اشتراک گذاری

پرش تصویر تلویزیون شارپ

سوسو زدن یا پرش تصویر تلویزیون از مشکلات غیرمتداولی ست که ممکن است بسیاری از برندها کم و بیش با آن مواجه شوند. محصولات شارپ نیز علی رغم کیفیت بالای ساخت ، ممکن است به دلایل مختلفی با پرش تصویر روبرو شوند. چنین مشکلی نگرانی بسیاری از کاربران را رقم میزند و با در نظر داشتن نوسانات اخیر ارز، بدون شک گزینه تعویض و خرید مجدد دستگاه، به سختی مورد بررسی قرار میگیرد. 

پس آن چه حائز اهمیت است تعمیر صحیح چنین اختلالی ست که خود نیاز به تخصص و تبحر ویژه ای دارد. اگر شما هم از کاربران تلویزیون های شارپ هستید و به تازگی متوجه پرش تصویر تلویزیون شارپ خود شده اید، خواندن این مقاله را به شما عزیزان توصیه میکنیم. مقالات تعمیر تلویزیون شارپ شما را با انواع مشکلاتی که ممکن است در تلویزیون به وجود آید و راه کارهای حل این مشکلات آشنا می کند.

پرش تصویر تلویزیون شارپ

دلایل پرش تصویر تلویزیون شارپ

همانطور که گفته شد پرش تصویر تلویزیون شارپ از مشکلاتی ست که به ندرت اتفاق میفتد. این پرش ها ممکن است به صورت عمودی ایجاد شوند و تصویر در حال نمایش بالا و پایین شود، جالب است بدانید کارشناسان دلیل اصلی پرش های به سمت بالا را در کم شدن فرکانس عمودی دستگاه تلویزیون شارپ و پرش های جهت دار به سمت پایین را ناشی از افزایش بیش از حد مجاز فرکانس عمودی میدانند.

هرچند مهندسان و محققان حاضر در کمپانی شارپ همواره در تلاشند تا از طریق ایجاد تصویر به واسطه ی  پالس کلاک این مشکل را به حداقل برسانند اما همچنان میتوان پرش تصویر تلویزیون شارپ را از اختلالاتی به شمار آورد که به صورت کامل برطرف نشده اند. در ادامه ی این مقاله قصد داریم به ذکر راه ها و چگونگی تعمیر مشکل پرش تصویر تلویزیون شارپ بپردازیم.

جلوگیری از پرش تصویر تلویزیون شارپ

در مجموع پرش تصویر تلویزیون شارپ را میتوان در تداخلات اکترومغناطیسی جستجو کرد. اغلب این تداخلات در لحظه ی ورود جریان اتفاق می افتد. بسیاری از کارشناسان توصیه میکنند برای جلوگیری از بروز چنین اختلالی کاربران را به کار گیری از کابل‌های HDMI شیلد دار و مجهز به نویز گیر در ابتدا و انتهای کابل و همچنین به کار گیری از کابل AV  تشویق می کنند. لازم است بدانید استفاده از کابل های شیلد دار باعث می شود تداخلات الکترومغناطیسی به حداقل مقدار خود برسد. با کمتر شدن چنین تداخلاتی می توان گفت تمامی تمهیدات بازدارنده جهت کمتر شدن پرش تصویر و یا قطع و وصل شدن آن رعایت شده است.

درمورد مشکلات دیگر تصویر تلویزیون بخوانید: چشمک زدن تصویر تلویزیون شارپ

تعمیر قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون شارپ

پرش تصویر با معیاری تحت عنوان  image flicker مورد آزمون قرار میگیرد. این آزمون به گونه ای ست که تصویر را به صورت نوار های عمودی مورد بررسی قرار میدهد. از این طریق با کم و زیاد شدن نور میتوان به روشنی میزان پرش تصویر تلویزیون شارپ را اندازه گیری کرد و نتیجه را مورد بررسی قرار داد. چرا که کارشناس تعمیر باید بداند، فرکانس ورودی دستگاه به چه میزان کمتر یا بیشتر از حد مجاز و قابل تعریف میباشد.

پس آن چه علاوه بر تخصص و دانش بالا، شرایط خوب و مناسب تعمیر را فراهم می کند برخورداری از امکانات و ابزار تشخیص و اندازه گیری به روز میباشد. با استفاده از این ابزار می توان با دقت عملکرد پنل و سایر قطعات تلویزیون شارپ را مورد بررسی قرار داد. لذا در مواقع بروز چنین اختلالی و با نظر به حساسیت ویژه پنل تلویزیون شارپ، توصیه اکید کارشناسان ما، مراجعه به مرکز تعمیر مجهز و متعهد است.

 تعمیر در محل تلویزیون شارپ

واحد خدمات تلویزیون نمایندگی شارپ، جهت رفاه هر چه بیشتر مشتریان و کاربران خود، تمامی خدمات تشخیص و تعمیر و بازیابی را محل مورد نظر کاربر نیز ارائه میدهد. بهره گیری از این خدمات کاربر به منظور صرفه جویی در وقت و هزینه های حمل و نقل، همواره مورد پسند کاربران واقع شده است. همچنین حساسیت بالای چنین دستگاهی ایجاب میکند، تا جای ممکن اقدام به جابه جایی آن نشود.

لذا شما کاربران گرامی میتوانید در صورت مشاهده ی مشکلات مختلف سخت افزاری و نرم افزاری، از قبیل پرش تصویر تلویزیون شارپ، با برقراری تماس با مرکز نمایندگی تلویزیون شارپ، از حضور کارشناسان زبده و باتجربه ی نمایندگی، اطمینان حاصل کنید. کارشناسان دوره دیده ی این مجموعه در صورت نیاز قطعه ی خراب را از دستگاه جدا میکنند و اقدام به تعمیر آن خواهند کرد. لازم به ذکر است تمامی خدمات تعمیر تخصصی تلویزیون شارپ در محل نیز، مانند سایر خدمات تعمیر این مرکز از گارانتی و ضمانت برخوردار میباشد.