اشتراک گذاری

مشکل سایه انداختن پرینتر شارپ

یکی از مهم ترین دغدغه هایی که کاربران انواع پرینترها از جمله پرینترهای شارپ دارند ، کیفیت بالا در چاپ است. این مورد می تواند به دلایل مختلفی تحت تاثیر قرار گرفته و کاهش یابد. همانطور که می دانید پرینتر شارپ یا دیگر برندها از قسمت های مختلفی تشکیل شده  و اگر به هر علتی یکی از این اجزا با خرابی مواجه شود می تواند مواردی مانند مشکل سایه انداختن پرینتر شارپ را برای کاربر ایجاد کند.

مشکل سایه انداختن دستگاه چاپ شارپ می تواند به دو صورت مختلف اتفاق بیفتد ؛ اول اینکه ممکن است به صورت ایجاد خط های روی برگه چاپ شده باشد و دوم به صورت هاله ای از جوهر روی برگ چاپ شده ظاهر شود که هر دوی این حالت های به دلایل مشترکی که در ادامه مطلب بیان می شود ، به وجود می آیند. 

سایه انداختن پرینتر شارپ

دلایل سایه انداختن پرینتر شارپ

کثیف بودن غلتک

یکی از بخش های مهم در دستگاه چاپ که هنگام پرینت گرفتن شروع به کار می کند ، غلتک آن است. بنابراین چون کارکرد این بخش زیاد است در نتیجه اکثر وقت ها در اثر برخورد با جوهر کثیف شده و ممکن است شما را هنگام کار کردن با دستگاه با مواردی مانند مشکل سایه انداختن پرینتر شارپ مواجه کند.

بهترین پیشنهاد برای جلوگیری از مشکل سایه انداختن دستگاه چاپ شارپ یا دیگر برندها در چنین شرایطی این است که بعد از هر بار استفاده ، غلتک دستگاه را با یک دستمال خشک و بدون پرز تمیز کنید.

کثیف بودن درام پرینتر

یونیت درام به دلیل ارتباط مستقیم در پروسه چاپ ، دائما در معرض ریختن جوهر و تونر قرار دارد و به همین دلیل احتمال کثیف شدن آن بالا است. در نتیجه برای جلوگیری از این مورد و ایجاد مشکل سایه انداختن پرینتر شارپ بهتر است این بخش نیز بعد هر بار استفاده از دستگاه توسط کاربر تمیز شود.

ایرادهای مربوط به کارتریج

یکی دیگر از دلایل سایه انداختن دستگاه چاپ شارپ یا دیگر برندها ، ایرادهای مربوط به کارتریج است. اگر جوهر کیفیت لازم را نداشته باشد و یا به میزان کافی در پرینتر موجود نباشد عملکرد بخش کارتریج دستگاه با مشکل رو به رو شده و در نتیجه شما شاهد هاله یا خطوط جوهر روی برگه ی چاپ شده خواهید بود.

البته ممکن است کارتریج دستگاه چاپ به خود در سر جای خود قرار نگرفته باشد که در این صورت نیز باید کارتریج را یک بار بیرون آورده و دوباره در سرجای خود به درستی نصب کنید. همچنین بعد از هربار تعویض یا شارژ کارتریج بهتر است که فوم رول آن را نیز با یک دستمال خشک تمیز کنید.

تعمیر درام

درام پرینتر ممکن است در اثر استهلاک دستگاه یا چاپ بی رویه و زیاد دچارخرابی شده و در نتیجه کاربر با ایراداتی همچون مشکل سایه انداختن پرینتر شارپ مواجه کند. که در این صورت نیز چاره ای ندارد جز اینکه با نمایندگی های رسمی این برند تماس گرفته تا در اسرع وقت مشکل پرینتر شارپ شما را برطرف کنند.

سرویس و تعویض قطعات

گاهی مواردی مانند جوهر ریزی ، باقی ماندن جوهر خشک شده در دستگاه ، خراب شدن کمربند انتقال ، خرابی یونیت فیوز می تواند باعث ایجاد مشکل سایه انداختن در دستگاه چاپ شارپ یا دیگر برندها شود که در این صورت باید پرینتر خود را با کمک یک تکنسین ماهر سرویس کرده که اگر قطعه ای از این دستگاه دچار خرابی شده باشد تعمیر پرینتر شارپ را انجام دهد.

نکته: باید توجه داشته باشید کیفیت کاغذ استفاده شده در هنگام چاپ نیز می تواند منجر به ایجاد مشکل سایه انداختن پرینتر شارپ یا دیگر برندها شود بنابراین پیشنهاد افراد متخصص در این زمینه این است که همیشه برای انجام اموری مانند کپی یا پرینت گرفتن از کاغذها با کیفیت بالا استفاده کنید.