اشتراک گذاری

تعویض سنسور یخچال فریزر شارپ

برای آشنایی با نحوه تعویض سنسور یخچال فریز شارپ ، ادامه این مقاله را دنبال کنید. یخچال ها و یخچال فریزرهای جدید و امروزی، معمولا چند سنسور دارند که هریک، اقدامات خاصی را انجام می دهند. در بیشتر موارد، امکان تعمیر این سنسورها وجود نداشته و باید آنها را تعویض کرد. درواقع ساختار حسگر و نوع خرابی آن به گونه ای است که معمولا تعویض سنسور یخچال فریزر شارپ و دیگر برندها، نتیجه بهتری را رقم می زند. بد نیست بدانید که سنسورها نوعی سیستم عیب یابی یخچال هستند که ایرادات داخلی را در قالب ارورهایی به کاربران اعلام می کنند. طبیعتا خرابی این بخش ها تبعاتی را به دنبال دارد که یکی از آنها، تداوم خرابی های یخچال و ایجاد مشکلات و ایرادات جدی تر در این دستگاه است. در ادامه ضمن آموزش تعویض سنسور یخچال فریزر sharp شما را با انواع حسگر و مشکلات آنها آشنا می کنیم. تیم تعمیرات یخچال نمایندگی شارپ هم برای ارائه خدمات تخصصی تر، در خدمت شما هستند.

تعویض سنسور یخچال فریزر شارپ
بیشتر بخوانید: دلیل برفک زدن یخچال شارپ چیست؟

نحوه تعویض سنسور یخچال فریزر شارپ

پیش از این که با چگونگی تعویض حسگر یخچال آشنا شوید، بهتر است این کار را به تعمیرکاران مجرب این حوزه محول کنید. عیب یابی و تعویض سنسورها باید با دقت و مهارت خاصی انجام شود؛ چون ممکن است حتی یک اشتباه کوچک، آسیب های بیشتری را در یخچال ایجاد کند. با این حال ما مراحل و نحوه تعویض این قطعه را به شما آموزش می دهیم تا با جزئیات آشنا شوید. نحوه تعویض سنسور یخچال فریزر شارپ به ترتیب زیر است:

  1. دوشاخه یخچال را از پریز بکشید.
  2. محل دقیق سنسور را پیدا کنید.
  3. معمولا یک کاور پلاستیکی نصب شده روی سنسور کشیده شده است؛ آن را بیرون بیاورید.
  4. پس از خارج کردن کاور، می توانید سنسورها را ببینید.  
  5. سنسور توسط یک سوکت به یخچال وصل شده است که باید آن را جدا کنید.
  6. می توانید برای جداسازی سنسور و سوکت، از سیم چین استفاده کنید.
  7. یک حسگر جدید، دقیقا مطابق با مدل یخچال خود تهیه کنید.
  8. در ادامه روند تعویض سنسور یخچال شارپ، قطعه جدید را در محل مخصوص قرار داده و به سوکت وصل کنید.
  9. کاور سنسور را بر روی آن قرار داده و یخچال را به برق وصل کنید.

نحوه تست حسگر یخچال

گاهی مشکلاتی که در عملکرد یخچال ایجاد می شود، مربوط به سنسور نیست و ناشی از خرابی دیگر قطعات این دستگاه است. برای تشخیص این مسئله، باید سنسور را تست کنید. اما نحوه تست سنسور یخچال چگونه است؟ برای این منظور باید ترمیستور یخچال را بیرون آورده و منتظر بمانید تا این قطعه با دمای محیط سازگار شود. دقت کنید که سنسور باید به K2 اهم در دمای 68 درجه فارنهایت معادل 20 درجه سانتی گراد برسد. اگر سنسور در دماهای گفته شده، اعداد تعیین شده را نشان دهد، یعنی سالم است و نیازی به تعویض آن نیست. در غیر این صورت، باید هرچه زودتر اقدام به تعویض سنسور یخچال فریزر شارپ کنید.

بیشتر بخوانید: دلیل سرد نکردن یخچال

دلایل خرابی سنسور یخچال

عوامل مختلفی باعث خرابی و از کار افتادن سنسور یخچال می شوند. یکی از این عوامل، باز ماندن درب یخچال است. در این صورت و یا اگر ترموستات درست کار نکند، برفک در داخل تشکیل می شود و دمای دستگاه از حد مجاز بیشتر می شود. این شرایط، باعث از کار افتادن سنسور می شوند و به دنبال آن، مشکلاتی در روند کاری یخچال ایجاد می گردد.عدم وجود سرمایش مناسب در یخچال هم گاهی روی سنسورها تاثیر منفی گذاشته و آنها را از کار می اندازد. دیگر دلیل خرابی حسگر یخچال هم از کار افتادن المنت موجود در دیفراست است. برای جلوگیری از تعویض سنسور یخچال فریزر شارپ یا هر برند دیگری، بهتر است تا حد امکان از این موارد جلوگیری کنید.