اشتراک گذاری

تعمیر هیتر دستگاه کپی شارپ

تعمیر هیتر دستگاه کپی شارپ توسط تکنسین های مجرب تعمیرات کپی در نمایندگی شارپ مرکز سخت افزار ایران، در بالاترین سطح کیفی و تخصصی انجام می شود. هیتر به عنوان یکی از اجزای مهم دستگاه کپی و پرینتر، گرمای موجود در کاغذ خارج شده از دستگاه را تامین کرده و از این طریق، متون و یا تصاویر را روی برگه تثبیت می کند.

خرابی این قطعه، مشکلات مختلفی را در عملکرد کپی ایجاد می کند که مهم ترین آنها افت کیفیت چاپ است. در چنین شرایطی تکنسین ها پس از عیب یابی دقیق دستگاه، هیتر را تعمیر کرده و در صورت نیاز، آن را تعویض می کنند. برای آشنایی با جزئیات بیشتری در مورد تعمیر هیتر دستگاه کپی شارپ، ادامه مطلب را دنبال کنید. کارشناسان مجرب تعمیر فتوکپی شارپ هم به صورت تلفنی، پاسخگوی سوالات شما بوده و به شما مشاوره رایگان ارائه می دهند.

تعمیر هیتر دستگاه کپی شارپ در محل

علائم خرابی هیتر فتوکپی شارپ

اگر هیتر آسیب دیده و درست کار نکند، فرآیند تثبیت تونر به درستی انجام نمی شود؛ بنابراین ممکن است برگه چاپ شده مشکلاتی داشته باشد. در صورتی که پس از فرآیند چاپ بر روی برگه مورد نظر خود خطوط اضافه ای را مشاهده کردید، باید به سالم بودن هیتر دستگاه کپی شک داشته باشید. این قطعه داری حساسیت های بسیاری بوده و هرگونه تعمیرات ناآگاهانه برای آن اختلالات بسیاری را ایجاد می کند.

همچنین گاهی افت کیفیت کپی، آن هم در حالی که کارتریج را به تازگی شارژ کرده اید، نشان دهنده خرابی هیتر و حتی از کار افتادن آن است. البته گاهی هم خود دستگاه از طریق کدهای خاصی، به شما هشدار می دهد که باید هیتر را بررسی و تعویض کنید. چنانچه در این شرایط امکان تعمیر هیتر دستگاه کپی شارپ وجود نداشته باشد، همکاران ما آن را تعویض می کنند تا عملکرد دستگاه به حالت عادی بازگشته و مشکلات چاپ برطرف شوند.

هزینه تعمیر هیتر دستگاه کپی شارپ

قیمت تعمیر هیتر در دستگاه های کپی، به میزان و نوع آسیب دیدگی این قطعه و اقداماتی که برای تعمیر آن انجام می شود بستگی دارد. در شرایطی که این قطعه قابل تعمیر باشد، معمولا لازم نیست هزینه زیادی بابت این کار پرداخت کنید. با این حال بد نیست بدانید که هیتر در بیشتر موارد قابل تعمیر نبوده و حتما باید تعویض شود. در این صورت مبلغی که پرداخت می کنید تا حد زیادی به قیمت هیتر جدید بستگی دارد. برای برآورد دقیق تر هزینه تعمیر هیتر دستگاه کپی شارپ، بهتر است تا عیب یابی کامل آن توسط تعمیرکار منتظر بمانید.

تعویض هیتر کپی شارپ

تعویض هیتر کپی شارپ

کارشناسان تعمیر دستگاه کپی شارپ در محل، تلاش می کنند که هیتر را تعمیر کرده و تا حد امکان از تعویض آن جلوگیری کنند. با این حال ساختار این قطعه به گونه ای است که در بیشتر موارد، امکان تعمیر آن وجود ندارد. روند کاری هیتر به این ترتیب است که درام کپی با توجه به اندازه دقیق تونر مورد نیاز برای هر تصویر، آن را روی کاغذ می ریزد.

سپس تونر به وسیله هیتر حرارت دیده و پخته شده و باعث حک شدن تصاویر یا متون بر روی کاغذ می شود. در آخر کاغذ به وسیله غلطک خروجی خارج می شود. هیتر پس از مدتی فرسوده شده و به عبارت بهتر، عمر مفید آن به پایان می رسد. در چنین شرایطی نیاز به تعویض هیتر کپی شارپ است تا مشکلات چاپ برطرف شده و دستگاه بدون ایراد کار کند.