، به این مسئله توجه کنید که الکل قابل اشتعال است. بنابراین الکل و پارچه را دور از هر گونه شعله و آتش نگه دارد.

5. در صورت استفاده از الکل، اجازه دهید تا الکل جذب شده توسط رولر پیکاپ پرینتر کاملا خشک شود.

6. از یک پارچه خشک بدون پرز، برای از بین بردن خاک ها و کثیفی موجود روی پیکاپ استفاده کنید.

7. پس از انجام مراحل بالا، دوباره کابل برق را به برق بزنید. با این کار، تمیز کردن رولر پیکاپ پرینتر شارپ شما به اتمام می‌رسد و پرینتر آماده کار می‌گردد.

نمایندگی پرینتر شارپ

نمایندگی پرینتر شارپ ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با این دستگاه نظیر شارژ کارتریج پرینتر، تعمیر کاغذکش پرینتر، تعمیر پیکاپ رولر پرینتر، تعمیر پنل پرینتر، تعمیر لیزر پرینتر، تعمیر درام پرینتر، تعمیر و تعویض مگنت پرینتر، تعمیر و تعویض فیوزینگ پرینتر و مواردی از این دست به متقاضیان است. کاربران پرینترهای شارپ می‌توانند با حضور در این مرکز و مراجعه به پارت تخصصی مربوطه سرویس‌های مورد نیاز را دریافت نمایند.

در صورتی که به هر دلیل امکان جابجایی دستگاه و تحویل آن به نمایندگی تعمیر پرینتر شارپ وجود نداشته باشد، می‌توان خدمات مورد نیاز را به صورت سرویس در محل پرینتر شارپ دریافت نمود. در صورت استفاده از این سرویس کارشناسان نمایندگی تعمیر پرینتر شارپ خود در محل حضور یافته و اقدامات مورد نیاز جهت بهسازی و تعمیر را بر روی دستگاه اِعمال می‌نمایند. خدمات مرتبط با فروش این محصول نیز با حضور در فروشگاه مرکزی شارپ قابل دریافت است.